Reklama

Zaproszenia

Radość Wiary - rekolekcje dla mam z małymi dziećmi

Już po raz piąty Grupa Mam “Macierzanka” zaprasza na wyjątkowe rekolekcje wielkopostne dla mam z małymi dziećmi, które odbędą się 28 lutego, 1 i 2 marca 2013 r. w Krakowie. W programie m.in.: nauczania wzbogacone o świadectwa mam, spowiedź św. podczas której będzie można bezpiecznie powierzyć swoje dziecko opiece oraz wspólne rozmowy o wierze przy herbacie.

W tym roku rekolekcje dla mam z małymi dziećmi organizowane przy Parafii św. Józefa w Krakowie - Podgórzu przebiegną pod hasłem “Radość Wiary”, a wygłosi je ks. Grzegorz Gruszecki, od lat związany z rodzinami, ojciec duchowny WSD w Krakowie.

Reklama

Temat rekolekcji nawiązuje do nauczania papieża Benedykta XVI. W perspektywie Roku Wiary organizatorki rekolekcji chcą wspólnie pochylić się nad źródłem radości płynącej z wiary i w ten sposób rozpocząć wielkopostny proces modlitwy i nawrócenia.

Podczas rekolekcji oprócz Eucharystii i nauczania w Kościele, nie zabraknie także tradycyjnego spotkania mam przy herbacie w auli Kamieniołomu Jana Pawła II, które będzie okazją do dzielenia się doświadczeniami wiary w codziennym życiu.

Rekolekcje celowo zakończą się w sobotnie przedpołudnie. To gest w stronę mam pracujących, które w godzinach porannych w tygodniu nie mogą sobie pozwolić na uczestnictwo w takim wydarzeniu - wyjaśnia Adriana Ciecierska-Cygan, liderka Macierzanki. Dodatkowo dla pozostałych mam jest to zachęta, by właśnie w sobotę pozostawić dzieci pod dobra opieką, i pozwolić sobie na chwilkę wytchnienia i osobistego spotkania z Jezusem.

Każda mama z dziećmi jest mile widziana! Organizatorki rekolekcji, jak co roku, przewidują możliwość nakarmienia i przewinięcia dziecka w ciepłym, przyjaznym miejscu, zarówno w Kościele jak i podczas sobotniego spotkania w Kamieniołomie JP II.

Reklama

Szczegóły na macierzanka.org.pl

Kontakt:
Adriana Ciecierska-Cygan
tel. 602 340 608

PROGRAM REKOLEKCJI


Temat: RADOŚĆ WIARY
Miejsce: Kościół św. Józefa w Krakowie Podgórzu
Termin: 28.02- 2.03. 2013 r., godz. 10.15


Głosi: Ks. Grzegorz Gruszecki:
• kapłan, który od 21 lat dzieli się radością swego powołania,
• od 5 lat pełni posługę ojca duchownego w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Krakowskiej
• duszpasterz rodzin, autor pracy pt. "Macierzyństwo w nauczaniu Jana Pawła II"


Śpiew: Mama Gospel http://www.7xgospel.com.pl/mama-gospel/

28 lutego, czwartek
10.15 wspólny śpiew
10.30 Msza św. z nauczaniem

1 marca, piątek
9.30 możliwość spowiedzi (podczas spowiedzi zapewniamy opiekę nad dziećmi)
10.15 wspólny śpiew
10.30 Msza św. z nauczaniem

2 marca, sobota


10.30 Msza św. z nauczaniem
Spotkanie przy herbacie w Kamieniołomie Jana Pawła II

2013-02-18 10:40

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

POLECAMY. TVP INFO – 1 listopada 2012 r. godz. 20.00

1 listopada o godz. 20.00 specjalne wydanie programu „Prawdę mówiąc”.

CZYTAJ DALEJ

Mali Bracia Baranka dziękowali za swój pierwszy w Polsce Klasztor

2021-06-22 17:03

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Mali Bracia Baranka

Maciej Orman/Niedziela

Ich podstawowym „zajęciem” jest modlitwa i kontemplacja, duchowość zogniskowana w Słowie Bożym, Eucharystii i adoracji Jezusa. Na Jasną Górę przyszli bracia ze Wspólnoty Baranka. To dziękczynienie za poświęcenie w Choroniu ich pierwszego w Polsce męskiego klasztoru nazwanego “Światłość Najświętszego Oblicza”. W Mszy św. uczestniczyli też bracia, którzy przyjechali z Francji i Małe Siostry Baranka.

- Klasztor jest, trzeba się modlić o powołania. Na razie w Choroniu jest nas trzech – mówi brat Philip-Marie, który we wspólnocie jest od18 lat, a od 9 lat w Polsce.

CZYTAJ DALEJ

Serce Jezusa, przebłaganie za grzechy nasze...

W kolejnym dniu czerwca przychodzi nam stanąć wobec prawdy wyrażonej w wezwaniu: Serce Jezusa, przebłaganie za grzechy nasze.

Wśród sześciu prawd wiary, które wypowiadamy w codziennym pacierzu, brzmią słowa: Syn Boży, stał się Człowiekiem i umarł na krzyżu dla naszego zbawienia. Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę z prawdziwości tych słów, bo przecież Jezus Chrystus – Słowo, które stało się Ciałem – wywyższony na krzyżu, w swojej nieskończonej miłości ofiarował za nas samego siebie (pref. o NSPJ). Chrystus umarł na krzyżu cały: umarły Jego kochające i pełne miłości oczy, zastygły pełne wdzięku usta, przestało bić kochające Serce, jeszcze po śmierci włócznią ugodzone… Jezus całym Swym Bosko-ludzkim Ciałem odkupił zbrodnie, których w swojej słabości dopuścił się człowiek. To otwarte Serce Zbawiciela stało się przebłaganiem za nasze winy, jeśli więc mówimy, że „Chrystus cierpiał za nas i wzór nam zostawił”, musimy pamiętać o Jego Sercu. O Sercu, które miłością goreje, które w morzu miłości topnieje… Ale jeśli Serce Jezusa, potraktujemy jedynie jako źródło łaski i odkupienia, odbierając Mu prawdę o Jego cierpieniu, to jesteśmy na złej drodze. Serce Jezusa kochało i kocha, ale jest też Sercem, które cierpiało i cierpi! To Serce nadal promieniuje i świeci w całej swej Boskiej doskonałości. I choć jest przebłaganiem za grzechy i wciąż bije dla człowieka, to od człowieka też doznaje bólu i zniewag, smutku i cierpienia. Tak często nasze życie przypomina ostrze włóczni, która wchodząc w święty Bok, rani Jezusowe Serce.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję