Reklama

VI Spotkanie Młodych w Wilanowie

Jak św. Stanisław Kostka

Młodzi świadkowie Chrystusa - pod takim hasłem przebiegało VI Spotkanie Młodych w Wilanowie. Mszę św. na Polach Wilanowskich odprawił kard. Józef Glemp, który jako wzór do naśladowania dla młodych wskazał św. Stanisława Kostkę.
Spotkanie rozpoczęło się dla młodzieży z poszczególnych dekanatów w kościołach stacyjnych: bł. Edmunda Bojanowskiego, św. Antoniego Marii Zaccari, św. Anny, bł. Władysława z Gielniowa i św. Katarzyny. Tam przybliżano młodym znaki chrztu świętego. Kapłani poruszali także problemy, z jakimi muszą się dzisiaj zmagać młodzi ludzie. Tłumaczyli, że alkoholizm i narkomania są najgorszą drogą ucieczki przed trudną sytuacją życiową. Potem młodzież udała się pieszo z kapłanami na Pola Wilanowskie.
- Spotkania Wilanowskie to najważniejsze i najbardziej liczne spotkanie młodzieży archidiecezji warszawskiej. Przede wszystkim biskupi pragną spotkać się z młodzieżą, wspólnie modlić się, przeżywać obecność Chrystusa w zgromadzeniu liturgicznym. Młodzież ma także okazję do poczucia się Kościołem, wspólnotą zgromadzoną wokół swych pasterzy - stwierdził ks. Bogusław Jankowski, koordynator zjazdu. Rzeczywiście, liczba młodych, którzy zebrali się tego dnia na Polach Wilanowskich była bardzo duża. Według szacunków organizatorów, obecnych było kilka tysięcy młodych ludzi. Nie bez wpływu na wysoką frekwencję była piękna słoneczna pogoda. Miejsce spotkania młodych też nie było przypadkowe. Pola Wilanowskie to teren, na którym cały czas trwa budowa Świątyni Świętej Opatrzności Bożej.
Mszę św. na Polach Wilanowskich rozpoczęła pieśń O Stworzycielu, Duchu Święty, przyjdź! Wykonawcami chorału gregoriańskiego było sześć chórów z parafii archidiecezji warszawskiej. Zostały one przygotowane do uroczystości przez Jana Pospieszalskiego. Każdy z przybyłych otrzymał śpiewnik, złożony z trzynastu pieśni, przygotowany specjalnie na VI Wilanowskie Spotkanie Młodych.
W czasie Mszy św. Ksiądz Prymas zachęcił młodych do dawania świadectwa swojej wiary. Wzorem dla młodych ludzi powinno być życie św. Stanisława Kostki, który całkowicie podporządkował się Bogu i niemal na każdym kroku dawał świadectwo swojej wiary.
Na VI Wilanowskie Spotkanie Młodych zaproszono osoby związane z różnego rodzaju ruchami religijnymi, młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania oraz tych, którzy w tym roku uczestniczyli w Warszawskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę.
- Spotkania Wilanowskie mają już swoją tradycję, wpisały się już na stałe w kalendarz imprez dla młodzieży naszej diecezji. Corocznie staramy się, aby spotkania były dla młodzieży ciekawe, zawierały elementy pogłębiające religijność, także wzmacniały świadomość ich wspólnoty w Kościele, dawały możliwość zabawy - przez organizowanie koncertów muzycznych różnych gwiazd estrady - jest zdania ks. Jankowski.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zmiany kapłanów 2021 r.

Czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.

CZYTAJ DALEJ

Najdłuższa w Polsce pielgrzymka z Helu na Jasna Górę - już w drodze

2021-07-26 13:00

[ TEMATY ]

Jasna Góra

pielgrzymka

Pielgrzymka 2021

ks. Maciej Świgoń /Gość Niedzielny

W ciągu 19 dni przejdą 640 km – najdłuższa polska pielgrzymka z Helu na Jasną Górę wyruszyła wczoraj na szlak. Jubileusz 40. Pieszej Pielgrzymki Kaszubskiej jej uczestnicy będą świętować wyjątkowo: część z nich po dojściu na Jasna Górę wyruszy do Hiszpanii, by szlakiem Jakubowym dojść do Santiago de Compostela. Na trasę wyruszyło około 300 pielgrzymów.

Droga na Jasną Górę rozpoczęła się tradycyjnie 25 lipca o świcie w kościele Bożego Ciała na Helu. W codziennym programie będzie jutrznia, Msza Święta, modlitwa, konferencje w drodze oraz nocne czuwanie podczas apelu jasnogórskiego wraz z goszczącymi rodzinami. Pątnicy dziennie będą mieli do przebycia średnio 35 km.

CZYTAJ DALEJ

Qulturalne Bierzmowanie. Artyści, wspólnoty, duchowni - młodym.

2021-07-27 07:49

[ TEMATY ]

bierzmowanie

Mat.prasowy

Nowa inicjatywa ewangelizacyjna skierowana do młodzieży przygotowującej się do bierzmowania zyskuje poparcie biskupów i zainteresowanie muzyków chrześcijańskich.

Jak pisze w skierowanym do organizatorów liście Ksiądz Kazimierz Kardynał Nycz, Arcybiskup Metropolita Warszawski ” Ta nowatorska forma spotkań wpisuje się w dzieło Nowej Ewangelizacji dając młodemu pokoleniu możliwość spotkania ze słowem Bożym w różnych przestrzeniach codziennego życia.” Swojego pasterskiego błogosławieństwa inicjatywie przekazali także Ksiądz Biskup Romuald Kamiński oraz Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś. Po wycofaniu obostrzeń dotyczących wydarzeń w domach kultury, 27 maja 2021 w dekanacie laseckim w archidiecezji warszawskiej odbyło się pierwsze w tym roku wydarzenie młodzieży pod hasłem Qulturalne Bierzmowanie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję