Reklama

„Ta modlitwa nas niesie”

W Trzebielu 15 maja odbyło się dekanalne spotkanie modlitewne w intencji powołań. W ten sposób tamtejsza wspólnota Przyjaciół Paradyża weszła w Tydzień Modlitw o Powołania

Spotkanie rozpoczęło się w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski wspólnym śpiewem poprowadzonym przez kleryków diecezjalnego seminarium duchownego. - Zostaliśmy zaproszeni do modlitwy o powołania, ale chcemy się też dzisiaj modlić za Przyjaciół Paradyża - za naszych przyjaciół - mówi ks. Marek Ogrodowiak, moderator diecezjalny wspólnoty.
- To dla nas doskonała okazja do tego, żeby pokazać się jako osoby powołane, które są szczęśliwe, są przy Panu Bogu i chcą się tym dzielić z innymi - uważa dk. Łukasz Niedzielski. - Możemy też spotkać się ministrantami i porozmawiać, zwłaszcza z tymi, którzy nie przyjeżdżają do nas na rekolekcje do Jackówki. A kiedy spotykamy się z Przyjaciółmi Paradyża, możemy osobiście podziękować im za modlitwę, ale też powiedzieć, jak bardzo tej modlitwy potrzebujemy, bo ona nas niesie nie tylko w trudnych momentach, ale też w tych pięknych.
- Myślę, że to również świadectwo dla tych ludzi, bo podczas takich spotkań widzą, że nie modlą się za nie wiadomo kogo, ale za konkretnego człowieka - dodaje ks. Ogrodowiak.
Podczas uroczystości nie zabrakło ks. Marka Kidonia, który zajmował się formacją pierwszych wspólnot Przyjaciół Paradyża w diecezji (grupa modlitewna powstała z inicjatywy ówczesnego biskupa Józefa Michalika). Liderka trzebielskiej wspólnoty Krystyna Graczyk złożyła specjalne podziękowania mamie proboszcza ks. Andrzeja Szkwarka, której dwaj synowie przyjęli przed laty święcenia kapłańskie.
- Działalność Przyjaciół Paradyża na naszym terenie jest imponująca, bardzo aktywna - uważa ks. Szkwarek. Podkreśla, że osobiście czuje się prawdziwie omodlony przez tę wspólnotę. - Przyjaciele Paradyża modlą się nie tylko o nowe powołania, ale również za księży, którzy pracują i pracowali w parafii, a także za kapłanów w całej diecezji.
Jak podkreśla proboszcz, Przyjaciele Paradyża z Trzebiela czynnie angażują się w życie parafii. Grupa zbiera się w każdy pierwszy czwartek miesiąca na spotkaniu modlitewno-formacyjnym. Uczestnicy m.in. czytają fragmenty Pisma Świętego i dzielą się nim. W tym roku np. omawiane są listy apostolskie. - Ta formacja później przekłada się na Eucharystię i inne sakramenty, a dalej na całe nasze życie - tłumaczy ks. Szkwarek. Trzebielska wspólnota pozytywnie wyróżnia się też w diecezji. - Chociaż opiekuję się Przyjaciółmi Paradyża dopiero od kilku miesięcy, to widzę, że wspólnota z Trzebiela jest jedną z najaktywniejszych - mówi ks. Ogrodowiak.
Niedzielne spotkanie rozpoczęło całotygodniową modlitwę o powołania, którą zwieńczyła 22 maja pielgrzymka do Paradyża.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dzieciątko z Atocha

Niedziela Ogólnopolska 1/2019, str. 30

[ TEMATY ]

Hiszpania

Archiwum

Mały Pan Jezus z Atocha

Mały Pan Jezus z Atocha

Główne sanktuarium Dzieciątka z Atocha znajduje się w Meksyku i tam czcią wiernych jest otoczona oryginalna figurka Małego Pana Jezusa, jednak autentyczne początki historycznej „działalności” Dziecięcia miały miejsce w Hiszpanii

Hiszpania była wówczas pod okupacją Maurów. W Atocha, na przedmieściach Madrytu, wielu katolików zostało uwięzionych przez muzułmanów z powodu wyznawanej wiary. Więźniowie nie byli karmieni przez nadzorców, pożywienie zatem musiały im dostarczać ich rodziny. W końcu jednak kalif zarządził, że przychodzić do więzienia z żywnością będą mogły wyłącznie dzieci, które nie ukończyły jeszcze 12. roku życia.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek do dziennikarzy o aborcji jako morderstwie, związkach homoseksualnych i szczepieniu przeciw COVID

2021-09-15 18:31

[ TEMATY ]

szczepienie

homoseksualizm

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

O aborcji będącej zabiciem dziecka w łonie matki, związkach homoseksualnych i niemożliwości udzielania takim osobom ślubu a także oporach przeciwko szczepionkom na COVID rozmawiał Ojciec Święty z dziennikarzami na pokładzie samolotu lecącego z Bratysławy do Rzymu.

Papież Franciszek powiedział, że komunia jest dla tych, którzy są „we wspólnocie”, a politycy, którzy popierają aborcję, są „poza wspólnotą". Zaznaczył jednak również, że w tych przypadkach jest to sprawa duszpasterska, którą musi zająć się duszpasterz danej osoby.

CZYTAJ DALEJ

Benedykt XVI: negowanie natury człowieka prowadzi do samozniszczenia

2021-09-16 20:53

[ TEMATY ]

Benedykt XVI

rodzina

małżeństwo

homoseksualizm

Vatican News/AFP

Benedykt XVI

Benedykt XVI

Również człowiek ma naturę, która została mu dana. Jej naruszanie bądź negowanie prowadzi do samozniszczenia – ostrzega Benedykt XVI w refleksji na temat konsekwencji przemian, jakie zachodzą w pojmowaniu małżeństwa i rodziny.

Papież Senior napisał tę analizę w związku z publikacją wyboru jego tekstów, które ukazały się dzisiaj we Włoszech w zbiorze pod tytułem: „Prawdziwa Europa. Tożsamość i misja”. Książkę wstępem opatrzył Papież Franciszek.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję