Reklama

Przekuć porażkę w zwycięstwo

Biskup Ireneusz Pękalski przełamał się opłatkiem z ludźmi łódzkiego środowiska sportowego. Uroczystość, która odbyła się 10 stycznia w Muzeum Miasta Łodzi, zgromadziła sportowców, trenerów, działaczy, kierownictwo klubów oraz sponsorów łódzkiego sportu. Przybyli też przedstawiciele władz miasta: prezydent Łodzi Hanna Zdanowska i wiceprezydent Krzysztof Piątkowski. Pieczę nad duchową stroną spotkania sprawował archidiecezjalny duszpasterz sportowców ks. Paweł Miziołek. Obecny był krajowy duszpasterz sportowców ks. Edward Pleń SDB.
Biskup Ireneusz Pękalski zadedykował sportowcom słowa Matki Teresy z Kalkuty: „Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce, jest Boże Narodzenie. Zawsze, kiedy milkniesz, aby wysłuchać drugiego człowieka, jest Boże Narodzenie. Kiedy dajesz odrobinę nadziei tym, którzy są przytłoczeni ciężarem fizycznego, moralnego i duchowego ubóstwa, jest Boże Narodzenie. Zawsze, ilekroć pozwolisz, by Bóg pokochał innych przez ciebie, jest Boże Narodzenie”. Ksiądz Biskup życzył wszystkim, którzy tworzą świat sportowy Łodzi i regionu, by takich chwil w Roku Pańskim 2012 przeżywali jak najwięcej.
Prezydent Hanna Zdanowska życzyła łódzkim sportowcom dobrego zdrowia, gdyż w żadnej innej sferze życia zdrowie nie jest tak konieczne, jak w przypadku sportu. Życzyła również, aby ci, którzy marzą o znalezieniu się w wyższej klasie rozgrywek, mogli swoje marzenia z powodzeniem realizować. Jeśli pojawiają się porażki, to powinny one mobilizować do osiągnięcia jeszcze lepszych wyników, do zwycięstwa.
Pani Prezydent przypomniała, że mijający rok był dobry dla łódzkiego sportu. W ekstraklasie znalazły się dwa kluby piłkarskie, dwie drużyny koszykarskie oraz drużyna siatkarek Organiki. Zwycięstwa odnosili m.in. żużlowcy, rugbiści, waterpoliści.
Wymowne życzenia skierował do sportowców ks. Paweł Miziołek, który powiedział: „Obyście byli tak zmęczeni i tak zadowoleni po zwycięstwie, jak niedawno Justyna Kowalczyk”.
Świąteczny nastrój stworzyły kolędy i pastorałki w wykonaniu chóru Duszpasterstwa Akademickiego „Piątka”.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Powstanie zwykłych ludzi

2021-07-27 12:14

Niedziela Ogólnopolska 31/2021, str. 10-12

[ TEMATY ]

Powstanie Warszawskie

Wikipedia.org

Pierwsze dni sierpnia 1944. Patrol por. Stanisława Jankowskiego ps. agaton z batalionu „Pięść” na pl. Kazimierza Wielkiego w drodze do Śródmieści

Pierwsze dni sierpnia 1944. Patrol
por. Stanisława Jankowskiego
ps. agaton z batalionu „Pięść”
na pl. Kazimierza Wielkiego
w drodze do Śródmieści

Na temat Powstania Warszawskiego wciąż toczą się gorące spory. Czy stać nas na to, by choć trochę wznieść się ponad jednostronne narracje, kategoryczne osądy – i po prostu być blisko ludzi tamtego czasu?

Zabiegani, czasem zagubieni w codzienności, rzadko mamy okazję porozmawiać o przeszłości; nawet tej, która – mimo że „było to przecież tak dawno” – wpłynęła na nasze indywidualne losy. Czy 1 sierpnia zmienia tę perspektywę? Czy zagłada stolicy w 1944 r. była wydarzeniem o sile rażenia rozrywającej naszą obojętność? Stawianie pytań o historię wymaga jednak nieco trudu, ale poruszeniu delikatnej struny w naszym wnętrzu wyraźnie pomagają fotografie z Powstania, pokazywane w telewizji kroniki powstańcze, filmy czy wspomnienia zapisane na papierze. Otwierają one na oścież bramy naszej wyobraźni. Na pewno cena, którą zapłaciliśmy w Powstaniu, już jest powodem, aby o tym dyskutować.

CZYTAJ DALEJ

Zmiany kapłanów 2021 r.

Czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.

CZYTAJ DALEJ

Dzięki Niemu bezpiecznie dopłynę do portu, o który w moim życiu chodzi...

2021-08-01 10:30

[ TEMATY ]

wiara

Jezus

Bp Adrian Galbas

Karol Porwich/Niedziela

Zwracając się do uczestników bp Adrian Galbas zachęcał do refleksji nad pytaniem, dlaczego tu jestem, co mnie "ciągnie" do Mszy? Przyzwyczajenie, religijność, tradycja, zwyczaj, wychowanie? To, że akurat nie mam nic lepszego do roboty? Czy przekonanie, że On tu jest?

„Byłem na takich Mszach świętych, na które ludzie przychodzili na kulach i z których wychodzili zostawiając kule przy ołtarzu. Byłem na takich Mszach świętych, na które ludzie przychodzili na kulach i wychodzili o kulach. Oni nie byli uleczeni fizycznie, ale byli uzdrowieni wewnętrznie. Ci, co mieli dwie nogi, pytali tamtych, skąd mają tyle siły i optymizmu w sobie. I byłem na takich Mszach świętych, na które ludzie przychodzili i wychodzili tacy sami. Gdzie jest klucz? Właśnie w wierze. Na tym polega dzieło Boże…” – mówił bp Adrian Galbas SAC, biskup pomocniczy diecezji Ełckiej w homilii wygłoszonej w czasie Mszy Świętej w intencji żeglarzy i turystów w Wierzbie na Mazurach.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję