Mszy św. o godz. 12.00 w szczególnym miejscu, bo w kościele parafialnym w Masłowie, czyli niedaleko od lotniska, na którym w 1991 r. Jan Paweł II był przyjmowany jako gość ziemi świętokrzyskiej, przewodniczył bp Kazimierz Gurda. W homilii, w której nawiązał do przypadającej w tym dniu Uroczystości Zwiastowania Pańskiego, przypomniał osobę Ojca Świętego. Mówił o lekcji, której Papież udzielił w ostatnich dniach swego życia. Przypominał młodzieży i dzieciom o tym, że mają szczególnego Patrona. Jan Paweł II, którego imię patronuje Zespołowi Szkół w Masłowie, to „opiekun, czyli ten, kto chroni przed złem, prowadzi i podpowiada to, co jest najlepsze” - podkreślał.
Po Mszy św. przeżywanej w niezwykłym skupieniu, wszyscy podeszli pod kamień upamiętniający pobyt Jana Pawła II w 1991 r. w Masłowie. Delegacje złożyły kwiaty, a modlitewne zgromadzenie zakończyła i dopełniła modlitwa błagalna w intencji zmarłego Papieża.
I choć modlitwa się zakończyła, jeszcze brzmiały pytania, które podczas homilii postawił Ksiądz Biskup: „Jak to możliwe, aby człowiek mógł być taki, jak Ojciec święty Jan Paweł II? A jeśli to możliwe, to jaka jest droga, aby to osiągnąć?”. W kościele bp Kazimierz wskazał odpowiedź na te pytania. Podpowiadały ją słowa Psalmu responsoryjnego śpiewanego tego dnia: „Przychodzę, Boże, pełnić Twoją wolę”. I w tym prostym zdaniu widział program dla każdego z nas - program, który nie tylko odpowiada na pytanie, jak było to możliwe dla Papieża, lecz wskazuje drogę dla tych, którzy chcą być godni Jego imienia.
Czy, kiedy minie czas pierwszego, tak wielkiego przecież wzruszenia, będzie w sercach nadal brzmiał ten program? Pokaże czas. Pokaże i młodzież, której tak ufał Jan Paweł II, nazywający ich przyszłością świata.
Pomóż w rozwoju naszego portalu