Reklama

Wiadomości

Laureaci Rejsu Niepodległości z wizytą u Pary Prezydenckiej

W piątek 11 stycznia laureaci Rejsu Niepodległości spotkali się w Pałacu Prezydenckim z Prezydentem RP i Pierwszą Damą. Prezydent Duda podziękował młodym za reprezentowanie Polski na całym świecie. Agata Kornhauser-Duda poinformowała, że, podobnie jak uczestnicy rejsu, wybiera się na Światowe Dni Młodzieży do Panamy i wyraziła chęć spotkania tam z nimi. Wcześniej w siedzibie Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej odbyło się spotkanie laureatów z ministrem Markiem Gróbarczykiem.

[ TEMATY ]

prezydent

rejs niepodległości

Grzegorz Jakubowski/KPRP

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W spotkaniu w siedzibie Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej wzięli udział organizatorzy rejsu oraz przedstawiciele sponsorów. Minister Gróbarczyk poprosił zebraną młodzież, by podczas Światowych Dni Młodzieży w Panamie powiedziała światu jak Polska jest piękna. Podczas spotkania przedstawiciel Polskiego Koncernu Naftowego Orlen przyjął podziękowania za wkład w uczczenie stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Została także zaprezentowana akwarela przedstawiająca Dar Młodzieży podczas Rejsu Niepodległości autorstwa polskiego artysty z Grodna Andrzeja Filipowicza.

Grzegorz Jakubowski/KPRP

Po uroczystościach w gmachu ministerstwa laureaci Rejsu Niepodległości wraz z organizatorami udali się do Pałacu Prezydenckiego na spotkanie z Prezydentem RP i Pierwszą Damą. Agata Kornhauser-Duda poinformowała, że również wybiera się na Światowe Dni Młodzieży do Panamy i wyraziła chęć spotkania tam z uczestnikami Rejsu Niepodległości. Prezydent Duda podziękował młodym za reprezentowanie Polski na całym świecie.

Uroczystości zakończyła Msza św., która została odprawiona w kaplicy Pałacu Prezydenckiego.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2019-01-12 10:20

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Uczestnicy Rejsu Niepodległości już w Panamie

Uczestnicy Rejsu Niepodległości są już w Panamie. Na 34. Światowe Dni Młodzieży przybyły osoby, które właśnie przypłynęły tam na żaglowcu „Dar Młodzieży”, jak również te, które wcześniej uczestniczyły w poszczególnych etapach podróży. – Panama jest piękna! – mówią w rozmowie z KAI.

„Dar Młodzieży” pozostanie w stolicy Panamy do 28 stycznia. Cumuje w porcie Balboa, znajdującym się w pobliżu wejścia do Kanału Panamskiego od strony Oceanu Spokojnego. Uczestnicy rejsu zaprosili na pokład żaglowca papieża Franciszka, który będzie przebywał z wizytą w Panamie w dniach 23-27 stycznia.
CZYTAJ DALEJ

Jezus obiecuje nam pomoc z góry

2025-05-12 10:20

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

©Romolo Tavani - stock.adobe.com

Rozważania do Ewangelii Łk 24, 46-53.

Niedziela, 1 czerwca. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
CZYTAJ DALEJ

Giro d'Italia – po raz pierwszy w historii wyścigu kolarze objechali Watykan

2025-06-01 20:31

[ TEMATY ]

Giro d'Italia

PAP/EPA/ANGELO CARCONI

Giro d'Italia czyli wyścig dookoła Włoch to wieloetapowy wyścig kolarski, który odbywa się co roku. Był to pomysł kilku włoskich dziennikarzy, dzięki którym w 1909 r. rozegrano pierwszy wyścig. Giro d’Italia jest jednym z trzech najważniejszych wyścigów etapowych w kalendarzu kolarskim, obok Tour de France i Vuelta a España. Międzynarodowa Unia Kolarska włączyła go do profesjonalnego cyklu World Tour. Tradycyjnie jest uważany za drugi najbardziej prestiżowy wyścig etapowy po francuskim.

Od pierwszej edycji, z wyjątkiem przerw spowodowanych I i II wojną światową, Giro d’Italia odbywało się zawsze i trwało trzy tygodnie w okresie od maja do czerwca.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję