Reklama

Niedziela Legnicka

Ikona św. Józefa u św. Maksymiliana w Lubinie

W liturgiczne wspomnienie św. Józefa, na zaproszenie proboszcza parafii M.M Kolbe ks. Piotra Zawadki do lubińskiej parafii przybyła cała wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego z Legnicy. Powodem tej wizyty były uroczystości ku czci św. Józefa, który patronuje legnickiemu Seminarium. Podczas uroczystości do kościoła wzniesiono ikonę z wizerunkiem św. Józefa, która jest kopią obrazu Opiekuna Zbawiciela z kaplicy Seminarium Duchownego.

2021-03-24 11:06

Monika Łukaszów

- W uroczystość św. Józefa chcemy w naszej parafii tak jak zachęcał nas papież Franciszek zainaugurować Rok Rodziny. Dlatego też zaprosiliśmy całą wspólnotę seminaryjną na te dzisiejsze uroczystości. Pragniemy, aby kopia obrazu św. Józefa, który jest w seminaryjnej kaplicy mogła być również i w naszej świątyni. Udało nam się pozyskać taką ikonę, którą napisała dla nas pani Alina z Jawora. Wiemy, że środowisko lubińskie to ludzie pracy, przede wszystkim górnicy, dlatego też chcemy, aby ten patron św. Józef otaczał opieką całą brać górniczą. Chcemy też prosić tego Świętego o opiekę nad wszystkimi rodzinami naszej parafii i postaramy się, aby rozpoczynającym się roku św. Józefa, każdego 19 dnia miesiąca zanosić modlitwy za jego pośrednictwem w ich intencjach - mówi Ksiądz Proboszcz

- A tym, którzy noszą jego imię i w ten sposób są złączeni ze św. Józefem, życzymy , aby prośby, które zanoszą za jego pośrednictwem zostały wysłuchane – mówił dalej ks. Zawadka.

Reklama

Uroczystej Mszy św. przewodniczył ks. Piotr Kot, rektor WSD w Legnicy.

- Dla naszej wspólnoty seminaryjnej to wielki zaszczyt, że możemy towarzyszyć św. Józefowi. Kiedy będziecie modlili się przed tą ikoną i będziecie patrzyli na ten tajemniczy zwój, który Jezus trzyma w ręce to są na nim zapisane słowa „Nie bój się Józefie wziąć do siebie tego, co się poczęło z Ducha Św.” To są bardzo ważne słowa dla każdego, kto chce żyć Bogiem w życiu. Życie człowieka wierzącego jest pełne tajemnic, jest pełne inspiracji z Ducha św. Św. Józef jest osobą, która pokazuje nam jak być odważnym w codziennym życiu, gdy chce się przeżywać wiarę na poważnie – mówił ksiądz Rektor rozpoczynając Mszę św.

Homilię zaś wygłosił Ojciec Duchowny legnickiego seminarium ks. Krzysztof Wiśniewski.

Reklama

- Św. Józefa poznajemy jako człowieka, który ma ogromną miłość w sercu. To jest niezwykły człowiek, którego wybrał Bóg, aby wprowadzał na świat i pomógł się rozwijać ludzkiej naturze Jezusa Chrystusa. Bóg go wybrał bo widział jak ten człowiek potrafi kochać. Nawet wtedy, kiedy jego Oblubienica wchodzi w niezwykłą zażyłość z Duchem św., taką, która wyklucza naturalne ojcostwo, to jeszcze bardziej tą miłością do Maryi i Jezusa się rozpłomienia. Bo prawdziwe ojcostwo to nie jest genetyka. Prawdziwe ojcostwo to przekazanie tego wszystkiego, co czyni człowieka zdolnym do miłowania. To jest wprowadzanie dziecka na świat w sposób bezpieczny. Takim był św. Józef. Prosty ale niesamowicie mężny i rozmiłowany w Maryi i Jezusie. Kluczowe jest w tą uroczystość zrozumienie ,że Kościół chce dzisiaj mówić o św. Józefie Oblubieńcu Marii, o Józefie mężu Maryi bo to było szczęśliwe udane małżeństwo. Co Bóg złączył człowiek niech nie rozdziela, dlatego też my nigdy nie rozłączamy Józefa od Marii a ich od Jezusa – mówił ks. Wiśniewski

Uroczystości w lubińskiej parafii zakończyło wspólne odmówienie aktu zawierzenia całej parafii św. Józefowi

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Znamy datę uroczystości pogrzebowych abp. Wojciecha Ziemby

2021-04-22 12:28

[ TEMATY ]

pogrzeb

Abp Wojciech Ziemba

archiwarm.pl

Uroczystości pogrzebowe zmarłego wczoraj śp. abp. Wojciecha Ziemby, arcybiskupa seniora archidiecezji warmińskiej, rozpoczną się w poniedziałek 26 kwietnia br. Msza św. pogrzebowa odbędzie się 27 kwietnia w bazylice katedralnej św. Jakuba w Olsztynie, po czym ciało Zmarłego złożone zostanie w katedralnej Krypcie Arcybiskupów Warmińskich. Eucharystia transmitowana będzie w internecie.

Uroczystości pogrzebowe śp. abp. Wojciecha Ziemby, arcybiskupa seniora archidiecezji warmińskiej rozpoczną się w poniedziałek 26 kwietnia 2021 r. w bazylice katedralnej św. Jakuba Apostoła w Olsztynie.

CZYTAJ DALEJ

Kraków: nie żyje o. Salezy Brzuszek OFM, wicepostulator procesów beatyfikacyjnych

2021-04-20 20:12

[ TEMATY ]

Kraków

beatyfikacja

ojciec

parafia-azory.pl

W klasztorze ojców franciszkanów na os. Azory w Krakowie zmarł 20 kwietnia o. Salezy Bogdan Brzuszek. Był wicepostulatorem w procesach beatyfikacyjnych Jana XXIII, br. Alojzego Kosiby oraz męczenników II wojny światowej. Miał 88 lat.

O. Salezy Bogdan Brzuszek OFM był franciszkaninem z krakowskiej Prowincji Matki Bożej Anielskiej. Urodził się 3 stycznia 1933 r. w Chruślinie (pow. Opole Lubelskie). Do zakonu wstąpił 21 sierpnia 1950 r. w Pilicy; święcenia kapłańskie przyjął 26 czerwca 1958 r. w Krakowie z rąk bp. Herberta Bednorza. Specjalistyczne studia z teologii dogmatycznej na KUL uwieńczył pracą doktorską w roku 1970.

CZYTAJ DALEJ

Duch Jezusa

2021-04-22 12:02

ks. Łukasz Romańczuk

o. Oskar Maciaczyk OFM

o. Oskar Maciaczyk OFM

U franciszkanów na wrocławskich Karłowicach rozpoczął się cykl katechez przygotowujących do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

Spotkania prowadzone są przez o. Oskara Maciaczyka OFM, duszpasterz akademicki. Temat pierwszej konferencji brzmiał: “Duch Jezusa”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję