Reklama

Niedziela Częstochowska

Przybieżeli do Betlejem

Jak co roku mieszkańcy prowadzonego przez Braci Albertynów Domu Pomocy Społecznej przy ul. św. Jadwigi w Częstochowie rozesłali zaproszenia na bożonarodzeniowe jasełka przygotowane przez tutejszą grupę teatralną „Minutka”.

[ TEMATY ]

jasełka

Anna Wyszyńska/Niedziela

Przedstawienie odbyło się 24 stycznia w świetlicy DPS. Wśród widzów byli m.in.: brat Paweł Tomasz Flis – przełożony Generalny Zgromadzenia Braci Albertynów, brat Andrzej Słuszniak - ekonom zgromadzenia, ks. Kamil Zadrożny z Wyższego Seminarium Duchownego w Częstochowie, Adrian Staroniek – naczelnik Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miasta Częstochowy, Iwona Borysiuk – dyrektor MOPS w Częstochowie, mieszkańcy zaprzyjaźnionych DPS-ów, uczniowie klasy III a Szkoły Podstawowej nr 14 w Częstochowie z nauczycielkami oraz s. Rufina z wychowankami Specjalnego Ośrodka Wychowawczego Zgromadzenia Sióstr św. Józefa w Częstochowie.

Reklama

Aktorzy z grupy teatralnej „Minutka” i ich opiekunowie przygotowania do jasełek rozpoczęli już w czasie Adwentu. Wszyscy włożyli wiele trudu w napisanie scenariusza, naukę ról, przygotowanie scenografii, rekwizytów, strojów i opracowanie ruchu scenicznego. Ponieważ tradycją domu jest połączenie jasełek ze wspólnym kolędowaniem dla gości wydrukowano śpiewniki w których znalazły się teksty pięknych kolęd, m.in.: „Mędrcy świata”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Lulajże Jezuniu”, „Bóg się rodzi”. Aktorzy grali z ogromnym zaangażowaniem.

W roli jednego z króli znakomicie wypadł wolontariusz Ahmed z Algierii, który przebywa w DPS w ramach międzynarodowego programu. Barwny i dynamicznie zagrany spektakl, wspólny śpiew kolęd, sprawił uczestnikom spotkania wiele radości. Wykonawcy i ich opiekunowie zostali nagrodzenie długimi i w pełni zasłużonymi brawami. Na zakończenie dyrektor DPS Renata Smużyńska przedstawiła publiczności aktorów i podziękowała wszystkim za przypomnienie historii narodzin Pana Jezusa. Grupie „Minutka” życzyła dalszych sukcesów i satysfakcji z występów.

2019-01-24 19:55

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jasełka w Leśnej

[ TEMATY ]

jasełka

Aurelia Kwiatkowska

20 stycznia w Leśnej odbył się Gminny Przegląd Jasełek zorganizowany przez parafię pw. św. Jana Chrzciciela w Leśnej, we współpracy z Ośrodkiem Kultury i Sportu w Leśnej. Po raz kolejny ks. Artur Kotrys i ks. Marek Kościński zaproponowali wspólne dzieło łączące różne instytucje dla dobra Camel społeczności.

CZYTAJ DALEJ

Zmiany kapłanów 2021 r.

Czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.

CZYTAJ DALEJ

Jasna Góra: rozpoczęła się 37. Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin

2021-09-25 18:46

Salwatorianie Cygański Las

Plakat zapraszający na dzień skupienia dla małżeństw.

Plakat zapraszający na dzień skupienia dla małżeństw.

Konieczna jest promocja wartości małżeństwa i rodziny - mówił na Jasnej Górze na rozpoczęcie Pielgrzymki Małżeństw i Rodzin bp Wiesław Śmigiel. Przewodniczący Rady ds. Rodziny KEP w homilii zwrócił uwagę na potrzebę troski o starszych, która jest „dialogiem z własnymi korzeniami”, a zadaniem seniorów jest szeroko rozumiana posługa katechetyczna w rodzinie oraz parafii. Dwudniowa 37. Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin odbywa się pod hasłem: „Pójdźcie do Józefa” i stanowi centralne obchody w Polsce Roku św. Józefa i Roku Rodziny Amoris Laetitia.

- W tych trudnych czasach rodzina jest najważniejsza - podkreślił bp Wiesław Śmigiel w rozmowie z KAI i @JasnaGóraNews.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję