Reklama

Pokażmy siłę rolnika

Diecezjalne Duszpasterstwo Rolników Diecezji Rzeszowskiej zaprasza na uroczystości dożynkowe w niedzielę 29 sierpnia 2010 r. do katedry rzeszowskiej, godz. 11

Niedziela rzeszowska 35/2010

Dożynki to nabożeństwo dziękczynne za dar chleba i pracę rolników. Za dar chleba trzeba Bogu dziękować. Czynić to powinien nie tylko rolnik, ale każdy człowiek, wszak wszyscy potrzebują chleba. Dlatego też z serc wszystkich powinna płynąć ku niebu radosna pieśń dziękczynienia Panu, który ziarnu dał siłę kiełkowania, roślince wzrost, który kłosy zbożowe napełnił życiodajnym ziarnem i strzegł zagony pól naszych od klęsk niepogody, gradu i powodzi.
Kochani rolnicy, ogrodnicy, sadownicy - zapraszamy Was z dożynkowymi wieńcami, by dziękować Bogu za tegoroczne zbiory, by modlić się o rozwój wspólnot rolniczych, by ofiarować Bogu radość i nadzieje narodu polskiego. Trzeba w tej chwili bez wątpienia wołać w naszej Ojczyźnie o podstawową sprawiedliwość społeczną.
Ten problem Ojciec Święty Jan Paweł II dostrzegł dużo wcześniej, już w 1999 r. wołał w Zamościu: „Potrzeba solidarności grup społecznych z mieszkańcami wsi…”. Dlatego stańmy razem w duchu solidarności i pokażmy siłę rolnika - chłopa, hart ducha, niezłomność. Bądźmy świadkami Miłości podczas tegorocznych dożynek. Polski rolnik, a szczególnie z Podkarpacia wykazywał zawsze niezwykłą wytrwałość. Jest on jak trawa, którą można zdeptać - ale się podniesie, można skosić - wyrośnie na nowo. Na rolnika - chłopa nie ma sposobu. Nie złamano kręgosłupa polskiej wsi.
Drodzy Rolnicy - żniwiarze, bohaterowie narodu, nie przystoi Wam dezerterować. Lud wiejski jest mocną podwaliną narodu, bo zakorzeniony jest w ziemi. Dlatego stawmy się wszyscy w katedrze rzeszowskiej, aby nabrać sił i mocy Bożej do trwania przy Chrystusowym Krzyżu, o którym tak pięknie nas uczył Sługa Boży Jan Paweł II w Skoczowie (1995 r.) „…Abyście podjęli odpowiedzialność za obecność krzyża w życiu każdego i każdej z Was, w życiu Waszych rodzin i w życiu tej wielkiej wspólnoty, jaką jest Polska. Brońcie Go!...”.
Serdecznie zapraszamy wszystkich diecezjan na uroczyste „Te Deum”, za uchronienie przed kataklizmami, jakie nawiedziły naszą Ojczyznę. Będzie to również wezwanie do solidarności i hojności serca dla powodzian, którzy przecież wciąż potrzebują pomocy materialnej i modlitewnej.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ks. prof. Dariusz Oko skazany

2021-07-26 14:39

Sławomir Puciato

Ks. prof. dr hab. Dariusz Oko

Ks. prof. dr hab. Dariusz Oko

Ks. prof. Dariusz Oko został skazany wyrokiem nakazowym na grzywnę w wysokości 4 800 euro za „podżeganie do nienawiści” w ramach opublikowanego artykułu w naukowym czasopiśmie „Thelogisches”.

Wyrokiem nakazowym sądu w Kolonii ks. prof. Dariusz Oko został skazany na karę grzywny w wysokości 4 800 euro za „podżeganie do nienawiści” w ramach opublikowanego w naukowym czasopiśmie „Thelogisches” artykułu opisującego zjawisko wewnątrzkościelnej zorganizowanej grupy przestępczej, działającej na szkodę nieletnich oraz wykorzystującej zależnych od niej kleryków. Grupa połączona była homoseksualnymi praktykami i wzajemnym wsparciem swoich członków. Drugim skazanym jest dziewięćdziesięcioletni niemiecki teolog ks. prof. Johannes Stöhr, redaktor naczelny „Thelogisches”.

CZYTAJ DALEJ

Dzieją się cuda

Od kilku miesięcy w parafii pw. Ducha Świętego w Nowym Sączu znajdują się relikwie św. Szarbela z Libanu. I dzieją się cuda. Ludzie doznają wielu łask, także uzdrowienia. Jedną z uzdrowionych jest Barbara Koral – żona Józefa, potentata w branży produkcji lodów, i matka trójki dzieci. Cierpiała na raka trzustki, po którym nie ma śladu. 17 maja br. publicznie podzieliła się swoim świadectwem

W październiku ub.r. wykryto u mnie nowotwór złośliwy trzustki – opowiada Barbara Koral. – Przeżyłam szok. Ale głęboka wiara i ufność w łaskawość Boga wyjednały mi pokój w sercu. Leżałam w szpitalu w Krakowie przy ul. Kopernika, nieopodal kościoła Jezuitów. Dzieci i mąż byli ze mną codziennie. Modliliśmy się do Jezusa Przemienionego za wstawiennictwem św. Jana Pawła II oraz św. Szarbela. Zięć Piotr przywiózł od znajomego księdza płatek nasączony olejem św. Szarbela. Codziennie odmawialiśmy nowennę i podczas modlitwy pocierałam się tym olejem. Czułam, że mając św. Szarbela za orędownika, nie zginę – wyznaje.

CZYTAJ DALEJ

Odpust Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

2021-07-28 16:13

plakat organizatorów

    Zbliża się Wielki Odpust ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kalwarii Zebrzydowskiej. Inauguracja uroczystości odbędzie się w niedzielę 15 sierpnia. Przez cały tydzień wierni gromadzić się będą na modlitwie w bazylice i na dróżkach. Uroczystości centralne zaplanowano na niedzielę 22 sierpnia.

    Tydzień uroczystości w sanktuarium rozpocznie Msza św. o godz. 15.00, której będzie przewodniczył o. Teofil Czarniak OFM, Minister Prowincjalny OO. Bernardynów. Po Eucharystii wyruszy Procesja Boleści Maryi do Domku Matki Bożej, gdzie modlitwę zakończą uroczyste nieszpory.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję