Reklama

Kościół

Bp nominat Robert Chrząszcz

Wiara jest powierzeniem Bogu całego życia

Nie możemy pozwolić, aby wiara w naszych rodzinach i sercach zgasła - mówił w kościele św. Józefa w Kalwarii Zebrzydowskiej biskup nominat Robert Chrząszcz. W rodzinnej parafii przewodniczył on Mszy św., podczas której małżonkowie odnowili przyrzeczenia złożone w dniu ślubu. Nowy biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej przez wiele lat był misjonarzem w Brazylii.

[ TEMATY ]

biskup

canva.com

W homilii biskup nominat podkreślał, że wielkość Jezusa można dostrzec tylko oczyma wiary, która „pozwala dostrzec to, co jest niewidoczne dla oczu”. - Spoglądając dzisiaj na Świętą Rodzinę uczmy się od niej bezgranicznego zawierzenia słowu, które pochodzi od Boga. Prawdziwa wiara jest wtedy, gdy się słucha słowa Bożego i wypełnia je, wtedy, gdy potrzeba uwierzyć nadziei wbrew nadziei – nauczał kaznodzieja.

Bp Chrząszcz mówił, że żyjemy w czasach laicyzacji, kiedy wierzy się bardziej w rzeczy, które można zobaczyć, zdobyć i dotknąć, niż w Boga „jako Tego, od którego pochodzimy i do którego zdążamy”. - Wierzymy bardziej w technologię, która nam pomaga więcej mieć, łatwiej żyć niż w słowo Boże, które nas zaprasza, by szukać tego, co w górze – wskazywał kaznodzieja.

Jak podkreślał, wiara nie jest i nie może być dodatkiem w naszym życiu, jak ubranie czy medalik na szyi. - Wiara jest częścią osoby ludzkiej, której nie można oderwać od człowieka bez jego zubożenia i wielkiej straty – dodał.

Reklama

- Każdy z nas jest zaproszony do naśladowania Świętej Rodziny i do udziału w jej życiu niezależnie od tego, jaki styl życia prowadzimy, gdzie pracujemy, gdzie mieszkamy. Wszyscy bowiem w głębi serca tęsknimy za prawdziwą rodziną, do której jesteśmy powołani w niebie, na całą wieczność. Od Świętej Rodziny uczmy się, że prawdziwa wiara jest powierzeniem Bogu całego życia, aż do granic śmierci i pozwoleniem na to, że Bóg zawsze może nas zaskoczyć – zachęcał biskup nominat.

11 listopada Robert Chrząszcz, został mianowany przez papieża Franciszka biskupem pomocniczym archidiecezji krakowskiej. Urodzony w Wadowicach 51-letni duchowny przez 15 ostatnich lat był misjonarzem w Brazylii

2020-12-27 13:30

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

USA: kapłan pochodzący z Polski biskupem pomocniczym w Rockville Centre

[ TEMATY ]

biskup

Bożena Sztajner/Niedziela

Ojciec Święty mianował 52-letniego ks. Andrzeja Jerzego Zglejszewskiego biskupem pomocniczym diecezji Rockville Centre w metropolii nowojorskiej i jednocześnie przydzielił mu stolicę tytularną Nicives. Chociaż ks. Zglejszewski urodził się w Białymstoku, to od chwili święceń, w 1990 roku należy do kleru diecezji Rockville Centre.

CZYTAJ DALEJ

Brazylia: jutro odbędzie się beatyfikacja 20-letniej Izabeli Krystyny Mrad Campos

2022-12-09 16:32

[ TEMATY ]

Brazylia

błogosławiona

Wikipedia/autor: Bastião Já Sabe na licencji Creative Commons

Isabel Cristina Mrad Campos

Isabel Cristina Mrad Campos

W sobotę 10 grudnia podczas Mszy św. polowej w Barbacena w Brazylii arcybiskup-senior Aparecidy kard. Raymundo Damasceno Assis ogłosi błogosławioną urodzoną w tym mieście Izabelę Krystynę Mrad Campos. W 1982 w wieku 20 lat została ona zamordowana, broniąc się przed wykorzystywaniem seksualnym i gwałtem.

Oto krótki życiorys nowej błogosławionej.

CZYTAJ DALEJ

BBC: zakonnica z Watykanu na liście najbardziej wpływowych kobiet 2022 roku

2022-12-09 17:08

[ TEMATY ]

Watykan

zakonnica

BBC

en.wikipedia.org

Podsekretarz Synodu Biskupów s. Nathalie Becquart znalazła się na liście stu najbardziej inspirujących i wpływowych kobiet 2022 roku. Światowy ranking przygotowała po raz dziesiąty BBC.

O siostrze Nathalie Becquart napisano, że jest pierwszą w historii kobietą zajmującą stanowisko podsekretarza Synodu Biskupów. Tym samym stała się jednym z głównych doradców papieża w ważnych dla Kościoła katolickiego sprawach i jedyną kobietą mogącą brać udział w głosowaniach na Synodzie. Przypomniano, że wcześniej ta zakonnica ksaweriańska była pierwszą kobietą-dyrektorem Krajowej Służby Ewangelizacji Młodzieży i Powołań we Francji.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję