Reklama

Niedziela Przemyska

W pokłonie do dwóch Matek

Przemyśl. W archikatedrze przemyskiej odbyła się modlitwa za ojczyznę pod przewodnictwem bp Stanisława Jamrozka.

archiwum redakcji

Eucharystii przewodniczył bp Stanisław Jamrozek

Eucharystii przewodniczył bp Stanisław Jamrozek

W wygłoszonej homilii bp Jamrozek mówił: - My Polacy od wieków doświadczamy jej zatroskania w naszych osobistych i narodowych sprawach. Świadczą o tym liczne wota wdzięczności pozostawiane jej w sanktuariach. Wyrazem maryjnej pobożności jest kult matki Jezusa jako królowej Polski. Stała się ona naszą królową najpierw przez wybór dokonany przez króla Jana Kazimierza – mówił kaznodzieja.

Reklama

Zapytajmy się do czego wezwanie jesteśmy podczas święta, w którym czcimy dwie Matki - pytał hierarcha- matkę Maryję i matkę Polskę. Jesteśmy wezwani do tego, abyśmy nawzajem dla siebie byli sługami. Ważne jest, aby wezwanie do służenia rozumieli dobrze wszyscy rządzący. Jak ważne jest, aby dążyć do wyzwalania z tego, co jest naszą słabością. Pan chce, abyśmy poruszali się w jego świetle. Bądźmy zatem wrażliwi i prawi w postępowaniu. Mający w sercu zasady Ewangelii chrystusowej jako ludzie wierzący. Dążmy do tego, aby stawać się obrazem Chrystusa. Żyjmy tak, aby inne narody mogły rozpoznać w nas obecność Pana w naszych słowach i codziennym postępowaniu – wzywał bp Stanisław Jamrozek.

Po uroczystej Eucharystii delegacje rządzących i organizacji pozarządowych złożyły wieńce pod pamiątkowym postumentem upamiętniającym uchwalenie konstytucji 3 maja, na wzgórzu zamkowym.

2021-05-06 10:58

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Gądecki: popieram ustanowienie 27 grudnia świętem państwowym

2021-06-18 14:31

[ TEMATY ]

abp Stanisław Gądecki

Powstanie Wielkopolskie

archpoznan.pl

Abp Stanisław Gądecki w obecności dyrektora Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości Przemysława Terleckiego podpisał deklarację upamiętnienia zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 poprzez ustanowienie daty 27 grudnia dniem święta państwowego.

„Z uwagi na charakter oraz znaczenie tego historycznego wydarzenia, chęć i potrzebę godnego uhonorowania bohaterskich Powstańców i ich istotnej roli w budowaniu odradzającej się po latach zaborów Ojczyzny, wyrażam zgodę na umieszczenie mojego imienia i nazwiska pod Apelem zainicjowanym przez Wielkopolskie Muzeum Niepodległości, Muzeum Narodowe w Poznaniu, Fundację Zakłady Kórnickie, poznański oddział Instytutu Pamięci Narodowej, Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 oraz Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski adresowanym do Prezydenta RP, Prezesa Rady Ministrów, Marszałka Sejmu i Marszałka Senatu oraz parlamentarzystów RP” – czytamy w deklaracji podpisanej przez metropolitę poznańskiego.

CZYTAJ DALEJ

Diecezja tarnowska: Lista nominacji na proboszczów

2021-06-18 08:09

[ TEMATY ]

zmiany księży

zmiany personalne

Zmiany proboszczów

Karol Porwich/Niedziela

Zapraszamy do zapoznania się z listą nominacji na proboszczów z dnia 17 czerwca 2021r.

ks. Krzysztof Waśko do parafii Bystra

CZYTAJ DALEJ

Syria boleśnie pustoszeje z chrześcijan

2021-06-18 18:24

[ TEMATY ]

Syria

papież Franciszek

chrześcijanie

Vatican News

Papież Franciszek daje głos tym, którzy go nie mają na Bliskim Wschodzie, inaczej świat, by o nich zupełnie zapomniał – podkreśla franciszkański kustosz Ziemi Świętej. W rozmowie z Radiem Watykańskim wskazuje na szczególnie dramatyczną sytuację chrześcijan w Syrii. Jako przykład ich trudnego losu podaje Aleppo, gdzie przed wojną mieszkało 300 tys. wyznawców Chrystusa, a obecnie jest ich zaledwie 30 tys.

Ojciec Francesco Patton wskazuje, że w ciągu minionej dekady z Syrii wyemigrowało trzy czwarte wyznawców Chrystusa. W 2011 roku było ich 2 mln 200 tys. Obecnie szacunkowe dane mówią, że jest ich mniej niż 700 a nawet 500 tys.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję