Reklama

Aspekty

Koncert w Hołdzie Matce Bożej Rokitniańskiej

W święto Matki Bożej Różańcowej 7 października w roku 350 – lecia przeniesienia obrazu Matki Bożej z Bledzewa do Rokitna pragniemy zaprosić na koncert pt. "W Hołdzie Matce Bożej Rokitniańskiej", który odbędzie się w kościele pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Bledzewie o godz. 17.00. Wykonawcą jest Andrzej Bator światowej sławy baryton operowy – zapraszają organizatorzy.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Andrzej Bator pochodzi z Bledzewa. Artysta to światowej sławy baryton operowy. Śpiewał na scenach i estradach Ameryki, Australii i Europy. Św. Jan Paweł II w Castel Gandolfo powiedział do artysty: „Andrzeju, nie zmarnuj talentu. Śpiewaj Bogu, Maryi i ludziom”., co czyni po dziś dzień.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął bp Tadeusz Lityński oraz Starosta Międzyrzecki Grzegorz Gabryelski.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2018-09-28 11:10

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zajrzyjmy do jubileuszowej bazyliki

Niedziela kielecka 33/2021, str. I

[ TEMATY ]

Bazylika

jubileusz

Kielce

T.D.

Bazylika kielecka w roku jubileuszowym

Bazylika kielecka w roku jubileuszowym

Szybkim krokiem zbliża się zakończenie Roku Jubileuszowego bazyliki w Kielcach, która świętuje 850 lat.

W niedzielę 15 sierpnia o godz. 11 bp Jan Piotrowski poświęci odrestaurowane po generalnym remoncie organy, na których o godz. 19 odbędzie się pierwszy po długiej przerwie koncert, w wykonaniu m.in. Pawła Wróbla.
CZYTAJ DALEJ

Federalny Sąd Najwyższy Brazylii: symbolika religijna może pozostać w miejscach publicznych

2025-01-25 15:46

[ TEMATY ]

Brazylia

Sąd Najwyższy

symbole religijne

Karol Porwich/Niedziela

Federalny Sąd Najwyższy Brazylii (STF) rozstrzygnął kwestię obecności symboli religijnych w budynkach publicznych, odrzucając apelację federalnej prokuratury (MPF), która domagała się ich usunięcia. Prokuratura argumentowała, że obecność krzyży i wizerunków świętych narusza zasadę sekularyzmu państwa brazylijskiego oraz wolność religijną obywateli.

Wniosek federalnej prokuratury trafił do sądu najwyższego w grudniu 2019 roku po tym, jak federalny sąd okręgowy III regionu (TRF-3) odmówił nakazu usunięcia symboli religijnych z budynków federalnych oraz stanowych w São Paulo. TRF-3 uznał, że obecność takich symboli nie jest sprzeczna z zasadą neutralności religijnej państwa, lecz wyraża wolność religijną i odzwierciedla kulturową tożsamość brazylijskiego społeczeństwa.
CZYTAJ DALEJ

Rzecznik KEP o Jubileuszu mediów: W różnorodności szukaliśmy tego, co najważniejsze, czyli głosu Ewangelii

2025-01-26 10:15

[ TEMATY ]

KEP

Ks. dr Leszek Gęsiak SJ

Jubileusz 2025

Włodzimierz Rędzioch

Reprezentowaliśmy różne media, a w różnorodności szukaliśmy tego, co najważniejsze, czyli głosu Ewangelii, który może być zwornikiem dla różnych tendencji politycznych, społecznych i gospodarczych – podkreślił rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak SJ, który wraz z grupą polskich dziennikarzy przebywa w Rzymie na obchodach Jubileuszu świata mediów, dziennikarstwa i komunikacji.

„Ostatnie dni w Rzymie to był wyjątkowy czas dla ludzi mediów” – stwierdził rzecznik KEP ks. Leszek Gęsiak SJ. „Z całego świata przyjechali dziennikarze, reporterzy, kamerzyści, ci wszyscy, którzy tworzą radio, telewizję, portale internetowe i media społecznościowe, by wspólnie modlić się i prosić Boga o łaski związane z Rokiem Jubileuszowym 2025” – zaznaczył. Wśród nich znajdowała się grupa dziennikarzy z Polski, którzy trzy dni przygotowywali się do obchodów przygotowanych przez Stolicę Apostolską.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję