Reklama

Brzeście i Miernice

Mamy błogosławionego Patrona

Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Brześciu 29 kwietnia 2011 r. uczciła beatyfikację patrona szkoły. Szkoła od 4 lat nosząca to imię, realizowała Projekt Edukacyjny Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty „Żywe pomniki beatyfikacji Jana Pawła II”. W ramach działań przygotowano uroczystość, która zgromadziła uczniów, nauczycieli oraz licznie przybyłych gości: radnego Rady Gminy Wodzisław - Mariana Midra, rodziców uczniów wraz z rodzinami, sołtysów, mieszkańców Brześcia i okolicznych wsi. Uroczystość rozpoczęła się ulubioną pieśnią Ojca Świętego „Barką”. Przed pamiątkową tablicą złożono kwiaty i zapalono znicze. Zebranych powitała dyrektor szkoły - Anna Haczyk: - Dla uczczenia wyjątkowego wydarzenia, jakim jest beatyfikacja Sługi Bożego Jana Pawła II i zaznaczenia uniwersalnych wartości wypływających z nauk Ojca Świętego, posadzone zostaną Jodły Papieskie - żywe świadectwa upamiętniające ten szczególny dzień obecnego stulecia - powiedziała. Podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji wydarzenia. Jodłę Papieską posadzono na placu szkolnym, drugą zaś na placu kościelnym kościoła w Mieronicach. Obok każdej z nich znajduje się kamień, na którym widnieje pamiątkowa tablica. Drzewka posadzili: dyrektor szkoły Anna Haczyk, radny Marian Mider, proboszcz parafii Mieronice - ks. Jerzy Siemiński, przewodnicząca Rady Rodziców Małgorzata Hola, przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Piotr Strasz oraz najmłodsi uczniowie szkoły.
Uczniowie szkoły przedstawili w kościele uroczysty montaż słowno-muzyczny „Droga do świętości” połączony z prezentacją multimedialną. Był to bardzo wzruszający element uroczystości, ukazujący Patrona jako człowieka wyjątkowego, a jednocześnie tak bliskiego każdemu z nas. Wieńcząca obchody uroczysta Msza św. miała charakter dziękczynny. Wierni modlili się w intencji beatyfikowanego Jana Pawła II wierząc, że jego nauka i autorytet przyświecać będą kolejnym pokoleniom Polaków.
To było bardzo ważne wydarzenie dla społeczności szkolnej i parafialnej. Mamy błogosławionego Patrona.

Nauczyciele

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Andrea Tornielli: nowe spojrzenie na spowiedź, sakrament radości

"W centrum przebaczenia jest Bóg, który nas obejmuje, a nie lista grzechów i nasze upokorzenie" - pisze dyrektor wydawniczy mediów watykańskich Andrea Tornielii w swoim najnowszym komentarzu opublikowanym na portalu Vatican News.

Spowiedź jest "sakramentem radości", a nawet "ucztą", zarówno w niebie, jak i na ziemi. We wtorek 14 września, na stadionie w Koszycach, można było odnieść wrażenie, że papież Franciszek patrzy w oczy każdego z młodych ludzi, którzy przyszli go powitać, aby zaprosić ich do przeżywania sakramentu pokuty w nowy sposób. A to, co powiedział do nich Następca Piotra, było pocieszeniem nie tylko dla obecnych, ale dla każdego, kto śledził to spotkanie w telewizji lub w internecie, a nawet gdy tylko przeczytał papieskie przemówienie.

CZYTAJ DALEJ

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: miarą prawdziwości naszej modlitwy, jest inspiracja do misji!

2021-09-18 10:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

- Jeśli w nas nie ma tego pragnienia - które Jezus objawia – tego wyjścia po za, tego wyjścia ku innym - jak nie ma w nas tego pragnienia, to boję się, że się nie modlimy. Miarą prawdziwości naszej modlitwy, jest inspiracja do misji. Prawdziwa modlitwa zawsze otworzy nam oczy na to powołanie, którym nas Jezus obdarzył. – mówił abp Grzegorz Ryś.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję