Reklama

Polska

Rio in Częstochowa

To hasło spotkania, jakie w dniach 23-28 lipca organizuje w Częstochowie wspólnota Emmanuel we współpracy z Archidiecezją Częstochowską. Zaproszenie skierowane jest do tych wszystkich, którzy chcieliby pojechać na Światowe Dni Młodzieży do Brazylii, a z różnych przyczyn, ale głównie ze względu na koszty, nie mogą.

Wspólnota Emmanuel zaprasza więc w tym czasie młodych ze wszystkich krajów Europy na pięć dni do Częstochowy. Od wielu lat wspólnota Emmanuel podobne spotkania organizuje w innych miastach związanych z Janem Pawłem II, np. Toronto w Wadowicach (2002) czy Sydney w Warszawie (2008). W Częstochowie będzie po raz pierwszy na zaproszenie abp. Wacława Depo.

Reklama

- Szczegóły są omawiane - zapewnia Jakub Karasiński, organizator - ale już wiadomo, że miejscem spotkania będą tereny Wyższego Seminarium Duchownego przy ul. św. Barbary. Podobnie jak w innych miastach i w Częstochowie nie zabraknie koncertów, spektakli, konferencji, spotkań z ciekawymi ludźmi. Religijny charakter Forum podkreśli codzienna Eucharystia, modlitwa uwielbienia, adoracja Najświętszego Sakramentu, możliwość rozmowy z kapłanami i skorzystania z sakramentu pokuty.

Młodzi będą mogli prezentować swoje umiejętności i talenty. Osoby, które grają na instrumentach, mają zdolności plastyczne, a chciałyby swoimi talentami służyć innym zaproszone są do wolontariatu.

Organizatorzy obok młodzieży z Polski spodziewają się ok. 500 osób z Zachodu i Wschodu Europy, dlatego obowiązującymi językami będą polski i angielski.

Więcej informacji o Europejskim Forum Młodych można znaleźć w Internecie: www.rioinczestochowa.pl, www.youthonmission.net, http://www.youthonmission.net, www.facebook.com/RioInCzestochowa.

2013-03-06 11:54

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Odsłonięto najwyższą na świecie statuę bł. Jana Pawła II

[ TEMATY ]

Częstochowa

Jan Paweł II

B.M. Sztajner / Niedziela

W Parku Miniatur Sakralnych na Złotej Górze w Częstochowie 13 kwietnia 2013 r. została odsłonięta najwyższa na świecie statua bł. Jana Pawła II. Mierzy ona 13,8 m wysokości. Pobłogosławił i odsłonił statuę abp Wacław Depo, metropolita częstochowski. „Takiego zawierzenia Bogu, jakie było u Jana Pawła II, życzę każdemu z Was” – mówił abp Depo.

CZYTAJ DALEJ

Zjazd rad parafialnych archidiecezji wrocławskiej

2021-11-27 21:00

Magdalena Lewandowska

Na spotkaniu rad parafialnych archidiecezji obecny był abp Józef Kupny.

Na spotkaniu rad parafialnych archidiecezji obecny był abp Józef Kupny.

Dziś odbył się pierwszy zjazd rad parafialnych naszej archidiecezji. Rozmawiano o funkcjonowaniu rad duszpasterskich, ale też o zadaniach związanych z trwającym synodem, o wyzwaniach współczesnego Kościoła.

- Cieszę się, że jest nas tak dużo, ponad 1/3 parafii archidiecezji wrocławskiej jest reprezentowana – mówił ks. Arkadiusz Krziżok, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii. – Od kilku lat rady duszpasterskie są stałym elementem w życiu parafii. Zdajemy sobie sprawę, że nie zawsze i wszędzie rady parafialne funkcjonują tak, jak powinny, ale jest okazja do tego, abyśmy mogli określić ich zadania, bo Synod, który zwołał papież Franciszek, jest ku temu dużą pomocą.

CZYTAJ DALEJ

Adwentowe czuwanie modlitewne

2021-11-28 01:19

Ks. Kamil Szybowski

Wierni mieli możliwość namaszczenia dłoni olejkiem

Wierni mieli możliwość namaszczenia dłoni olejkiem

Światło świec, chleb i wino, księga słowa Bożego i namaszczenie olejem różanym. Te cztery elementy stanowiły podstawę nabożeństwa prowadzającego w Adwent w parafii pw. Opatrzności Bożej we Wrocławiu - Nowym Dworze.

Czuwanie modlitewne rozpoczęło się poświęcenia wieńca adwentowego oraz pierwszych Nieszporów I Niedzieli Adwentu. W psalmach, hymnach i pieśniach pełnych ducha wierni wysławiali Boga, a w krótkim słowie do czytania, prowadzący liturgię godzin, ks. Łukasz Romańczuk przybliżył tematykę adwentu, zwracając uwagę, że jest to czas czuwania i oczekiwania na przyjście Chrystusa. - Życie człowieka podobne jest do chodzenia po cienkim lodzie. W każdej chwili wszystko może się załamać. Szczególnie wtedy, gdy stracimy czujność. Mając otwarte oczy i umysł jesteśmy w stanie pokonać wszelkie przeciwności - powiedział kapłan.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję