Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź - Łagiewniki: Uroczystości bł. o. Rafała Chylińskiego

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archiwum Parafii

W dniu 2 grudnia 2020 roku w Sanktuarium św. Antoniego Padewskiego w Łagiewnikach odbyły się uroczystości bł. o. Rafała Chylińskiego.

Tegoroczne obchody odbyły się w cieniu pandemii, która ogarnęła nie tylko nasz kraj ale i cały świat dlatego też, ograniczona liczba wiernych ze względu na obostrzenia sanitarno-epidemiologiczne mogła uczestniczyć w tak ważnym wydarzeniu.

O godzinie 18 w Sanktuarium odprawiono Mszę Świętą, którą odprawił zaproszony przez ojców franciszkanów Asystent Franciszkańskiego Zakonu Świeckich o. Stanisław Ziemiński. Homilię wygłosił nowy proboszcz o. Radosław Tomczak, który zauważył, że w obecnej sytuacji jaka panuje tylko miłość i miłosierdzie może zwyciężyć, dając za przykład życie bł. o. Rafała Chylińskiego.

Reklama

Warto przybliżyć po krótce postać błogosławionego, który urodził się 6 stycznia 1694 roku we wsi Wysoczka. Do Zakonu Franciszkanów wstąpił w 1725 roku. Posługę w klasztorze w Łagiewnikach sprawował dwukrotnie w latach 1728-1736 oraz od 1738 do swojej śmierci w 1741 roku.

Nie zważając na panującą wówczas zarazę niósł ludziom pomoc, dzieląc się swoją miłością i miłosierdziem z chorymi i potrzebującymi. Dał się poznać jako gorliwy duszpasterz, opiekun biednych oraz słynął ze swojej samarytańskiej miłości do ludzi.

Po odprawieniu Mszy Świętej odmówiono modlitwę przy relikwiach bł. o. Rafała Chylińskiego. Modlitwa o uzdrowienie chorych za wstawiennictwem błogosławionego jest w dzisiejszych czasach najpotrzebniejsza niż kiedykolwiek w obliczu panującej epidemii. Modlitwa za ludzi borykających się z chorobą o uzdrowienie powinna być przede wszystkich obowiązkowo odmawiana, aby błogosławiony Rafał Chyliński mógł wstawiać się u Miłosiernego Boga o łaskę zdrowia i wstrzymanie pandemii.

2020-12-06 15:14

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Widawa: Święty Roch uczy nas wychodzić z pomocną dłonią do chorych!

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

- Święty Roch gromadzi nas na swoim odpuście – to jest odpust ku jego czci – a my przez jego pośrednictwo prosimy Boga o łaski, których potrzebujemy. Ten rok jest dla nas przywołaniem postawy człowieka, który uczy nas wychodzić z pomocną dłonią do chorych.

CZYTAJ DALEJ

Bobi. Najstarszy obecnie żyjący pies na świecie - ma 30 lat

2023-02-03 09:43

[ TEMATY ]

pies

Adobe Stock

Pupil o imieniu Bobi jest najstarszym obecnie żyjącym psem na świecie - podał w czwartek lizboński dziennik “Correio da Manha” w oparciu o Księgę Rekordów Guinnessa. 30-letnie zwierzę mieszka na wsi Conqueiros w pobliżu miasta Leiria, w środkowej Portugalii.

Właściciele czworonoga rasy portugalskiego psa stróżującego, jak podała gazeta, posiadają wystawiony w maju 1992 r. przez lokalnego weterynarza dokument, sporządzony krótko po narodzinach zwierzęcia.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek do władz Sudanu Południowego: przybywam jako pielgrzym pojednania

2023-02-03 18:00

[ TEMATY ]

Sudan Południowy

papież Franciszek

PAP/CIRO FUSCO

Papież Franciszek i prezydent Sudanu Południowego Salva Kiir

Papież Franciszek i prezydent Sudanu Południowego Salva Kiir

„Przybywam jako pielgrzym pojednania marząc o towarzyszeniu wam w waszej drodze pokoju, drodze uciążliwej, której nie można już jednak odkładać na później” - stwierdził papież Franciszek podczas spotkania z przedstawicielami władz, społeczeństwa obywatelskiego i korpusu dyplomatycznego w stolicy Sudanu Południowego – Dżubie.

Ojciec Święty podkreślił także ekumeniczny charakter swej pielgrzymki, odbywanej wspólnie z arcybiskupem Canterbury, Justinem Welby oraz moderatorem Zgromadzenia Ogólnego Kościoła Szkocji, Iainem Greenshieldsem. Zaznaczył, że jest ona reakcją na „krzyk całego ludu, który z wielką godnością opłakuje doświadczaną przemoc, nieustanny brak bezpieczeństwa, dotykające go ubóstwo i szalejące klęski żywiołowe”. Życzył, aby na tej ziemi zakiełkował „pokój, który będzie owocował, niczym ziarna, będące w ziemi zalążkiem życia”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję