Reklama

Niedziela Świdnicka

Niedziela słowa Bożego

Słowo, które ma moc!

Słowo Boże naprawdę może dać życie, rozjaśnić mroki naszego życia oraz nieść pociechę jakiej nigdzie indziej nie można znaleźć. O tym jakie skutki niesie życie słowem Bożym można było usłyszeć w Wałbrzychu.

[ TEMATY ]

Wałbrzych

Niedziela Słowa Bożego

kolegiata w Wałbrzychu

ks. Radosław Mielczarek

par. Aniołów Stróżów - Wałbrzych

Nabożeństwo słowa Bożego poprowadził ks. Radosław Mielczarek

Nabożeństwo słowa Bożego poprowadził ks. Radosław Mielczarek

Parafia pw. Świętych Aniołów Stróżów w Wałbrzychu aktywnie włączyła się w obchód Niedzieli słowa Bożego. 25 stycznia mieszkańcy Wałbrzycha mieli szansę uczestniczyć w nabożeństwie przygotowanym przez księdza wikariusza Radosława Mielczarka. Nabożeństwo rozpoczęło się uroczystym wniesieniem ewangeliarza, który następnie został złożony na specjalnym pulpicie na ołtarzu. Przewodniczący modlitewnemu spotkaniu zauważył, że słowo Boże to dialog pomiędzy Bogiem a każdym z ludzi.

Słowo, które daje życie

W trakcie nabożeństwa ks. Radosław zachęcał uczestników do modlitwy ufności, podkreślając, że słowo Boże jest żywe. Przekonywał swoich słuchaczy, że w słowie Bożym można odnaleźć sens oraz siłę do życia, rozeznać powołanie oraz odnaleźć pocieszenie.

par. Św. Aniołów Stróżów, Wałbrzych

Intronizacja Ewangeliarza

Intronizacja Ewangeliarza

- W tym słowie znajdziemy odpowiedzi na nurtujące nasze serca pytania. W tym słowie odnajdziemy odpowiedzi, co robić dalej w życiu. W tej księdze życia znajdziemy słowa pocieszenia, kiedy nie wiemy co zrobić, kiedy przeżywamy jakieś kryzysy, trudności, kiedy nie idzie mi w szkole, w pracy. Tam są słowa nadziei, które nie jedno serce już podniosły. Tam są słowa dzięki, którym możemy swoje serce przybliżyć do Pana Boga. Wreszcie są tam słowa, które dają życie. Jest to księga, która ciągle owocuje – mówił ks. Mielczarek.

Człowiek stworzony na obraz Boga

W dalszej części wałbrzyski wikariusz, wskazywał, że nasze ludzkie słowo też posiada moc, podkreślając, że każdy z nas swoim słowem może wywołać uśmiech na twarzy drugiego człowieka lub sprawić mu ból. Kolejnym argumentem, że słowo ma moc było wskazanie jak dużą rolę w rodzinie odgrywają słowa, język, jakim komunikują się ze sobą poszczególni członkowie rodziny. - Łatwo można sobie wyobrazić jaka atmosfera panuje w rodzinie, w której jej członkowie wzajemnie wspierają siebie dobrym słowem, mówią sobie nawzajem, że się kochają, a jaką atmosferę można odczuć w rodzinie, w której dominuje krytyka, pogarda i niezrozumienie – tłumaczył.

Reklama

par. Św. Aniołów Stróżów

Adoracja

Adoracja

Księga rekordów

Ksiądz Radosław zwrócił również uwagę, jak wiele ludzi sięgało i nadal sięga po słowo Boże. Porównywał tę liczbę do najpopularniejszych teledysków dostępnych w Internecie, które zdobyły kilkumiliardową liczbę wyświetleń. Uzasadnił, że biblię przez tysiące lat czytało lub słuchało z pewnością więcej ludzi, ponieważ w jakże wielu kościołach na całym świecie codziennie czyta się słowo Boże i jak wiele ludzi codziennie samemu czyta Biblię.

Od słowa do adoracji

Nabożeństwo zakończyła adoracja księgi słowa Bożego. W trakcie której odczytywane były fragmenty Ewangelii, po każdym z nich wygłaszane było krótkie rozważanie. Następnie zachowywana była chwila ciszy i po niej organista intonował pieśń.

Uroczysta intronizacja księgi Ewangelii, połączona z procesją, miała miejsce także również w parafii katedralnej. Tego dnia wierni usłyszeli słowa zachęty, aby umieć zostawić wszystko, kiedy mówi do nas Pan.

XPP

Intronizacja księgi słowa Bożego w świdnickiej katedrze

Intronizacja księgi słowa Bożego w świdnickiej katedrze
2021-01-28 21:57

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wiara i autorytet

Niedziela świdnicka 18/2021, str. IV

[ TEMATY ]

bp Adam Bałabuch

Niedziela Słowa Bożego

Stanisław Bałabuch

Mszy św. przewodniczy bp Adam Bałabuch

Mszy św. przewodniczy bp Adam Bałabuch

W Niedzielę Słowa Bożego bp Adam Bałabuch sprawował Mszę św. w parafii św. Bartłomieja Ap. w Kudowie-Zdroju Czermnej.

W słowie powitania miejscowy proboszcz ks. prał. Romuald Brudnowski wyraził wielką radość z obecności bp. Adama, który zawitał do kudowskiej wspólnoty po blisko dwuletniej przerwie.

CZYTAJ DALEJ

Premier: od 1 stycznia cena energii elektrycznej w Polsce będzie zamrożona

2022-09-24 21:21

[ TEMATY ]

gospodarka

premier

PAP/Wojtek Jargiło

Od 1 stycznia cena energii elektrycznej w Polsce będzie zamrożona. Nie będzie podwyżek do zużycia w wysokości 2000 kilowatogodzin rocznie – a więc dla ogromnej większości polskich rodzin, zwłaszcza na prowincji - oświadczył w sobotę premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu we wpisie na Facebooku zapewnił, że ceny energii zostaną zamrożone w przyszłym roku "wbrew planom spółek energetycznych". "Nie będzie podwyżek do zużycia w wysokości 2000 kilowatogodzin rocznie – a więc dla ogromnej większości polskich rodzin, zwłaszcza na prowincji. W obliczu światowego kryzysu energetycznego wdrożyliśmy kolejną Tarczę Solidarnościową. To konkretne rozwiązania i namacalna pomoc. Właśnie na niej opieramy naszą wiarygodność" - napisał premier.

CZYTAJ DALEJ

Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy - Jasna Góra pomaga potrzebującym

2022-09-25 10:08

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Karol Porwich/Niedziela

Obchodzony dziś 108. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy ma w tym roku szczególną wymowę, ze względu na toczącą się na Ukrainie wojnę i szerokie wsparcie, jakiego Polacy udzielają uchodźcom z tego kraju. Także Jasna Góra już od pierwszych godzin wojny za wschodnią granicą stała się domem zwłaszcza dla kobiet z dziećmi. W sanktuarium nie ustaje modlitwa za wszystkich cierpiących i o pokój.

Modlitwa o pokój, za zabitych, rannych i wszystkich dotkniętych działaniami zbrojnymi na Ukrainie zanoszona jest nieustannie na Jasnej Górze przez paulinów i przybywających do sanktuarium pielgrzymów, którzy wciąż zapewniają, że chcą „opatrywać ukraińskie rany modlitwą”. Każdego dnia o 15.30 w Kaplicy Matki Bożej odprawiana jest Msza św. o pokój, odmawiany jest różaniec i Apel Jasnogórski.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję