Reklama

Wiara

Rekolekcje 33-dniowe

Przygotowania do tegorocznej Lednicy odbywają się w sposób nietypowy. Przybrały formę 33 dniowych rekolekcji, które powinien przeżyć każdy, kto chce prawdziwie uczestniczyć w "Totus tuus".

[ TEMATY ]

Lednica 2000

Materiał prasowy Lednica 2000

33 dniowe rekolekcje opierają się na całkowitym oddaniu się Matce Bożej. Ten wyjątkowy czas chcemy spędzić w rekolekcyjnym rytmie, który pozwoli na prawdziwe przeżycie tego czasu. Dlatego codziennie o godzinie 8:00 na naszym profilu Facebook oraz YouTube będą publikowane materiały, które doprowadzą nas do zawierzenia się Najświętszej Marii Pannie.

Materiały video będą bardzo dużą pomocą, lecz najważniejsze jest osobiste zaangażowanie i skupienie na przeżywanych treściach. Zadbajmy o dobre przeżycie naszego zawierzenia się Matce Bożej. Nie jest to łatwa droga, lecz z pomocą przychodzi św. Ludwika Marii Grignion de Montfort, św. Jan Paweł II czy Sługa Boży kardynał Stefan Wyszyński.


Reklama

Podczas rekolekcji spotkamy się z:

- siostrą Anną Maciejewską, która jest franciszkanką Rodziny Maryi z Poznania,

- dominikaninem o. Wojciechem Surówką,

Reklama

- Łukaszem Czechyrą–videoblogerem,

- Adrianem Pakułą–ewangelizatorem i rekolekcjonistą.

Wspomniane osoby pomogą nam przeżyć ten wspaniały czas nabożeństwa do Najświętszej Maryi Panny. Po 33 dniach spotkamy się wszędzie tam, gdzie Lednica będzie zaproszona.

6 czerwca przygotowani i zawierzeni Najświętszej Pannie Maryi z otwartymi sercami połączymy się z Polami Lednickimi i razem wykrzyczymy „Cały Twój”.

Tematy 33-dniowych rekolekcji.

Podziel się cytatem

Dzień 1: Największy dar.

Dzień 2: Życie w obfitości.

Dzień 3: Sukces gwarantowany.

Dzień 4: Najlepszy bodyguard.

Dzień 5: Testament.

Dzień 6: Niezwykła relacja.

Dzień 7: Początek drogi.

Dzień 8: Tajemnicza wymiana.

Dzień 9: Prawdziwa misja.

Dzień 10: Maryjo Matko Jezusa, Matko Kościoła i moja Matko, Królowo Polski i świata.

Dzień 11: Uznając swoją słabość i grzeszność.

Dzień 12: Odnawiam i potwierdzam przymierze Chrztu Świętego.

Dzień 13: Wyrzekam się na zawsze grzechu, szatana i wszystkich jego dzieł.

Dzień 14: W Twojej obecności Maryjo -wyznaję dziś wiarę w Jezusa Chrystusa: mojego jedynego Pana i Zbawiciela.

Dzień 15: Uznając testament z Krzyża:Oto Matka twoja-przyjmuję dziś Ciebie Maryjo za moją Matkę i Królową.

Dzień 16: W zjednoczeniu z Sercem Jezusa i mocą Jego miłości.

Dzień 17: Poświęcam się całkowicie Twojemu Niepokalanemu Sercu.

Dzień 18: Oddaję Ci całkowicie moje ciało.

Dzień 19: Oddaję Ci moją pamięć i mój rozum, wszystkie moje myśli i pragnienia.

Dzień 20: Oddaję Ci moją wolę.

Dzień 21: Oddaję Ci całe moje życie i moją działalność.

Dzień 22: Oddaję Ci całą moją przeszłość, teraźniejszość i przyszłość.

Dzień 23: Oddaję Ci moją duszę i moje serce.

Dzień 24: Pozostawiam Ci całkowite i zupełnie prawo do rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku, co do mnie należy.

Dzień 25: Dla wypełnienia Woli Ojca.

Dzień 26: Dla spełnienia pragnień Jezusa.

Dzień 27: Dla radości i chwały Ducha Świętego.

Dzień 28: Z miłości ku Tobie Maryjo.

Dzień 29: Dla ratowania dusz braci i sióstr naszych.

Dzień 30: Chcę odtąd wszystko czynić z Tobą, przez Ciebie i dla Ciebie.

Dzień 31: By moje serce, moja rodzina, parafia, Ojczyzna i cały świat były rzeczywistym królestwem Twojego Syna i Twoim.

Dzień 32: Maryjo, moja Mamo i Królowo - chcę abyś mogła żyć, działać i kochać we mnie i przeze Mnie. Amen.

Dzień 33: Oto czynię wszystko nowe.


33 dniowe rekolekcje poprowadzą:

1. siostra Ania Maciejewska - franciszkanka Rodziny Maryi z Poznania. Nie zawsze marzyła, żeby być siostrą zakonną - w młodości chciała być businesswoman i pracować we Francji :) Studiowała Zarządzanie i Marketing na UAM w Poznaniu. Na IV roku studiów usłyszała głos powołania, a że w życiu dobrze się wychodzi, gdy się słucha Jezusa, więc poszła za Jego głosem. Pracowała z młodzieżą w Domu Dziecka, później w Domu Pomocy Społecznej, a następnie w referacie powołaniowym. Obecnie jest przełożoną Domu w Poznaniu oraz ogarnia sekretariat Prowincji. Bardzo lubi sport, samotne wędrowanie, wspólnotowe uwielbianie, wolność i przestrzeń, języki obce -nie tyle uczenie się ich co używanie.

2. ojciec Wojciech Surówka OP - dominikanin. Marzył o tym, żeby zostać malarzem, ale zdecydował się na studiowanie fizjoterapii. Powołanie odkrył na Polach Lednickich podczas pierwszego Apelu Młodzieży III Tysiąclecia w 1997 roku. Po przyjęciu święceń kapłańskich był duszpasterzem akademickim i studiował w Rzymie, następnie przez 10 lat pracował w Rosji i na Ukrainie. Od 2019 roku wraz z o. Wojciechem Prusem jest duszpasterzem Wspólnoty LEDNICA 2000.

3. Łukasz Czechyra - jest katolickim videoblogerem, twórcą kanału „Słucham Pana”, na którym publikuje swoje filmy, nagrania i grafiki. Wideoblogi to najczęściej autorskie komentarze do Pisma Świętego, bieżącej sytuacji społeczno-politycznej, czy doświadczeń autora. Codziennie na Facebookui profilu YouTube "Słucham Pana" publikowane są udźwiękowione nagrania Ewangelii, zwane #goodnews. Twórca stara się rozmawiać o Bogu w sposób współczesny, jak najbliższy odbiorcy. Twierdzi, że póki nie nauczymy się rozmawiać o wierze, swoim doświadczeniu Boga, o Kościele bez niepotrzebnego patosu i wyuczonych zwrotów słownikowych, nie tylko nie będziemy zrozumiani, ale i nie będziemy wiarygodni.

4. Adrian Pakuła - z wykształcenia: magister teologii, z zamiłowania: ewangelizator, rekolekcjonista oraz autor tekstów. Słowa "Cały Twój" są mottem jego życia, dlatego ma je wygrawerowane na swojej małżeńskiej obrączce. Jest też współautorem małżeńskiego bloga "Cały Twój - Cała Twoja" oraz założycielem i prezesem Fundacji TOTA TUA. Koordynuje dzieło modlitwazakaplana.pl. Współpracuje z redakcją czasopisma: "Miłujcie się". Doświadczenie rekolekcyjne zdobywał w Fundacji Pro Publico z Poznania. Prowadzi rekolekcje w szkołach podstawowych oraz średnich. W ostatnim roku prowadził rekolekcje w około 40 parafiach archidiecezji poznańskiej, w czasie których przygotowywał parafian do oddania się Matce Bożej. Jest szczęśliwym mężem Dagmary oraz tatą półtorarocznej Marii Hiacynty. Wszystkie jego marzenia zawierają się w tym jednym: zdobyć cały świat dla Niepokalanej.

2020-05-04 14:37

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Trwa spotkanie lednickie - transmisja na żywo

[ TEMATY ]

Lednica 2000

Materaiał organizatorów

Za nami pierwsza część Spotkania Lednickiego: powitanie Duszpasterzy Wspólnoty LEDNICA 2000, Koronka do Miłosierdzia Bożego śpiewana przez Siewców Lednicy i Scholę Lednicką, pierwsze tańce lednickie i konferencja o. Romana Bieleckiego OP, którą wygłosił do pustych Pól Lednickich.

Od 16 do 19 cały czas trwają wejścia live, które prowadzi m.in. Kazimierz Hojna, Wodzirej Lednicki. Łączymy się z ludźmi w całej Polsce, by oni też mogli poczuć się bliżej nas!

CZYTAJ DALEJ

Najdłuższa w Polsce pielgrzymka z Helu na Jasna Górę - już w drodze

2021-07-26 13:00

[ TEMATY ]

Jasna Góra

pielgrzymka

Pielgrzymka 2021

ks. Maciej Świgoń /Gość Niedzielny

W ciągu 19 dni przejdą 640 km – najdłuższa polska pielgrzymka z Helu na Jasną Górę wyruszyła wczoraj na szlak. Jubileusz 40. Pieszej Pielgrzymki Kaszubskiej jej uczestnicy będą świętować wyjątkowo: część z nich po dojściu na Jasna Górę wyruszy do Hiszpanii, by szlakiem Jakubowym dojść do Santiago de Compostela. Na trasę wyruszyło około 300 pielgrzymów.

Droga na Jasną Górę rozpoczęła się tradycyjnie 25 lipca o świcie w kościele Bożego Ciała na Helu. W codziennym programie będzie jutrznia, Msza Święta, modlitwa, konferencje w drodze oraz nocne czuwanie podczas apelu jasnogórskiego wraz z goszczącymi rodzinami. Pątnicy dziennie będą mieli do przebycia średnio 35 km.

CZYTAJ DALEJ

Ratowo: cykl wakacyjnych warsztatów o pszczołach w Ostoi św. Antoniego

2021-07-29 19:56

[ TEMATY ]

pszczoła

warsztaty dla dzieci

Adobe Stock.pl

W Ostoi św. Antoniego odbywa się cykl warsztatów adresowanych do dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych pod hasłem „Pszczoła - najważniejszy z zapylaczy”. Ich celem jest szeroko pojęta edukacja na temat roli pszczół w ekosystemie i rolnictwie ekologicznym.

Warsztaty poświęcone roli pszczół w zabytkowych wnętrzach oraz ogrodach zespołu klasztornego w Ratowie organizuje Stowarzyszenie Ratujmy Ratowo we współpracy z Sanktuarium Diecezjalnym pw. św. Antoniego z Padwy.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję