Reklama

Polska

Ruchy pro – life jednoczą Europę

[ TEMATY ]

życie

Kraków

Jeden z nas

ks. Mariusz Frukacz

„Udało się stworzyć coś bardzo ważnego w Europie. Inicjatywa „Jeden z nas” pokazała nie tylko ogromne znaczenie współpracy między Kościołami chrześcijańskimi, ale wskazała na konieczność obrony życia ludzkiego od poczęcia i obrony godności człowieka”.- mówił Gregor Puppinck Przewodniczący Komitetu „Jeden z nas” w Europie podczas odbywającego się w dniach 14-17 listopada w Łagiewnikach I Europejskiego Kongresu Ruchów Pro-Life skupionych wokół inicjatywy „Jeden z nas”.

-Inicjatywa „Jeden z nas”jest bardzo dobrym punktem wyjścia do budowania solidarności chrześcijańskiej w walce w obronie życia.- kontynuował Gregor Puppinck.

Reklama

Na konieczność tworzenia kultury życia zwróciła uwagę zwróciła uwagę Ana del Pino koordynatorka inicjatywy „Jeden z nas”. - Ta inicjatywa to jeden z konkretnych przykładów walki o kulturę życia w Europie – podkreśliła Ana del Pino.

„Obrona życia to jest kwestia podstawowa dla nas wszystkich”. - zaznaczył europoseł Carlo Casini i dodał za bł. Janem Pawłem II, że „trzeba najpierw odkryć duszę Europy”. - Trzeba przywrócić Europie właściwą godność – podkreślił Casini.

Uczestnicy spotkania podkreślili,że „trzeba zrobić wszystko z punktu widzenia praktyki legislacyjnej”, by właściwie przedstawić inicjatywę „Jeden z nas” na forum Parlamentu Europejskiego. - Trzeba,aby debata na temat życia ludzkiego stała się publiczna – mówił Gregor Puppinck.

Reklama

„Musi być jasno i dobrzy przygotowany aspekt prawny naszej inicjatywy”. - dodał inż. Antoni Zięba.

Na to, że wciąż po zebraniu podpisów, trzeba kontynuować prace wokół „Jeden z nas” zwracali uwagę wszyscy uczestnicy debaty.

2013-11-15 20:11

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ewangelizacja z ciężarówki

Niedziela Ogólnopolska 38/2013, str. 24-25

[ TEMATY ]

Jeden z nas

Bożena Sztajner/Niedziela

Piotr Jaskiernia, kierowca ciężarówki w Stanach Zjednoczonych, wyjechał do Ameryki ponad 30 lat temu. Wraz z żoną nie mogli doczekać się dziecka. Po dziesięciu latach poczęła się Wiktoria, która urodziła się w 24. tygodniu ciąży. Jej życie było zagrożone. Wtedy zaczęła się modlitwa, zwrócenie się do Boga. Dzisiaj ten zwykły człowiek jest niezwykłym apostołem modlitwy i zaangażowania w życie religijne, znanym wielu internautom jako „Hiob”

KS. INF. IRENEUSZ SKUBIŚ: - Proszę powiedzieć, co znaczą w Pana ustach słowa: Wierzę w Boga.

CZYTAJ DALEJ

USA: Proboszcz parafii odwiedzonej przez pierwszą damę RP: to wyróżnienie

2021-09-24 19:09

[ TEMATY ]

parafia

wizyta

Agata Kornhauser‑Duda

Nowy Jork

PAP

Agata Kornhauser-Duda podczas wizyty w USA

Agata Kornhauser-Duda podczas wizyty w USA

Agata Kornhauser-Duda złożyła wizytę w polskiej parafii p.w. św. Stanisława Biskupa i Męczennika na nowojorskim Manhattanie. Proboszcz 150-letniej parafii o. Karol Jarząbek w rozmowie z PAP nazwał wizytę pierwszej damy "wyróżnieniem".

W czasie czwartkowej wizyty w najstarszej rzymskokatolickiej polskiej parafii w archidiecezji Nowy Jork pierwsza dama RP przekazała parafii polską flagę wraz z listem gratulacyjnym od prezydenta Andrzeja Dudy.

CZYTAJ DALEJ

Wielka radość. Wierni z naszej diecezji o beatyfikacji

2021-09-28 04:44

Katarzyna Artymiak

Dane nam było uczestniczyć w tak ważnym dla Polski i Kościoła wydarzeniu. Gaude, mater Polonia! Ta pieśń wprowadziła nas w uroczystą i podniosłą atmosferę Mszy św. beatyfikacyjnej, na której kard. Stefan Wyszyński i matka Elżbieta Róża Czacka zostali ogłoszeni błogosławionymi.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję