Reklama

Parafia Nawrócenia św. Pawła

Niebo płakało z radości

Do kościoła Nawrócenia św. Pawła przy ul. Bernardyńskiej 5 w Lublinie 24 września Jasnogórska Ikona wnoszona była w strugach ulewnego deszczu. „Niebo rozpłakało się z radości” - zauważali zgromadzeni na uroczystości. Istotnie, długo oczekiwana wizyta Czarnej Madonny to dla wiernych parafii Nawrócenia św. Pawła powód do niewypowiedzianej radości, której zazwyczaj towarzyszą łzy wzruszenia. „Nasza dzisiejsza obecność nie wynika z sensacji, ale z wiary. Przychodzisz do nas, żebyśmy mogli się Tobie przydać, bo Ty wiesz do czego możemy być potrzebni i jednocześnie Twoje oczy zgadują, co komu potrzeba. Posługuj się nami” - witał Maryję proboszcz, ks. kan. Ryszard Wieczorek.

Mszy św. na rozpoczęcie nawiedzenia w parafii przewodniczył bp Artur Miziński. Przed obrazem czuwali ojcowie i matki z dziećmi, młodzież i starsi. „Wpatrując się w Twoje święte oblicze chcemy zastanowić się, jak sprostać naszemu powołaniu i jak żyć, aby nasze rodziny były królestwem Twojego Syna i Twoim” - modlili się rodzice. Powierzając patronce życia rodzinnego ojcowski i matczyny trud wychowywania dzieci, napełniali się nadzieją na rozwiązanie trudności, łagodzenie cierpień i osuszanie łez tym, którzy płaczą z powodu rodzinnych kłopotów. Młodzi przekazali Matce intencje zachowania czystości serc i zdrowych sumień, aby ze spokojem dojrzewać do pięknej miłości, myśleć o przyszłości i brać za nią odpowiedzialność. Maryja jest nauczycielką miłości pięknej, a to dla młodzieży zebranej przed wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej jest bardzo ważne. „W nas rozstrzyga się teraz kształt miłości, który będzie wpływał na przyszłe życie. Miłości chcemy uczyć się od Maryi” - mówili przedstawiciele młodego pokolenia. W homilii bp Artur Miziński nawiązał do historii parafii i sanktuarium św. Antoniego. Parafia swoją działalnością i obecnością wpisuje się w życie Lublina już od XV w. „Trzeba mówić o chrześcijańskim kontekście naszej kultury, o związkach tego miejsca z posługą Bernardynów, z rodami Sobieskich, Potockich, Zamoyskich, bo jest to bardzo ważne w sytuacji nowych struktur zjednoczonej Europy” - mówił Ksiądz Biskup.
W czasie wielogodzinnego czuwania, na które złożyły się modlitwy indywidualne i wspólnotowe poszczególnych parafialnych grup, rozważano ogromne zatroskanie Matki Bożej o ludzkie sprawy i olbrzymią uwagę poświęcaną przez Matkę Pana małżeństwu i rodzinie. Patrzących na twarz Czarnej Madonny urzekała wrodzona wrażliwość Maryi, Jej współczucie, dostrzeganie ludzkich problemów, życiowych trudności i braków oraz delikatność Matczynego serca. Wiele osób głęboko przeżyło spotkanie z Tą, która doskonale rozumie człowieka. Dzięki poczuciu bycia rozumianym, wielu otworzyło swoje serca i powierzyło Pani Jasnogórskiej to, co często trudno jest wyrazić słowami. Wielu kolejny raz zobaczyło, że zaufanie i towarzyszący temu pokój wynika z pełnego przyjmowania woli i słów Chrystusa, zgodnie z sugestią Maryi: „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie” (por. J 2, 5). Matka nigdy nie zatrzymuje wzroku czy chwały na sobie, ale zawsze prowadzi do Syna i Ojca.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pan chce przez młodych szerzyć swoje światło i nadzieję

2021-08-03 20:37

[ TEMATY ]

młodzi

młodzież

Karol Porwich/Niedziela

Pan chce, abyście wy, młodzi ludzie, byli środkiem, za pomocą którego będzie szerzył swoje światło i nadzieję, chce bowiem liczyć na wasze męstwo, na waszą dobroć i na wasz entuzjazm – powiedział metropolita gdański abp Tadeusz Wojda w Medziugoriu.

2 sierpnia przed południem wygłosił on katechezę do uczestników rozpoczętego dzień wcześniej w tej hercegowińskiej wiosce 32. Międzynarodowego Spotkania Młodych Mladifest. Biorą w nim udział młodzi ludzie z 54 krajów, w tym także z Polski. Wydarzenie odbywa się pod hasłem "Co dobrego mam czynić?" (Mt 19, 16).

CZYTAJ DALEJ

Tokio: olimpijskie złoto studenta UKSW

2021-08-02 19:02

Radosław Jóźwiak/Cyfrasport / newspix.pl

Student komunikacji medialno-marketingowej na UKSW Dariusz Kowaluk zdobył w Tokio olimpijskie złoto w sztafecie mieszanej 4 x 400 m. Nie biegł on wprawdzie w finale w sobotę 31 lipca, ale w półfinale przyczynił się do awansu drużyny i zdobycia złota.

Biało-czerwoni w biegu półfinałowym z czasem 3:09.87 ustanowili nowy rekord Europy. – Gratuluję w imieniu całej społeczności akademickiej. Jesteśmy dumni, że mamy takiego studenta – mówi rektor UKSW ks. prof. dr hab. Ryszard Czekalski.

CZYTAJ DALEJ

Wyciekły dane przetwarzane przez dwie firmy współpracujące z Tauronem

2021-08-04 08:06

Bożena Sztajner

Wyciekły dane części klientów Taurona, gromadzone i przetwarzane przez dwie firmy współpracujące z tym największym w Polsce dostawcą energii. Chodzi o nagrania rozmów telefonicznych z klientami na temat oferowanych produktów i usług. Tauron zapewnia, że dane na jego własnych serwerach są bezpieczne.

"Możliwość nieuprawnionego dostępu do danych osobowych dotyczy tylko i wyłącznie tych klientów, z którymi te firmy zewnętrzne prowadziły rozmowy telefoniczne w sprawie oferowanych produktów i usług" – podkreśliła w sobotę rzeczniczka spółki Tauron Sprzedaż Elżbieta Bukowiec.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję