Reklama

Niedziela Świdnicka

Obdarowani komputerami

Proboszcz parafii św. Józefa Oblubieńca NMP przy współpracy z dyrekcją wałbrzyskiego III Liceum Ogólnokształcącego w dobie zdalnego nauczania przekazał potrzebującym uczniom komputery.

[ TEMATY ]

Wałbrzych

ks.Tadeusz Wróbel

Par. Św. Józefa Oblubieńca w Wałbrzychu

Ks. Tadeusz Wróbel przekazał potrzebującym uczniom kilkanaście komputerów marki Apple

Ks. Tadeusz Wróbel przekazał potrzebującym uczniom kilkanaście komputerów marki Apple

Dobra współpraca dyrektor Joanny Dominiak i ks. kan. Tadeusza Wróbla z wałbrzyskiego Sobiecina zaowocowała przekazaniem kilkunastu komputerów najbardziej potrzebującym uczniom z Zespołu Przedszkolno – Szkolonego nr 1 w Wałbrzychu znajdującej się na terenie parafii.

- Działanie to jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem stanu epidemii, spowodowanego zakażeniami koronawirusem. Zamknięcie placówek oświatowych na wiele tygodni wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych. Uczniowie zamiast w szkolnych ławach, zasiadają przed monitorami komputerów, a niestety wielu z nich ciągle ma problem z dostępem do Internetu lub sprzętu, na którym może realizować podstawy programowe – mówi ks. Sebastian Tomaszewski, wikariusz parafii. - Dzięki współpracy z pedagogiem szklonym sprzęt komputerowy trafił do uczniów, gdzie potrzeby były największe. Często były to rodziny wielodzietne, w których do szkoły chodzi kilkoro dzieci. Brak sprzętu uniemożliwiał bieżącą naukę – dodaje ks. Sebastian.

Jak relacjonuje ks. proboszcz, kiedy przekazywał komputery dzieciom i młodzieży, u niektórych można było dostrzec wzruszenie i łzy w oczach. – Pomaganie jest rzeczą piękną, obyśmy mogli czynić to jak najczęściej – dodał ks. Tadeusz.

2020-11-01 19:41

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nowe projekty

[ TEMATY ]

Wałbrzych

projekt

Archiwum Wacława Kwiecińskiego

Na kwietniowej sesji Rady Miasta Wałbrzych,a 25.04.2019 r., p. Wacław Kwieciński podziękował radnym za poparcie w głosowaniu projektu nadania w Wałbrzychu ulicy imienia Sybiraków.

Na tej samej sesji pan Wacław przedstawił radnym kolejny projekt upamiętnienia Golgoty Wschodu. Polega on na zorganizowaniu przez wałbrzyski oddział Sybiraków oraz Urząd Miasta Wałbrzycha uroczystej Akademii Golgoty Wschodu, która odbyłaby się 17.09.2019 r. na terenie Starej Kopalni w Wałbrzychu. Byłaby ona upamiętnieniem Dnia Sybiraka, 80. rocznicy napaści ZSRR na Polskę oraz 30. rocznicy istnienia wałbrzyskiego Oddziału Sybiraków.

CZYTAJ DALEJ

Patronka od... Decyzji serca

Niedziela Ogólnopolska 39/2015, str. 22-23

[ TEMATY ]

beatyfikacja

siostry

błogosławiona

Małgorzata Cichoń

Obraz Matki Klary, który zostanie umieszczony w jednej z kaplic sanktuarium św. Jana Pawła II

Obraz Matki Klary, który zostanie umieszczony w jednej z kaplic sanktuarium
św. Jana Pawła II

By zostać siostrą zakonną... uciekła z domu. O bł. Klarze Ludwice Szczęsnej rozmawiamy z m. Agnieszką Renatą Kijowską SSCJ, przełożoną generalną Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego.

27 września 2015 r. została beatyfikowana czcigodna sługa Boża Klara Ludwika Szczęsna (1863-1916), współzałożycielka, wraz ze św. Józefem Sebastianem Pelczarem, Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego (sióstr sercanek), powstałego w 1894 r. w Krakowie. Była pierwszą członkinią nowego zgromadzenia i pierwszą przełożoną generalną, która wprowadzała w codzienne życie wskazania założycielskie – ukazywała siostrom, co znaczy być sercanką.

CZYTAJ DALEJ

Blisko z babciami i dziadkami

2023-02-08 09:12

Agnieszka Dziarmaga

Bliskość dziadków, babć i ich wnuków – tę atmosferę odczuwano w Pińczowie, podczas spotkania z okazji Dnia Babci i Dziadka z podopiecznymi pińczowskiej Fundacji Złote Serce – uczniami i przedszkolakami z niepełnosprawnościami. Spotkanie (20 stycznia) zaproponował i w nim uczestniczył bp Marian Florczyk, któremu, jak podkreślał w rozmowie z Niedzielą, leży na sercu los seniorów.

Pamiętajmy o seniorach

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję