Reklama

Aspekty

Św. Jan Paweł II na znaczkach pocztowych

Parafia pw. Ducha Świętego w Słubicach wraz z Bractwem Szkaplerza św. Michała Archanioła wspólnie zorganizowały konkurs na projekt znaczka pocztowego upamiętniającego 100. Rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Jego rozstrzygnięcie odbyło się 11 maja.

[ TEMATY ]

św. Jan Paweł II

facebook/Parafia pw. Ducha Świętego w Słubicach

Uczniowie szkół podstawowych diecezji zaprojektowali projekt znaczka upamiętniającego urodziny św. Jana Pawła II

Uczniowie szkół podstawowych diecezji zaprojektowali projekt znaczka upamiętniającego urodziny św. Jana Pawła II

- Nawiązując do 100. Rocznicy urodzin św. Jana Pawła II Bractwo Szkaplerza św. Michała Archanioła przy pomocy parafii i za zgodą księdza proboszcza zorganizowało dla dzieci szkół podstawowych naszej diecezji konkurs na projekt znaczka upamiętniającego Papieża Polaka – mówi Michał Sobociński, członek Bractwa Szkaplerza św. Michała Archanioła przy parafii pw. Ducha Świętego w Słubicach.

- Chcieliśmy podkreślić rolę Papieża Polaka jako wielkiego męża stanu, patrioty i upamiętnić 100-lecie jego urodzin. Chcieliśmy przypomnieć dzieciom i młodzieży poprzez twórczość plastyczną o tej ważnej rocznicy. Naszym celem było pogłębienie świadomości religijno-historycznej oraz artystycznej dzieci oraz zwiększyć wrażliwość młodego pokolenia na postać znanego na całym świecie Polaka - wymienia niektóre cele konkursu Michał Sobociński.

Zobacz zdjęcia: Konkurs na projekt znaczka pocztowego upamiętniającego 100. Rocznicę urodzin św. Jana Pawła II

Reklama

Konkurs odbył się najpierw na poziomie placówek szkolno-wychowawczych. Następnie z każdej z nich najlepszych pięć prac było nadsyłane na finał diecezjalny. W sumie, jak mówi Michał Sobociński, do parafii Ducha Świętego w Słubicach napłynęło ponad 100 prac.

Konkurs odbył się w dwóch kategoriach. W kategorii pierwszej (klas IV-VI) 1 miejsce zajęła Olga Cała. Miejsce drugie i trzecie zajęły kolejno Hanna Przymusińska i Wiktoria Goździkowska. Jury konkursu przyznało wyróżnienie Katarzynie Krystians.

W drugiej kategorii wiekowej (klas VII-VIII) 1 miejsce zajęła Emilia Jacyszyn. Miejsca drugie i trzecie zajęli kolejno Julia Parowińska i Konrad Łopusiewicz.

Reklama

Za zaangażowanie wyróżnieni zostali także opiekunowie oraz placówki oświatowo-wychowawcze diecezji: SP nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Słubicach oraz SP z Oddziałami Integracyjnymi nr 26 im. Jana Brzechwy w Zielonej Górze.

Nagrody zostaną wysłane do laureatów pocztą.

Na uwagę zasługują także osoby i instytucje, które objęły konkurs swoim Patronatem Honorowym, tj. bp Tadeusz Lityński, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Wojewoda Lubuski, Instytut Pamięci Narodowej, Poczta Polska oraz Kuratorium Oświaty w Gorzowie.

Co ciekawe, konkurs bierze także udział w ogólnopolskim projekcie "Dar na stulecie", upamiętniającym 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II.

2020-05-13 12:18

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

W bliskości z papieżem

Niedziela kielecka 3/2021, str. III

[ TEMATY ]

św. Jan Paweł II

© Wydawnictwo Biały Kruk/Adam Bujak

Kazimierza Mała Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny zainicjowała akcję „Święty4ever – Święty Jan Paweł II ze mną na zawsze”.

Akcja potrwa do 18 maja – 101. rocznicy urodzin papieża Polaka. Jej zwieńczeniem będzie posadowienie i poświęcenie krzyża, który wykonany jest na wzór giewonckiego. Działania mają przygotować duchowo parafian do tego wydarzenia.

CZYTAJ DALEJ

Nic nie znaczę bez Jezusa

2021-06-11 08:26

[ TEMATY ]

parafia św. Stanisława BM

jubileusz święceń

Ręczno

ks. Robert Glen

Sławomira Surowiecka

Takimi słowami podsumował swoją dotychczasową drogę ks. Robert Glen, proboszcz parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Ręcznie, z okazji jubileuszu kapłaństwa.

Świętowanie 20. rocznicy święceń zbiegło się z uroczystością Bożego Ciała. Niespodzianką byli goście z Częstochowy, skąd pochodzi i gdzie do 2015 r. pracował ks. Robert. Ze stolicy archidiecezji przybyły osoby, które kiedyś formowały się pod jego opieką w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży, a także ks. Jakub Raczyński ze Szkoły Nowej Ewangelizacji, duszpasterz akademicki. Kapłani poznali się na... boisku, współtworząc kiedyś piłkarską drużynę księży.

CZYTAJ DALEJ

Irak: irytacja z powodu książki o Biblii obrażającej chrześcijaństwo

2021-06-17 18:13

[ TEMATY ]

książka

Irak

Javier C. Acosta/fotolia.com

W Ibrilu, stolicy regionu kurdyjskiego w Iraku, ukazała się książka na temat Nowego Testamentu, która wywołała krytykę ze strony chrześcijan. „Należy ubolewać, że od czasu do czasu ktoś, komu brakuje metodyki naukowej, publikuje artykuł, książkę lub oświadczenie, w sposób jednoznaczny obrażające religię chrześcijańską i jej symbole”, napisał cytowany przez niemiecką agencją katolicką KNA patriarcha chaldejski, kard. Louis Sako, w opublikowanej 17 czerwca reakcji na książkę.

Jej autor, Riber Mohammed Khalil, nie jest ani ekspertem w dziedzinie teologii, ani nie dysponuje głęboką znajomością nauk biblijnych, napisał patriarcha Sako, posiadający dwa doktoraty: z zakresu teologii Ojców Kościoła oraz historii starożytnego Iraku, jest także magistrem prawa islamskiego. Zdaniem patriarchy, odnosi się wrażenie, że swoim dziełem autor miał na celu obrazę religii chrześcijańskiej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję