Reklama

Wiadomości

Trybunał europejski przeciwko deportacji Afgańczyka nawróconego na chrześcijaństwo

Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu sprzeciwił się deportacji Afgańczyka nawróconego na chrześcijaństwo do jego ojczyzny. Uznał, że mogłoby to na niego ściągnąć prześladowania, a nawet śmierć.

[ TEMATY ]

wiara

Carlos André Santos /Fotolia.com

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W wydanym 5 listopada orzeczeniu trybunał odniósł się do nakazu władz Szwajcarii, które postanowiły odesłać do kraju 23-letniego mężczyznę. Jego tożsamości nie ujawniono. Przybył on do Szwajcarii w 2014 r. jako muzułmanin, po czym przeszedł na chrześcijaństwo i złożył wniosek o azyl, powołując się na zagrożenie dla życia, jakie spowodowała jego konwersja. Wniosek został odrzucony, więc młody Afgańczyk rozpoczął batalię sądową, którą zakończyło orzeczenie europejskiego trybunału.

Wyjaśniono w nim, że w Afganistanie osobom nawróconym na chrześcijaństwo lub nawet o to podejrzanym grożą „prześladowania mogące przybrać formę działań państwa i prowadzić do kary śmierci”. Wróciwszy do ojczyzny młody człowiek musiałby ukrywać swą wiarę, zamykając ją w sferze prywatnej, zmuszony do rezygnacji z kontaktów z osobami wyznającymi tę samą religię.

Tymczasem szwajcarski wymiar sprawiedliwości uznawał, że taka sytuacja jest do przyjęcia, gdyż tylko najbliżsi wiedzieli o przyjętym chrzcie.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2019-11-05 21:55

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Fascynacja Jezusem – czy da się po ludzku wytłumaczyć zmartwychwstanie?

[ TEMATY ]

duchowość

wiara

zmartwychwstanie

Adobe.Stock

Czy na krzyżu wszystko się skończyło? Czy grób pozostaje ostatnią rzeczą, jaką wiemy o Jezusie? Czy jego misja jednak się nie powiodła? Czy to wszystko wydarzyło się na próżno?

Fakt zmartwychwstania

CZYTAJ DALEJ

Czy dostrzegam Boże znaki w swoim życiu?

2024-02-12 13:20

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii J 2, 13-25.

Niedziela, 3 marca. III niedziela Wielkiego Postu

CZYTAJ DALEJ

Może warto zacząć cichą rewolucję miłości dziś od siebie?

2024-03-03 06:45

[ TEMATY ]

rozważania

Bożena Sztajner/Niedziela

W czasie Wielkiego Postu warto zatroszczyć się o szczególny czas z Panem Bogiem. Rozważania, które proponujemy na ten okres pomogą Ci znaleźć chwilę na refleksję w codziennym zabieganiu. To doskonała inspiracja i pomoc w przeżywaniu szczególnego czasu przechodzenia razem z Chrystusem ze śmierci do życia.

Naród wybrany był blisko Boga, miał jakby monopol na Niego. Tak zarządził Bóg, aby przygotować ludzkość na przyjście Mesjasza. „Gdy jednak wypełnił się czas” (Ga 4, 4), ten monopol stracił rację bytu, gdyż Mesjasz przyszedł już do wszystkich, aby każdego przygarnąć do swojego miłosiernego Serca w królestwie niebieskim. Staliśmy się krewnymi. „Lecz teraz (…) w Chrystusie Jezusie staliście się bliscy dzięki Jego krwi” (Ef 2, 13). Przez chrzest i ofiarę krzyża jesteśmy dziećmi Bożymi, dziedzicami królestwa, domownikami Boga i współobywatelami świętych, a kiedy spożywany Eucharystię, Jego Krew płynie w naszych żyłach. Nie widać tego, kiedy patrzymy na siebie nawzajem i na świat wokół. Może warto zacząć cichą rewolucję miłości dziś od siebie? Może inni się zarażą i świat odnajdzie pokój w Jezusie także przez kontakt z nami.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję