Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Chcą nagrać profesjonalny krążek. Możesz pomóc, otrzymasz płytę

Grają ze sobą już kilka lat, choć oficjalnie zaczęli działać w 2017 roku. Nieraz można było wysłuchać ich koncertów w różnych miejscach diecezji bielsko-żywieckiej i nie tylko. Obecnie Trio Vox Tribus zbiera datki na nagranie płyty.

[ TEMATY ]

płyta

zespół

Trio Vox Tribus

Monika Jaworska

Zespół Trio Vox Tribus planuje nagrać płytę.

Zespół Trio Vox Tribus planuje nagrać płytę.

Trio Vox Tribus to zespół kameralny, który został założony przez organistę Pawła Seligmana. Dołączył skrzypek Jacek Heczko i klarnecista Tomasz Pająk. Stworzyli tym samym jedyny taki skład kameralny w Polsce.

Obecnie zbierają pieniądze na nagranie płyty. – Chcielibyśmy wydać profesjonalną płytę z ciekawą muzyką kameralną zawierającą zarówno znane utwory muzyki klasycznej, jak i utwory współczesne, które znajdują się w repertuarze naszego zespołu. A wykonujemy transkrypcje utworów instrumentalnych czy wokalno-instrumentalnych oraz kompozycje pisane specjalnie na ten skład wykonawców – mówi Paweł Seligman.

Dotychczas koncertowali w kraju i zagranicą. Można było ich usłyszeć również w różnych miejscach w naszej diecezji. W 2020 r. koncertów było mniej z racji epidemii, która również skomplikowała artystom plany związane z wydaniem płyty.

Reklama

Z powodu problemów wynikłych w następstwie epidemii jeden z mecenasów naszej płyty musiał się wycofać z jej współfinansowania. Jednak pomimo trudnych czasów patrzymy z optymizmem w przyszłość pragnąc, by rok 2021 oznaczał same pozytywy: zakończenie pandemii oraz nagranie i wydanie przez nasz zespół płyty, co jest naszym marzeniem – dodaje Paweł Seligman.

Artystów można wspierać wpłatą na zrzutka.pl: „Nagranie i wydanie płyty z muzyką kameralną”. Za wpłaty powyżej 50 zł ofiarodawcy będą nagrodzeni wydanym krążkiem i w zależności od kwoty – możliwością udziału w koncercie kameralnym czy w lekcji gry na instrumentach.

Pisaliśmy o tym w Niedzieli na Podbeskidziu nr 5 na 31 stycznia 2021 r.

2021-02-04 13:42

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Papież Franciszek napisał do polskiej parafii w Londynie, pozdrawiając również anglikanów

2023-02-04 18:56

[ TEMATY ]

Franciszek

mizar_21984/fotolia.com

Parafia św. Wojciecha w Londynie jest fenomenem na skalę światową między innymi dlatego, że korzysta z gościnności kościoła anglikańskiego. Papież Franciszek najpierw pobłogosławił kopię jasnogórskiej ikony do tego kościoła, a ostatnio proboszcz parafii ks. Bartosz Rajewski otrzymał odpowiedź na swój list.

– W październiku 2022 roku miałem okazję spotkać się z Ojcem Świętym Franciszkiem. Papież pobłogosławił wówczas ikonę Czarnej Madonny dla naszych parafii św. Wojciecha (katolicka) i św. Kutberta (anglikańska). Mogliśmy dłuższą chwilę porozmawiać (jak na warunki audiencji generalnej) o naszym unikatowym i pionierskim projekcie ekumenicznym. Ojciec Święty był żywo zainteresowany tym tematem. Spojrzał mi głęboko w oczy i powiedział (o ekumenizmie): "Innej drogi nie ma". Przekazałem też Franciszkowi ważny list dotyczący naszej wspólnoty. Obiecał, że list przeczyta i na niego odpisze. Odpowiedź nadeszła pod koniec stycznia – opowiada w rozmowie z KAI ks. Bartosz Rajewski.

CZYTAJ DALEJ

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

Abp Ryś na 100 lecie obecności Heleny Kowalskiej w Łodzi: twoje światło może zabłysnąć w ciemnościach wtedy, kiedy jesteś człowiekiem miłosiernym

2023-02-05 18:53

[ TEMATY ]

św. s. Faustyna Kowalska

Archidiecezje Łódzka/ks. Paweł Kłys

- Panu Bogu się nie podoba to, w jaki sposób pościmy. Panu Bogu nie podoba się to, w jaki sposób jesteśmy pobożni. Ani przez taki post, ani przez taką pobożność nie jesteśmy światłem, nie dajemy światła, ale mówi Izajasz – twoje światło może zabłysnąć w ciemnościach wtedy, kiedy jesteś człowiekiem miłosiernym, bo podzieliłeś chleb z głodnym, do domu wprowadziłeś tułacza, kiedy dałeś nagiemu ubranie i nie odwróciłeś oczu od tych, którzy wyciągali rękę do ciebie – mówił abp Ryś w domu św. Faustyny w Łodzi.

Mszą świętą pod przewodnictwem metropolity łódzkiego celebrowaną w domu zakonnym Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Łodzi przy ul. Krośnieńskiej 9, gdzie przed 100-laty mieszkała Helena Kowalska, zakończyły się obchody 100-lecia obecności Apostołki Miłosierdzia w Łodzi. Helena Kowalska mieszkała w Łodzi od września 1922 roku do lutego 1923.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję