Reklama

Pielgrzymka dziękczynna

Kilka tysięcy pielgrzymów z archidiecezji łódzkiej dziękowało na Jasnej Górze za dar Nawiedzenia Kopii Cudownego Obrazu Matki Bożej

Niedziela łódzka 42/2010

Wierni archidiecezji łódzkiej przybyli na Jasną Górę w sobotę 25 września. O godz. 11 celebrowana była Msza św. dziękczynna pod przewodnictwem metropolity łódzkiego abp. Władysława Ziółka, z udziałem bp. Adama Lepy i bp. Ireneusza Pękalskiego oraz 160 kapłanów. Pielgrzymów powitał o. Sebastian Matecki, podprzeor jasnogórskiego konwentu, który podkreślił, że owocem peregrynacji jest wielka przemiana, jaka dokonuje się nie tylko w diecezji, ale również w całym Kościele.
„Niech to dzisiejsze spotkanie na Jasnej Górze w rodzinie diecezjalnej pod przewodnictwem pasterzy będzie przypieczętowaniem tego wielkiego święta, jakim było Nawiedzenie. Ale jednocześnie niech będzie prośbą, aby to uświęcenie, które dokonało się na waszej ziemi i na glebie waszych serc, było jak najbardziej trwałe i przyniosło jak najbardziej obfity owoc w życiu diecezji, Polski i całego Kościoła” - wzywał o. Sebastian Matecki.
Kazanie wygłosił o. Anzelm Frączek, który zwrócił uwagę, że Peregrynacja Ikony Matki Bożej to czas wielkiego świadectwa, że Bóg istnieje. „Tak wiele łask dokonało się w czasie Nawiedzenia, w czasie nocnych czuwań i refleksji. I ten zaczyn, którym wy tu jesteście, ten zaczyn dobra, wspólnej modlitwy, udziału w Eucharystii, dobrej spowiedzi i odwagi w obronie krzyża i dźwigania tego krzyża na co dzień, trzeba nieść do swoich domów i wspólnot, do swoich parafii” - apelował kaznodzieja.
O godz. 13 w Kaplicy Cudownego Obrazu miał miejsce Akt Dziękczynienia za Nawiedzenie archidiecezji łódzkiej przez Królową Polski w Znaku Jasnogórskiego Obrazu. Składając dziękczynienie Królowej Polski, metropolita łódzki abp Władysław Ziółek mówił: „Dziś, Maryjo, jako Kościół łódzki przychodzimy do Twego tronu, aby dziękować za łaskę Nawiedzenia. Wśród pielgrzymów są biskupi, prezbiterzy, klerycy, siostry zakonne i rzesza świeckich, reprezentujących wszystkie parafie archidiecezji. Nasza pielgrzymka jest rewizytą wdzięczności za Twoją królewską wizytę w naszej archidiecezji. Spotkania modlitewne z Tobą na szlaku Nawiedzenia stały się dla nas niezapomnianym przeżyciem. Do nich wracamy w modlitwach i wspomnieniach. Dziś pragniemy Ci powiedzieć, że od Twojego Nawiedzenia wiele się zmieniło. Mówią o tym duszpasterze i Twoi świeccy czciciele. Każdy z nas staje się jeszcze większym Twoim dłużnikiem. Matko i Królowo, zechciej teraz przyjąć nasze pokorne dziękczynienie, które przedstawiamy Ci z głębi serca i pełni ufności”.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły!

[ TEMATY ]

modlitwa

nowenna

Wiesław Podgórski

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Zachęcamy do odmawiania Nowenny do Matki Bożej rozwiązującej węzły. Już od dziś poświęć kilka minut w Twoim życiu i zwróć swą twarz ku Tej, która zdeptała głowę szatanowi.

1. Znak krzyża

CZYTAJ DALEJ

Zmiany kapłanów 2021 r.

Czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.

CZYTAJ DALEJ

W drodze do Maryi - wyruszyła 41. Piesza Pielgrzymka Wrocławska

2021-08-03 11:58

Fot. Grzegorz Kryszczuk

Z entuzjazmem i wielką radością w sercach wyruszyła w drogę sztafetowa, 41. Piesza Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę.

Początkiem pielgrzymowania była Msza św. we wrocławskiej katedrze, której przewodniczył bp Jacek Kiciński. Kapłan wyraził radość z powodu tak licznie zgromadzonych w kościele osób.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję