Reklama

Myśl na tydzień - bp Adam Dyczkowski

[ TEMATY ]

Myśl na tydzień

bp Adam Dyczkowski

Archiwum Aspektów

Bp Adam Dyczkowski

Bp Adam Dyczkowski

24.11.2020 – 01.12.2020
Panie Jezu! Źródło Bożej miłości, uświęcaj nas darem Twojej obecności w nas, byśmy bogaci Tobą byli zawsze obecni przy naszych siostrach i braciach cierpiących i chorych!

12.10.2020 – 19.10.2020
Nie można rozpoznać siebie w prawdzie, nie można poznać i uznać grzechu, bez uznania i poznania Boga oraz Jego świętości. Dlatego nasza Matka wzywa nas w orędziu „Módlcie się wiele”…

22.09.2020 – 29.09.2020
Postawienie na świętość i uczynienie z niej nadrzędnej idei w dziele ewangelizacji w Kościele ma bardzo poważne skutki. Dlatego starają się na nie odpowiadać ludzie odważni i świadomi odpowiedzialności za siebie i świat.

24.08.2020 – 31.08.2020
Wiele miast udało mi się zwiedzić, pięknych, bogatych, ale Kęty zawsze będą najważniejsze. To przecież tu się urodziłem, w tej świątyni zostałem ochrzczony, w tej świątyni kard. Adam Sapieha udzielił mi sakramentu bierzmowania.

27.07.2020 – 03.08.2020
Kochani Bracia Kapłani! Nie dopuszczajcie żadnych oznak rutyny i niedbalstwa w sprawowaniu Najświętszej Tajemnicy Wiary. Byłoby to sprzeniewierzeniem się łasce powołania i uświęcenia nas przez namaszczenie Duchem Świętym.

29.06.2020 – 06.07.2020
Dzięki obecności Chrystusa w każdym wierzącym jako osobie – funkcjonuje światło wewnętrzne, a jest nim prawe sumienie, oświecane światłem wiary. Istnieje też światło zewnętrzne, a jest nim Dziesięć przykazań.

03.05.2020 – 10.05.2020
Nie wystarczy ocenić człowieka według jego urody, osiągnięć życiowych czy zdolności intelektualnych. Człowiek ma jeszcze większą godność – jej wyrazem jest wylana za niego krew samego Boga.

09.03.2020 – 15.03.2020
Tylko Bóg mocą swojego Ducha daje chrześcijanom siłę i odwagę do mężnego składania świadectwa swojej wierze w życiu. Bóg też umacniał swoją mocą naszych świętych Patronów.

10.02.2020 – 16.02.2020
Nie wystarczy ocenić człowieka według jego urody, osiągnięć życiowych czy zdolności intelektualnych. Człowiek ma jeszcze większą godność, jej wyrazem jest wylana za niego krew samego Boga.

2020-02-11 09:05

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Myśl na tydzień - bp Adrian Put

[ TEMATY ]

Myśl na tydzień

Bp Adrian Put

Karol Porwich/Niedziela

Bp Adrian Put

Bp Adrian Put

8.11.2022 – 14.11.2022
Dziękujemy dobremu Bogu za wszystkich, którzy już są w domu Ojca, za tych, którzy dokończyli bieg wiary i już cieszą się świętością w niebie.

CZYTAJ DALEJ

Wiara na medal

Wielu polskich sportowców publicznie przyznaje się do wiary. W czasach, gdy w przestrzeni publicznej słyszymy najczęściej wyznania osób odrzucających Boga, postawa naszych zawodników jest bardzo budująca.

Pan Jezus jest u mnie na pierwszym miejscu (...). Wiary uczyłem się najpierw w domu – od dziadka i taty. Dzisiaj jest ona czymś zupełnie naturalnym. Pan Bóg był i zawsze będzie dla mnie kimś wyjątkowym – powiedział Bartosz Zmarzlik, mistrz świata na żużlu w sezonie 2019 i polski sportowiec 2019 roku, gdy dołączył do akcji „Nie wstydzę się Jezusa”. Podczas gali, w czasie której odebrał statuetkę dla najlepszego sportowca, ujął wszystkich ogromną skromnością i pokorą. Trener polskiej kadry żartuje, że jest on taki grzeczny, ponieważ codziennie chodzi do kościoła. Żużlowiec doprecyzowuje: – Do kościoła chodzę w każdą niedzielę. To nie jest dla mnie żadna ujma ani utrudnienie. To bardzo mi pomaga. Kiedyś spodobały mi się słowa, które powiedział Kamil Stoch: „Gdy Bóg jest na pierwszym miejscu, to wszystko jest na swoim miejscu”. Staram się to wdrażać w życie.

CZYTAJ DALEJ

USA/ Prezydent Biden: jestem gotowy spotkać się z Putinem, jeśli będzie chciał zakończyć wojnę

2022-12-01 21:50

flickr.com

Jestem gotowy spotkać się z Władimirem Putinem, jeśli zdecyduje, że chce zakończyć wojnę w Ukrainie - zadeklarował w czwartek prezydent USA Joe Biden po spotkaniu z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem. Dodał jednak, że Putin dotąd nie wykazuje takich oznak, oraz zapewnił, że nie podejmie decyzji bez konsultacji z sojusznikami.

"Nie mam żadnych bezpośrednich planów, by skontaktować się z panem Putinem. (...) Ale jestem gotowy, by rozmawiać z nim, jeśli faktycznie jest zainteresowany, (jeśli) zdecydował, że chce szukać sposobu na zakończenie tej wojny. (Jednak) on tego jeszcze nie zrobił" - powiedział Biden podczas konferencji prasowej w Białym Domu po spotkaniu z Macronem.

CZYTAJ DALEJ