Reklama

Kościół

Abp Minassian: papież nie zapomniał o Ormianach

Słowa papieża zostały przyjęte w Armenii bardzo pozytywnie, z wielką wdzięcznością, oddaniem i jeszcze większą radością, bardzo nas umocniły. Są to bowiem słowa bardzo ważne dla budowania pełnego pokoju i natychmiastowego zawieszenia broni.

[ TEMATY ]

Ormianie

W ten sposób ordynariusz Europy Wschodniej dla Ormian katolików odniósł się do niedzielnego apelu Franciszka o rozwiązanie konfliktu na granicy Armenii i Azerbejdżanu.

Abp Raphaël Minassian wezwał kraje europejskie, aby nie zapominały o Armenii, w której chrześcijanie stanowią 99 proc. społeczeństwa, a gdzie tak wielu ludzi cierpi. „Wspólnota chrześcijan na Kaukazie żyje w ciągłym zagrożeniu. Uważam, że interwencja Unii Europejskiej i innych krajów europejskich, ich pomoc w rozwiązaniu tutejszych problemów byłaby bardzo ważna i byłaby uznana za wyraz troski i pamięci o Ormianach. Nie boimy się. Wierzymy, że Pan wybrał nas, abyśmy tutaj, na tej ziemi, byli Jego świadkami” – dodał ormiański hierarcha.

Ordynariusz Europy Wschodniej dla Ormian katolików przyznał, że słowa papieża nie przyniosły jak do tej pory pożądanych efektów. Walki na granicy trwają, a panująca tam sytuacja jest bardzo poważna i delikatna. „Cały kraj jest zablokowany. Napięcie spowodowane walkami tworzy klimat strachu, który szybko się rozprzestrzenia” – stwierdził abp Minassian.

„Ze szczególnym zaniepokojeniem obserwuję nasilenie się w minionych dniach napięć zbrojnych w regionie Kaukazu, między Armenią a Azerbejdżanem. Zapewniając o mej modlitwie za tych, którzy stracili życie podczas strać, pragnę, aby przy zaangażowaniu wspólnoty międzynarodowej oraz poprzez dialog i dobrą wolę stron można było osiągnąć trwałe rozwiązanie pokojowe, które miało by na względzie dobro tych umiłowanych społeczeństw” - powiedział papież po modlitwie Anioł pański w Watykanie w niedzielę 19 lipca.

2020-07-21 15:28

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Chwila normalności

Niedziela częstochowska 32/2021, str. I

[ TEMATY ]

Ormianie

Armenia

Armenian Foundation

Maciej Orman/Niedziela

Młodzi Ormianie chętnie wróciliby do Polski podczas kolejnych wakacji

Młodzi Ormianie chętnie wróciliby do Polski podczas kolejnych wakacji

Dzięki Fundacji Armenian Foundation i przy współpracy z Business Education Partnership Foundation z Armenii wakacje w Polsce spędziło 20 dzieci ormiańskich.

Gdybyśmy się spotkali tydzień wcześniej, byłyby to zupełnie inne dzieci. Atrakcje, które zostały dla nich przygotowane i które udało nam się zrealizować, spowodowały, że zaczęły żyć jak normalne polskie nastolatki, które po prostu są na wakacjach – powiedziała Niedzieli podczas wizyty w siedzibie Caritas Archidiecezji Częstochowskiej Marta Axentowicz-Bohosiewicz, prezes Armenian Foundation.

CZYTAJ DALEJ

Aborcja zatrzymała Republikanów

2022-11-30 07:26

[ TEMATY ]

USA

aborcja

Magdalena Pijewska

Pogłębione analizy po ogłoszeniu w Stanach Zjednoczonych niemal pełnych wyników wyborów uzupełniających do Kongresu, wskazują, że przyczyną słabszej, niż się spodziewano, dyspozycji Republikanów w wyborach było zainteresowanie kwestiami światopoglądowymi, takimi jak aborcja.

Wedle sondażu exit poll wykonanego przez telewizję "CNN" tuż po wyborach, to właśnie o sprawę przerywania ciąży miało być zatroskanych aż 26 proc. respondentów, najwięcej po sprawach bytowych (27%) i inflacji (32%).

CZYTAJ DALEJ

O przepowiadaniu Słowa Bożego na współczesnej ambonie - jesienna sesja duszpasterska duchowieństwa

2022-12-01 07:54

Ks. Paweł Kłys

Tematem tegorocznej jesiennej sesji duszpasterskiej duchowieństwa archidiecezji łódzkiej było Słowo Boże w kaznodziejskim przepowiadaniu. Księża diecezjalni i zakonni wysłuchali – podczas dwu spotkań- sześciu wykładów specjalistów od Pisma Świętego, dogmatyki, kaznodziejstwa i retoryki.

Wśród zaproszonych prelegentów znaleźli się:

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję