Reklama

Niedziela Częstochowska

Parafio, do ciebie przyszedł?

– Spotkanie ze św. Michałem Archaniołem jest po to, abyśmy sobie uświadomili, jak bardzo Bóg daje nam w aniołach wielką pomoc do walki z grzechem, złem, szatanem. On ma moc nie sam z siebie, ale od Pana Boga – powiedział bp Andrzej Przybylski 10 kwietnia w parafii Przemienienia Pańskiego w Starokrzepicach podczas peregrynacji figury św. Michała Archanioła w tej wspólnocie parafialnej.

Święty Michał Archanioł przybył do Starokrzepic z najstarszego, włoskiego sanktuarium Monte Sant’ Angelo na górze Gargano. Przy znaku figury wierni modlą się i proszą o jego pomoc w walce ze złem.

Z tej racji Mszy św. przewodniczył bp Andrzej Przybylski. Prosił tego archanioła, „żeby przez nas i w nas ożywił wiarę, dał silną miłość do Boga, bo tam, gdzie jest Bóg, nie ma grzechu, i tam uciekają demony”.

Reklama

Biskup Andrzej oddał św. Michałowi cały świat, ojczyznę, archidiecezję częstochowską: biskupów, kapłanów, dzieci, młodzież, rodziny, osoby cierpiące i chore. Prosił także o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz o oddalenie pandemii.

Peregrynacja figury św. Michała w Starokrzepicach wpisuje się w radość ze zmartwychwstania Jezusa. Parafia długo czekała na to spotkanie, które miało się odbyć w ubiegłym roku. Dlatego proboszcz ks. Marek Szumilas mówił: – Nasza parafia przeżywa radość spotkania z obrońcą Kościoła, wielkim orędownikiem św. Michałem Archaniołem.

Peregrynację animował ks. Sylwester Szwajca, michalita, dyrektor Centrum Edukacji Młodzieży im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Górsku. Wyjaśnił, że obecność św. Michała w znaku figury jest czasem radości i miłości oraz mocy i łaski. Ten Archanioł pokonał szatana i nam pomaga zwyciężać dobrem wszelkie zło.

Reklama

Ksiądz Szwajca pytał z zachwytem: – Parafio, do ciebie przyszedł? Święty Michał Archanioł w znaku figury zaprasza nas, abyśmy spieszyli się na spotkaniem z zmartwychwstałym Panem, bo św. Michał to ten, który jest najbliżej Boga. Święty Michał jest potężnym duchem, oddalonym od nas o jeden akt wiary, a więc jest bardzo blisko po to, by nas wspierać, umacniać i pomagać. Ta figura jest zewnętrznym znakiem obecności św. Michała w naszym życiu, który nam pomaga i przypomina o obecności Boga i aniołów, abyśmy nie zwątpili i nie stracili ducha. Bóg również dziś posyła aniołów, by pomagać ludziom walczyć z grzechem, pokusami i słabościami.

Święty Michał zaprasza, abyśmy pozwolili Bogu dotknąć się Jego miłością i miłosierdziem, by On dotknął naszych serc uzdrawiającą łaską, aby umocnił, aby nasza wiara była żywa i autentyczna – powiedział ks. Szwajca. Tłumaczył, jak ważne jest to, aby nie pozwolić, by szatan ukradł człowiekowi Boga i pozbawił szczęścia. W tym kontekście podkreślił: – Jego zawołanie: „Któż jak Bóg” niech stanie się drogowskazem, który prowadzi do Boga.

Nawiedzenie figury św. Michała Archanioła w parafii Przemienienia Pańskiego w Starokrzepicach trwa od 9 do 11 kwietnia. Dziś 10 kwietnia o godz. 18 będzie sprawowana Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów za przyczyną św. Michała Archanioła z modlitwą wstawienniczą przed Najświętszym Sakramentem, o godz. 21 Apel Jasnogórski.

W niedzielę 11 kwietnia Msze św. z aktem poświęcenia się św. Michałowi będą odprawione o godz. 8 i o godz. 10 – w kaplicy w Kostrzynie, o godz. 11 Msza św. z aktem zawierzenia parafii św. Michałowi. O godz. 15 adoracja Najświętszego Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy przez przyczynę św. Michała Archanioła.

Pożegnanie figury nastąpi 11 kwietnia o godz. 16 po Mszy św. z aktem poświęcenia się św. Michałowi. W tym czasie mocy i łaski jest możliwość przyjęcia szkaplerza św. Michała Archanioła.

2021-04-10 17:41

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

O Dziele Świętych Aniołów słów kilka

Niedziela zamojsko-lubaczowska 39/2015, str. 6

[ TEMATY ]

św. Michał Archanioł

Elżbieta Smutek

Procesja z figurą św.Michała Archanioła z Gargano

Procesja z figurą św.Michała Archanioła z Gargano

Ostatnie dni września i pierwsze dni października przypominają nam postacie świętych Archaniołów i Aniołów Stróżów.
O Dziele Świętych Aniołów oddającym cześć hufcom anielskim z ks. dr. Markiem Barszczowskim, diecezjalnym koordynatorem Dzieła w diecezji zamojsko-lubaczowskiej rozmawia ks. Krzysztof Hawro

KS. KRZYSZTOF HAWRO: – Opus Sanctorum Angelorum – Dzieło Świętych Aniołów od kilku lat jest obecne na terenie naszej diecezji. Proszę opowiedzieć, czym jest to dzieło?

CZYTAJ DALEJ

86. rocznica objawienia Koronki do Miłosierdzia Bożego

2021-09-13 18:49

[ TEMATY ]

Koronka do Bożego Miłosierdzia

św. s. Faustyna Kowalska

Jezu ufam Tobie

B.M.Sztajner/Niedziela

W dniach 13 i 14 września br. przypada 86. rocznica objawienia Koronki do Miłosierdzia Bożego, którą Pan Jezus podyktował Siostrze Faustynie w Wilnie w 1935 roku.

Przypominamy, że na mocy dekretu Penitencjarii Apostolskiej z 12 stycznia 2002 r. „Odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami udziela się w granicach Polski wiernemu, który z duszą całkowicie wolną od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu pobożnie odmówi Koronkę do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu Eucharystii, publicznie wystawionego lub też przechowywanego w tabernakulum. Jeżeli zaś ci wierni z powodu choroby (lub innej słusznej racji) nie będą mogli wyjść z domu, ale odmówią Koronkę do Miłosierdzia Bożego z ufnością i z pragnieniem miłosierdzia dla siebie oraz gotowością okazania go innym, to pod zwykłymi warunkami również zyskują odpust zupełny”.

CZYTAJ DALEJ

Pierwsza Dama RP odwiedziła Katolicką Polską Szkołę Podstawową w Rzymie

2021-09-16 17:47

[ TEMATY ]

Rzym

Pierwsza Dama

Szkoła katolicka

KAI/Grzegorz jakubowski/KPRP

Agata Kornhauser-Duda odwiedziła Katolicką Polską Szkołę Podstawową w Rzymie, prowadzoną przez rzymski kościół św. Stanisława B.M. – najstarszy ośrodek duszpasterstwa polskiego poza Polską.

Małżonka Prezydenta RP spotkała się z nauczycielami i rodzicami uczniów Katolickiej Polskiej Szkoły Podstawowej, która działa w Rzymie od września 2009 r. Spotkanie, w którym uczestniczyli także między innymi min. Adam Kwiatkowski i rektor polskiego kościoła w Rzymie, ks. prał. Paweł Ptasznik, odbyło się w środę popołudnie i było okazją zarówno do przybliżenia historii i specyfiki funkcjonowania tej placówki, jak też – przy tej okazji – rozmowy o wyzwaniach i szansach, z jakimi spotykają się młodzi ludzie polskiego pochodzenia, dorastający we Włoszech.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję