Reklama

Nowe rozmaitości

Dobra i zła wiadomość

Leszek Balcerowicz przywiózł narodowi z Gruzji, gdzie doradza tamtejszym władzom, dwie wiadomości: dobrą i złą. Najpierw dobra: Balcerowicz oznajmił, że rezygnuje z przywództwa Unii Wolności. Teraz zła: Oznajmił jednocześnie, że nie będzie uchylał się przed odpowiedzialnymi zadaniami. Należy przypuszczać, że ma chrapkę na fotel prezesa Narodowego Banku Polskiego.

Miłosierdzie gminy

W konkursie najwrażliwsi z wrażliwych murowanym kandydatem do zwycięstwa jest zarząd warszawskiej gminy Ursynów, wzruszony losem bezpańskich psów. Po wnikliwej analizie dotychczas praktykowanych form pomocy zwierzętom, polegających na umieszczaniu ich w schroniskach, doszli do wniosku, że uwłaczają one psiej godności. To umieralnie i obozy koncentracyjne - mówił burmistrz gminy (Gazeta Wyborcza, 18 i 19 listopada br.). Zarząd znalazł inne wyjście. Postanowił oddawać psy do "adopcji" i jeszcze za nią płacić. Za każdego psa chce dawać 450 zł miesięcznie. Nawet znana z miłości do zwierząt Brigitte Bardot tutaj nie dorówna.

Niech płacą, którzy się przyczynili

Agencja - chyba artystyczna - o dźwięcznej nazwie Odyssey zaprosiła do Polski zespół, który otwarcie propaguje kult szatana. Grupa przy okazji głosi nienawiść do wszystkiego, co dobre, a na koncertach łamie wszelkie normy obyczajowe. To muzyką tego zespołu "karmili się" mordercy uczniów, którzy uczęszczali do szkoły na przedmieściach Denver. W strzelaninie, którą w ubiegłym roku urządzili sobie w szkole, zginęło 11 uczniów, a dalszych 30 zostało rannych. Odpowiedzią firmy Odyssey na wszystkie takie i podobne zarzuty jest jedno - to dobry zespół, a my robimy to, co dobre i opłacalne (Gazeta Wyborcza, 20 listopada br.). Konsekwentna i twarda logika biznesu. Nieważne, co dobre, a co złe. Pewnie inne argumenty niż finansowe nie trafią do głów szefów agencji. Wobec tego proponujemy, aby ustanowić prawo, które wszelkie konsekwencje satanistycznych wybryków, jak choćby koszty leczenia ofiar, dewastacji cmentarzy, wpisywać na rachunek firm, które swoją działalnością promocyjną czy wydawniczą propagują kult szatana. Dlaczego w końcu wszyscy podatnicy muszą za wybryki satanistów płacić?

Strażnicy polskich sumień

Parlametarzysta SLD Janusz Zemke odkrył karty. Obwieścił wszem i wobec, że niektórych funkcjonariuszy Urzędu Ochrony Państwa gryzie sumienie (Trybuna, 20 listopada br.). Jak łatwo się domyślić, powodem jest bezwzględna działalność polityków AWS, którzy ostatnio są w Polsce odpowiedzialni za wszystko, w tym także za suszę, powódź, późną zimę i parę innych rzeczy. Ale wróćmy do funkcjonariuszy UOP, których gryzie sumienie. Ze swoim problemem poszli do ludzi o szczególnie wrażliwych sumieniach. Poszli po odpuszczenie win, ma się rozumieć. Strażników polskich sumień można znaleźć tylko w jednej partii, tzn. u postkomunistów. Co jak co, ale chwalebna, przedtem socjalistyczna, a teraz socjaldemokratyczna tradycja zobowiązuje. Towarzysze z byłego KPZR i PZPR byliby dumni. Ich personalia strach wypowiadać.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Poznań: wiemy, kiedy abp Grysa przyjmie sakrę

2022-10-03 10:19

[ TEMATY ]

sakra biskupia

ASD w Poznaniu

Kard. Pietro Parolin, Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej, udzieli sakry biskupiej ks. prałatowi Tomaszowi Grysie, kapłanowi archidiecezji poznańskiej i nuncjuszowi apostolskiemu na Madagaskarze w uroczystość Wszystkich Świętych w katedrze w Poznaniu. Współkonsekratorem będzie abp Stanisław Gądecki. Sakra odbędzie się 1 listopada o godz. 11.00.

Papież Franciszek mianował ks. prałata Tomasza Grysę nuncjuszem apostolskim na Madagaskarze i delegatem apostolskim na Komorach 27 września br. Ojciec Święty obdarzył go także godnością arcybiskupa i przydzielił mu stolicę tytularną Rubikon (w latach 1992-2002 była to stolica tytularna abp. Stanisława Gądeckiego, wówczas biskupa pomocniczego w Gnieźnie).

CZYTAJ DALEJ

Polski rzymianin

Niedziela Ogólnopolska 5/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

rozmowa

Prof. Jerzy Miziołek

Stanisław August Morawski

Stanisław August Morawski

W Rzymie zmarł nestor włoskiej Polonii Stanisław August Morawski. Jednym z jego polskich przyjaciół był prof. Jerzy Miziołek, który wspomina swojego przyjaciela w rozmowie z Włodzimierzem Rędziochem.

Włodzimierz Rędzioch: Odejście Stanisława A. Morawskiego napełnia jego przyjaciół głębokim smutkiem i zobowiązuje do chwili wspomnień. Znałeś go przez wiele lat. W jakich okolicznościach się poznaliście?

CZYTAJ DALEJ

Prezydent: uruchamiamy ogromne, dodatkowe środki na leczenie specjalistyczne dzieci

2022-10-03 10:49

[ TEMATY ]

szpital

Adobe Stock

Uruchamiamy ogromne, dodatkowe środki na leczenie specjalistyczne dzieci - powiedział prezydent Andrzej Duda w poniedziałek w Katowicach.

Prezydent Andrzej Duda i minister zdrowia Adam Niedzielski wzięli udział w briefingu w związku z ogłoszeniem wyników naboru konkursu na pediatryczną infrastrukturę strategiczną w ramach Funduszu Medycznego.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję