Reklama

Złączeni na modlitwie

Po raz pierwszy na ulicach Grudziądza i pobliskich wsi 28 września, w liturgiczne wspomnienie bł. Michała Sopoćki, o godz. 15 odbyła się Koronka do Bożego Miłosierdzia. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Effatha” z parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła na osiedlu Lotnisko zaprosiła do udziału w tej modlitwie mieszkańców miasta i okolic. Uczestnicy akcji modlili się na skrzyżowaniach ulic, placach, przy przydrożnych krzyżach i kapliczkach. Nie spodziewaliśmy się, że aż tylu ludzi odpowie na zaproszenie. Nie przeszkodził nam deszcz

Niedziela toruńska 42/2010

Udaliśmy się do kościoła po odmówieniu Koronki na ulicy. Z różnych stron osiedla Lotnisko napływały grupy ludzi pod parasolami, w kurtkach deszczowych i kaloszach, zmoknięci, zziębnięci, ale uśmiechnięci. Wszyscy zmierzali w tym samym kierunku: do kościoła! Tam opiekun „Effathy” ks. Daniel Milewski poprowadził dalszą modlitwę. Na zakończenie udzielił błogosławieństwa i zaprosił na modlitwę za rok. Wykonano pamiątkowe zdjęcie do kroniki parafialnej i wierni rozeszli się do domów, by podzielić się wrażeniami duchowymi z najbliższymi, w nadziei, że za rok i oni dołączą do Koronki na ulicach Grudziądza. Było nas ok. 200 osób.
W parafii Najświętszego Serca Jezusa Koronkę poprowadzili kapłani i katecheci w sześciu miejscach: przy przydrożnych krzyżach i kapliczkach. Modliło się ok. 120 osób. W parafii Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny opiekę nad organizacją Koronki objął ks. Roman Grzona MIC. Na siedmiu skrzyżowaniach ulic modliło się ok. 100 osób. Podobnie było w pozostałych parafiach. Mimo padającego deszczu, o godz. 15 nieopodal Placu Miłośników Astronomii z udziałem ks. Krzysztofa Foligowskiego kilkadziesiąt osób z parafii św. Mikołaja Biskupa wzięło udział w modlitwie. Było to m.in. świadectwo wiary w miłosierdzie Boże. Po odmówieniu Koronki uczestnicy udali się do kościoła pw. św. Franciszka Ksawerego, aby adorować Najświętszy Sakrament, przed którym śpiewano pieśni i modlono się do miłosierdzia Bożego.
Dziękujemy księżom proboszczom, wikariuszom, animatorom modlitwy i parafiom (Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, Najświętszego Serca Jezusa, św. Mikołaja Biskupa, Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Świętych Apostołów Piotra i Pawła), które odpowiedziały na apel i brały udział w tej Bożej inicjatywie. Dziękujemy również policji i Straży Miejskiej, która patrolowała skrzyżowania ulic i strzegła porządku, a także mieszkańcom Grudziądza, Owczarek, Nowej Wsi, Parsk, Węgrowa i okolic, którzy uczestniczyli w tej akcji, a przede wszystkim Jezusowi Miłosiernemu, że udzielił nam łaski organizacji „Koronki na ulicach miast świata” na ulicach Grudziądza i pobliskich wsi.
Tydzień po tym wydarzeniu, 5 października, w liturgiczne wspomnienie św. Siostry Faustyny, w parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Grudziądzu „Effatha” poprowadziła „Wieczernik Miłosierdzia”, w którym uczestniczyło wielu parafian.
Jak Bóg pozwoli, do zobaczenia za rok z Koronką na ulicach miast świata!

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej odkryto pradziejową kopalnię krzemienia czekoladowego

2021-09-22 07:13

[ TEMATY ]

wykopaliska

Monika Książek/Niedziela

Na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskie archeolodzy odkryli mającą nawet 10 tys. lat kopalnię krzemienia czekoladowego. Jak podkreśla kierownik badań dr Magdalena Sudoł-Procyk – to dotąd najdalej wysunięty na południowy zachód w Polsce tego typu obiekt.

Wcześniej uważano, że choć zasiedlający te tereny neandertalczycy, a następnie homo sapiens posługiwali się narzędziami z krzemienia czekoladowego, to nie wydobywali go na miejscu, ale transportowali z oddalonych o ok. 150 km Gór Świętokrzyskich.

CZYTAJ DALEJ

Rzym: biskupi zawierzyli przyszłość Europy wstawiennictwu św. Jana Pawła II

2021-09-23 19:43

[ TEMATY ]

Jan Paweł II

Watykan

Europa

biskupi

Monika Książek

Biskupi biorący udział w jubileuszowym Zebraniu Plenarnym Rady Konferencji Biskupich Europy, zawierzyli przyszłość Starego Kontynentu wstawiennictwu św. Jana Pawła II, modląc się przy jego grobie.

Uczestnicy Zebrania Plenarnego CCEE, rozpoczynającego się w Rzymie z okazji 50. rocznicy powstania Rady Konferencji Biskupich Europy, udali się do grobu św.Jana Pawła II w Bazylice Watykańskiej po zakończeniu Mszy św. pod przewodnictwem papieża Franciszka, którą otworzyli czterodniowe obrady. Po odnowieniu wyznania wiary przy grobie św. Piotra, zebrali się w Kaplicy św. Sebastiana, gdzie odmówili modlitwę zawierzenia Europy, ułożoną przez św. Jana Pawła II i zawartą w jego adhortacji apostolskiej "Ecclesia in Europa". Modlitwę tę, w której Jan Paweł II zawierzał Europę opiece Maryi, odmówili przy grobie św. Jana Pawła II, gdzie umieszczono ikonę Maryi Matki Europy, przygotowaną przez siostry zakonne z Nazaretu z okazji sesji plenarnej CCEE, która odbyła się w 2015 r. w Ziemi Świętej.

CZYTAJ DALEJ

Już jutro Diecezjalna Pielgrzymka Pokutna z Ośna do Górzycy

2021-09-24 14:51

[ TEMATY ]

Górzyca

Ośno lubuskie

Pielgrzymka pokutna

Karolina Krasowska

Już po raz czwarty 25 września wyruszy z Ośna Lubuskiego Diecezjalna Pielgrzymka Pokutna do Górzycy.

Program pielgrzymki pokutnej z Ośna Lubuskiego do Górzycy:

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję