Reklama

Życzenia świąteczne

Niedziela legnicka 51/2001

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Umiłowani Diecezjanie!

Świętujemy Boże Narodzenie, pierwsze Boże Narodzenie w Trzecim Tysiącleciu. Rozpoczynając nowy wiek i nowe tysiąclecie, Ojciec Święty Jan Paweł II zwrócił się do nas z wezwaniem, byśmy w tym nowym okresie wpatrywali się w Oblicze Chrystusa, byśmy Oblicze Syna Bożego kontemplowali. Boże Narodzenie staje się dla nas szczególną do tego okazją.

Stajemy bowiem wobec wielkiej tajemnicy Wcielenia Odwiecznego Słowa, które w przeczystym łonie Najświętszej Dziewicy ciałem się stało, by człowiekowi przynieść światło Bożej prawdy, napełnić nasze serca nadzieją i rozpalić je miłością do Ojca Niebieskiego i do każdego człowieka.

Dzisiaj nam wszystkim potrzeba głębszego poznania płynącego z życiodajnych źródeł Objawienia prawdy o Bogu i o człowieku, o wielkiej godności każdej istoty ludzkiej od jej poczęcia aż do naturalnej śmierci; potrzeba nam nadziei, że w życiu człowieka, rodziny, społeczeństwa i świata ostatnie słowo nie należy do zła, ale do Tego, który jest Prawdą, Miłością i Życiem; do Boga, który przychodzi do nas w Jezusie Chrystusie.

Umiłowani Diecezjanie!

Niech Święta Bożego Narodzenia prowadzą nas do kontemplacji Oblicza Jezusa Chrystusa Jedynego Zbawiciela człowieka. Obyśmy Oblicze Syna Bożego odnajdywali i kontemplowali w każdym człowieku, w naszych najbliższych, w ludziach potrzebujących naszej pomocy duchowej i materialnej, nawet w tych, którzy nas skrzywdzili. Obyśmy chcieli odnajdywać pełne miłości Oblicze Jezusa podczas codziennej modlitwy, w Słowie Bożym i w Eucharystii, na jaką nas zaprasza Zbawiciel zwłaszcza w każdą niedzielę i święta.

Święta Bożego Narodzenia pomagają każdej rodzinie pogłębić tak bardzo potrzebną jej więź jedności i miłości. Kościół jest także jedną Bożą rodziną, w której obecny jest sam Jezus Chrystus. W przyszłym roku obchodzić będziemy 10. rocznicę ustanowienia naszej diecezji przez Jana Pawła II.

W kręgu naszej diecezjalnej rodziny jako Wasz Biskup wyciągam do każdego ręce z białym opłatkiem, będącym znakiem jedności, miłości i pokoju, i życzę, by Święta Bożego Narodzenia przeżyte w duchu wiary, jaka od ponad tysiąca lat jest mocą i światłem naszego narodu, pogłębiły w nas jedność, miłość i pokój z Chrystusem, między ludźmi w rodzinach, w parafiach i w diecezji. Niech we wszystkich umocnią ducha i ożywią nadzieję; niech przyniosą radość kochanym dzieciom i młodzieży, każdemu człowiekowi, a zwłaszcza wszystkim odczuwającym trudności dzisiejszego życia.

Drogie Siostry i Bracia!

Ogarniam Was modlitwą i polecam opiece Tej, która zrodziła światu Zbawiciela, Matce Bożej Łaskawej, Matce naszej nadziei. W imię Jezusa Chrystusa wszystkim ludziom dobrej woli z serca błogosławię.

Wasz Pasterz

Legnica, Boże Narodzenie, Roku Pańskiego 2001.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2001-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Komunikat Metropolity Lubelskiego

2026-06-30 13:50

materiały prasowe

Umiłowani w Chrystusie Panu – Siostry i Bracia!

Wpatrzeni w Maryję, która nieustannie prowadzi nas do Chrystusa, pragniemy ponownie zgromadzić się jako wspólnota wiary przy Jej katedralnym wizerunku. Serdecznie zapraszam na doroczny odpust ku czci Matki Bożej Płaczącej w dniu 3 lipca. Głównym punktem spotkania będzie Eucharystia przed Archikatedrą o godz. 19.00 i procesja różańcowa z Cudownym Obrazem ulicami miasta.
CZYTAJ DALEJ

Trzy razy „tak” dla eutanazji we Francji. Zgromadzenie Narodowe przyjęło ustawę legalizującą eutanazję i wspomagane samobójstwo

2026-06-30 19:54

[ TEMATY ]

aborcja

Francja

eutanazja

Adobe Stock

Francuskie Zgromadzenie Narodowe po raz trzeci przyjęło ustawę legalizującą eutanazję i wspomagane samobójstwo. 295 deputowanych było za, przy 232 przeciw. Obecnie tekst ponownie trafi do Senatu, gdzie prawdopodobnie spotka go ten sam los, co w poprzednich czytaniach, czyli zostanie zdecydowaną większością głosów odrzucony.

Jest to trzecie przyjęcie ustawy w niższej izbie parlamentu w ciągu dwóch lat, po głosowaniach w maju 2025 i marcu 2026 roku. Podczas pierwszego czytania w maju 2025 roku 305 posłów głosowało za, a było 199 przeciw. W marcu 2026 roku, podczas drugiego czytania, ustawa otrzymała 299 głosów za, a przeciw było 226, zmniejszając tym samym różnicę do 73 głosów. Tym razem głosy „za” i „przeciw” dzieliły zaledwie 63 głosy.
CZYTAJ DALEJ

Historyczny sukces lektorów z Konopisk! Złoto na Mistrzostwach Polski w Gnieźnie

2026-06-30 20:21

[ TEMATY ]

lektorzy

posługa lekotratu

Archiwum ks. R. Białasa

Lektorzy starsi z parafii św. Walentego w Konopiskach zostali mistrzami Polski podczas ogólnopolskich Mistrzostw Liturgicznej Służby Ołtarza, które odbyły się w Gnieźnie. To prawdopodobnie pierwszy tak spektakularny sukces w historii naszej archidiecezji.

W rywalizacji o puchar wzięły udział łącznie cztery drużyny z naszej archidiecezji: ministranci z Konopisk (zwycięzcy etapu diecezjalnego), dwie drużyny z parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Radomsku oraz lektorzy starsi z Konopisk. Ci ostatni pojechali na turniej dzięki tzw. „dzikiej karcie” i, jak podkreśla ks. Rafał Białas, stali się „czarnym koniem” całych mistrzostw, ostatecznie triumfując w swojej kategorii.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję