Reklama

Zaproszenia

Targi dla Kościołów SACRO SILESIA po raz pierwszy w sosnowieckim Expo Silesia

Targi dla Kościołów SACRO SILESIA odbędą się w dniach 21-22 września 2013 roku w Centrum Targowo - Konferencyjnym Expo Silesia w Sosnowcu i są pierwszą tego typu imprezą w aglomeracji śląskiej. Patronatu honorowego nad wydarzeniem udzielili: JE ks. abp. Wacław Depo - Metropolita Częstochowski, JE ks. abp Wiktor Skworc - Metropolita Katowicki, JE ks. bp Grzegorz Kaszak - Biskup Sosnowiecki, JE ks. bp Tadeusz Rakoczy - Biskup Bielsko - Żywiecki, JE ks. bp Jan Kopiec - Biskup Gliwicki oraz JE ks. bp Andrzej Czaja - Biskup Opolski. Inicjatywę Targów dla Kościołów wsparł również JE Stanisław Kardynał Dziwisz - Arcybiskup Metropolita Krakowski.

Charakter wydarzenia

Expo Silesia organizując wydarzenie jakim są Targi SACRO SILESIA chce ułatwić bezpośredni kontakt osób pełniących odpowiedzialną służbę zarządzania Parafią, oraz innych instytucji o charakterze religijnym z firmami specjalizującymi się w produktach i usługach dla obiektów sakralnych takich jak: projekty obiektów i zieleni wokół nich oraz ich finansowanie, najnowsze technologie i materiały budowlane, usługi konserwatorsko-remontowe, instalacje elektryczne, grzewcze, nagłośnieniowe, oświetleniowe, przeciwpożarowe i alarmowe, naczynia i sprzęty liturgiczne, konfesjonały, dzwony, organy, sztuka sakralna, sprzęt multimedialny, systemy informatyczne, dewocjonalia, wydawnictwa i turystykę religijną. SACRO SILESIA to miejsce gdzie Odwiedzający będzie mógł znaleźć produkty i usługi poczynając od etapu projektowania poprzez liczne rozwiązania technologiczne wynikłe w trakcie budowy i remontów kościołów, parafii, domów rekolekcyjnych, a na wyposażeniu kończąc. Zakres tematyczny jest więc bardzo rozległy.

Zwiedzający i cel wydarzenia

Targi SACRO SILESIA kierowane są przede wszystkim do: inwestorów kościelnych, przedstawicieli diecezjalnych, proboszczów parafii, przedstawicieli diecezjalnych komisji architektoniczno-artystycznych opiniujących projekty, ekonomów diecezjalnych, administratorów parafii, firm wykonawczych, firm zajmujących się projektowaniem i konserwacją obiektów sakralnych. Wystawa ma na celu pomoc duchownym oraz osobom odpowiedzialnym za budowę i rozbudowę obiektów sakralnych w wyborze produktów, przybliżyć rozwiązania techniczne, ekonomiczne i artystyczne stosowane w budownictwie sakralnym.

Kompleksowość oferty, wydarzenia towarzyszące

Targom SACRO SILESIA towarzyszył będzie Salon Renowacji Obiektów Zabytkowych i Sakralnych RENOVATIO, który skupi się wokół najnowszych technologii i materiałów pozwalających na wykonanie prac konserwatorskich i restauratorskich w tym segmencie rynku. W tym samym czasie odbędą się również Targi Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz SIBEX 2013 oraz Salon BRAMexpo.

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie www.sacrosilesia.pl

Kontakt
Anna Szwedkowicz - Menedżer Targów
Centrum Targowo - Konferencyjne
Expo Silesia spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
tel. kom. 510 031 696
fax +48 32 788 75 02
anna.szwedkowicz@exposielsia.pl

2013-08-21 12:22

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kielce: bp Jan Piotrowski zainaugurował SacroExpo

[ TEMATY ]

targi

T. D.

Bp Jan Piotrowski w Targach Kielce uroczyście zainaugurował dzisiaj 16. edycję targów SacroExpo – największego tego typu przedsięwzięcia targowego w Europie, z udziałem 270 wystawców. Targi potrwają do środy 24 czerwca.

„Gdy Herder zakładał wydawnictwo mówił, że trzeba wkraczać w życie ludzi z dobrą książką. Trzeba także wkraczać w życie religijne z dobrą sztuką, inspirowaną duchem Ewangelii, wykonaną w rzetelnym materiale, prowadzącą do Boga” – mówił bp Jan Piotrowski otwierając trzydniowe wydarzenie targowe. Podkreślił, że SacroExpo spełnia te wymagania.

CZYTAJ DALEJ

Jezus jest Drogą, Prawdą i Życiem

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Mk 6, 53-56.

Poniedziałek, 6 lutego 2023. Świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy, wsp. dow.

CZYTAJ DALEJ

Pierwsze spotkanie Rady Duszpasterskiej Archidiecezji Częstochowskiej nowej kadencji

7 lutego w Kurii Metropolitalnej w Częstochowie po raz pierwszy w nowym składzie spotkała się Rada Duszpasterska Archidiecezji Częstochowskiej.

Po krótkiej modlitwie abp Wacław Depo wręczył dekrety nominacyjne członkom Rady. Następnie przedstawione zostały jej zadania i kompetencje. Członkowie Rady zostali również wprowadzeni w tematy związane z przygotowaniami do nawiedzenia kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w archidiecezji w latach 2024-25, poprzedzających to wydarzenie misji ewangelizacyjnych oraz jubileuszu 100. rocznicy powstania diecezji.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję