Reklama

Wiadomości

Macierewicz: Ochrona życia jest dla PiS zobowiązaniem konstytutywnym

Ustawa chroniąca życie z pewnością zostanie wprowadzona przez Prawo i Sprawiedliwość. Kierownictwo partii w żadnym wypadku się od tego nie odcina - powiedział podczas spotkania w Kłodzku wiceprezes PiS Antoni Macierewicz.

[ TEMATY ]

pro‑life

Artur Stelmasiak/Niedziela

Były szef MON w zeszłym tygodniu spotkał się z mieszkańcami Kłodzka w sali

klasztoru ojców franciszkanów. Temat przewodni spotkania poświęcony był pamięci Żołnierzy Wyklętych, ale minister wspominał także wydarzenia polityczne lat 90-tych i śp. premiera Jana Olszewskiego. Po zakończonym wystąpieniu uczestnicy spotkania zadawali Macierewiczowi pytania. Jedno z nich dotyczyło ochrony życia. - Co z projektem Zatrzymaj Aborcję czyli z zatrzymaniem tzw. aborcji eugenicznej? Za inicjatywą podpisało się 830 tysięcy obywateli, nie tylko wierzących. Dlaczego w tej materii w PiS zwycięża myślenie liberalno-lewicowe? - padło pytanie z sali.

Antoni Macierewicz odpowiadając podkreślił, że w PiS nie tylko nie zwycięża, ale w ogóle nie istnieje myślenie liberalno-lewicowe, a ktoś kto tak sądzi, to nie zna podejścia do tej problematyki przez partię rządzącą. Były minister przypomniał wydarzenia z 2016 roku, gdy na skutek "czynników zewnętrznych i wewnętrznych" został pobudzony ruch, który próbuje zakwestionować obecną ustawę aborcyjną. - Jak państwo wiecie obecna ustawa polega na tym, że możliwość aborcji dotyczy tylko trzech wypadków. Ale powstają partie i środowiska polityczne, które chcą znieść tę ustawę całkowicie - tłumaczył Macierewicz. - Choć badania socjologiczne wskazują, że to stanowisko w Polsce (Zatrzymaj Aborcję przyp. red), nie jest stanowiskiem większościowym, to jednak nie ma znaczenia, bo przecież życie ludzkie nie jest kwestią, którą poddaje się pod głosowanie - dodał polityk.

Macierewicz przekonywał mieszkańców Kłodzka, że ustawa, która będzie lepiej chronić życie jest "kwestią czasu i momentu, kiedy to zostanie zrealizowane, bo to zobowiązanie nadal dla Prawa i Sprawiedliwości jest zobowiązaniem konstytutywnym". - My się go nie wyrzekamy i z niego nie rezygnujemy, my się zobowiązujemy do jego zrealizowania. Rzecz w tym, by realizując to zobowiązanie doprowadzić do dobra, a nie do zła. Dlatego w trakcie tych konfliktów politycznych z ostatnich lat, które narastały i wytwarzały zaplecze mentalne dla ludzi atakujących nie tylko Prawo i Sprawiedliwość, ale atakujących w ogóle polskość, nie chcieliśmy wprowadzać tego elementu, który mógł jeszcze zwiększyć zaplecze ludzi walczących przeciwko Polsce - podkreślił wiceprezes PiS. - Ale w żadnym wypadku nie oznacza to rezygnacji. Ta ustawa zostanie przez Prawo i Sprawiedliwość z pewnością wprowadzona. Kierownictwo PiS w żadnym wypadku się od tego nie odcina.

Reklama

Artur Stelmasiak

2019-02-26 19:10

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

W Sejmie projekt ustawy „Stop aborcji 2021”

[ TEMATY ]

aborcja

pro‑life

Karol Porwich/Niedziela

130 tys. podpisów zebrali autorzy projektu ustawy "Stop aborcji 2021". Zgodnie z wniesionym dziś do Sejmu projektem, dzieci poczęte będą chronione na podstawie tych samych przepisów, co inni ludzie, ponieważ dziecko poczęte jest człowiekiem - poinformowała odpowiedzialna za inicjatywę ustawodawczą Fundacja Pro-prawo do życia.

Autorzy projektu i podpisani pod nim obywatele uważają, że prawna ochrona życia dzieci poczętych jest w Polsce fikcją. Wskazują m.in. na wadliwe zapisy kodeksu karnego powodujące, że "co roku tysiące dzieci w Polsce są bezkarnie zabijane".

CZYTAJ DALEJ

Kard. Kazimierz Nycz spotkał się z Patrickiem Kellym, przywódcą Rycerzy Kolumba

2022-12-03 12:47

[ TEMATY ]

Rycerze Kolumba

kard. Kazimierz Nycz

Rycerze Kolumba

Metropolita warszawski rozmawiał w piątek z przywódcą międzynarodowej wspólnoty Rycerzy Kolumba o pomocy Ukrainie. Rozmowa dotyczyła reakcji Kościoła i narodu polskiego na kryzys humanitarny związany z wojną za naszą wschodnią granicą.

Najwyższy Rycerz zaoferował wsparcie archidiecezji warszawskiej we wszelkich jej przedsięwzięciach dotyczących pomocy osobom poszkodowanym przez wojnę. Kelly zadeklarował, że organizacja zamierza wspierać Ukrainę tak długo, jak będzie to potrzebne oraz podkreślił ważną rolę współpracy ludzi dobrej woli z Polski i Ukrainy przy wsparciu katolików ze Stanów Zjednoczonych i z Kanady.

CZYTAJ DALEJ

Złote Pióro przyznane

2022-12-03 16:57

Magdalena Lewandowska

W tegorocznej edycji konkursu zwyciężyła Julia Morawska, maturzystka z LO nr X we Wrocławiu.

W tegorocznej edycji konkursu zwyciężyła Julia Morawska, maturzystka z LO nr X we Wrocławiu.

W Auli Papieskiego Wydziału Teologicznego odbyła się gala finałowa XVIII Dolnośląskiego Literackiego Konkursu o Złote Pióro „My Polacy, my Dolnoślązacy”.

W konkursie organizowanym przez Zespól Szkół Salezjański „Don Bosco” i Gościa Wrocławskiego wzięło udział 99 młodych uczestników z dolnośląskich szkół. Zadaniem, przed jakim stanęli uczestnicy, było napisanie pracy na jeden z dwóch tematów: I „Współkochać przyszłam – nie współnienawidzić” (Antygona, Sofokles). „Współ-” w połączeniu z proponowanymi przez Ciebie wyrazami jako panaceum na zło tego świata; II. „Kto szuka prawdy, szuka Boga, choćby nawet o tym nie wiedział”. Uczyń myśl św. Edyty Stein mottem przewodnim swojej pracy.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję