Reklama

Polska

„Usłysz” – hasło XXV Spotkania Młodych Lednica 2000

„Usłysz” to hasło, które będzie towarzyszyć jubileuszowemu, XXV Spotkaniu Młodych Lednica 2000. Modlitewne spotkanie, którego pomysłodawcą był o. Jan Góra OP, pierwszy duszpasterz Lednicy, odbędzie się na Polach Lednickich 5 czerwca.

[ TEMATY ]

Lednica

hasło

spotkania młodych

Archiwum Wspólnoty Lednickiej www.lednica2000.pl

Pola Lednickie czekają na młodych

Pola Lednickie czekają na młodych

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Hasło zostało ogłoszone podczas live prowadzącego przez tancerzy lednickich na Youtube Lednica 2000.

„Usłysz – to zawołanie, które poprowadzi nas w tym roku na Lednicy. To zaproszenie do wsłuchiwania się przede wszystkim w głos Pana Boga, ale i siebie nawzajem” – mówi KAI Sylwiana Hańczyc.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Asystentka Scholi Lednickiej i kierownik sceny na spotkaniach lednickich podkreśla, że tegoroczne spotkanie młodych na Lednicy ma być też okazją do wsłuchiwania się w wewnętrzny głos, rozpoznawany jako „wołanie nieba”.

„Ten głos, nazywany również wewnętrznym światłem, w tradycji chrześcijańskiej rozpoznajemy jako skarb sumienia. Sumienie pochodzi od Boga i jako Jego dar stanowi w nas wołanie nieba” – tłumaczy.

Zaznacza, że aby nauczyć się słuchać Pana Boga i słuchać tego, co mają do powiedzenia inni, trzeba wyjść na pustynię, jak nazywa tę przestrzeń słuchania Biblia.

„Postacią, która będzie towarzyszyła młodym w wyjściu na pustynię i w słuchaniu sumienia, będzie Jan Chrzciciel. To mistrz ciszy, nauczyciel zasłuchania, prorok prostoty i przyjaciel Oblubieńca. Razem będziemy uczyć się dbać o przestrzeń zasłuchania w głos wewnętrznego sygnału nieba – sumienia” – opowiada asystentka Scholi Lednickiej.

Reklama

Podkreśla, że młodzi pójdą za Janem Chrzcicielem, by przyjrzeć się jego życiu i rozważyć słowa, które skierował on do faryzeuszy, i odpowiedzieć sobie na pytanie, co czynić dziś, w 2021 r., gdzie jest nasze miejsce w świecie oraz zastanowić się, dlaczego ci, którzy byli zgromadzeni nad Jordanem wokół Jana Chrzciciela, poszli za Jezusem?

„Jeśli tylko pozwolimy Janowi Chrzcicielowi poprowadzić się w drodze, usłyszymy i zobaczymy, jak wskazuje na Jezusa, mówiąc: „oto Baranek Boży” – On jest odpowiedzią na wszystkie pytania świata” – przekonuje.

Hańczyc zaznacza, że organizatorzy spotkania młodych bardzo chcieliby, by była możliwość bezpośredniego uczestnictwa młodych ludzi w modlitwie na Polach Lednickich, ale nie wykluczają też przygotowania spotkania w wersji online.

„Tak jak wszyscy, śledzimy sytuację i dostosujemy się do obostrzeń sanitarnych. Nie rezygnujemy jednak z tego, co stanowiło Lednicę. Na pewno nie zabraknie adoracji Najświętszego Sakramentu, Mszy św., modlitwy oraz tańców, śpiewów i symboli lednickich” – podkreśla Hańczyc.

2021-02-25 20:34

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Spotkanie Młodych Lednica zawierzone Maryi

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Lednica

Lednica 2000

Biuro Prasowe Jasnej Góry

Organizatorzy 25. Spotkania Młodych LEDNICA 2000 zawierzyli czas przygotowania oraz samo wydarzenie Matce Bożej. Modlitwa odbyła się podczas Apelu Jasnogórskiego.

„Te spotkania zawsze zawierzamy Matce Bożej – wyjaśnia o. Wojciech Surówka, dominikanin, duszpasterz lednicki - Taka jest nie tylko tradycja, ale takie jest pragnienie naszego serca, by to wszystko rozpoczynać od polskiej Kany Galilejskiej, w której pierwszy cud Jezusa się dokonał i dokonują się wciąż nowe cuda, napełniania tych stągwi szarej codzienności winem łaski Bożej”.
CZYTAJ DALEJ

Papież: dyskryminacja chrześcijan także w Europie i Amerykach

2026-01-10 14:03

[ TEMATY ]

chrześcijanie

Vatican Media

Leon XIV przestrzegł przed „subtelną” formą dyskryminacji chrześcijan w Europie i Amerykach, gdzie stanowią oni większość. Ogranicza się im tam czasami możliwość głoszenia prawd Ewangelii z powodów politycznych lub ideologicznych - wskazał Papież.

Słowa te padły w przemówieniu do korpusu dyplomatycznego, akredytowanego przy Stolicy Apostolskiej. Papież wskazał, że w dzisiejszym świecie narusza się wolność religijną, a doświadcza tego już 64 procent światowej populacji. A wolność religijna jest pierwszym z praw człowieka - jak mówił Leon XIV, powołując się na słowa Benedykta XVI - ponieważ wyraża najbardziej fundamentalną rzeczywistość osoby.
CZYTAJ DALEJ

Śmierć. Między teologią a doświadczeniem

2026-01-10 23:19

Jms

W tym roku franciszkanie będą obchodzić 800-lecie śmierci założyciela swojego zakonu, św. Franciszka z Asyżu i 85. rocznicę śmierci swojego najbardziej znanego polskiego współbrata, św. Maksymiliana Marii Kolbego.

Z tej racji w sobotę 10 stycznia w Krakowie zakonnicy zorganizowali sesję kolbiańską zatytułowaną „Śmierć. Między teologią a doświadczeniem”.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję