Reklama

Bp Solarczyk: jesteście opiekunami człowieka i sługami życia

- Jesteście opiekunami człowieka i sługami życia - mówił bp Marek Solarczyk, który 12 maja przewodniczył Mszy świętej w radomskiej farze z okazji obchodzonego dzisiaj Dnia Pielęgniarek, Pielęgniarzy i Położnych.

W Eucharystii uczestniczyli przedstawiciele środowiska pielęgniarek i położnych z pocztem sztandarowym Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych.

W homilii bp Solarczyk dziękował za pracę pielęgniarek, pielęgniarzy i położnych oraz prosił Boga o wsparcie dla tej grupy zawodowej. - Dziękujemy za tych, którzy was kształtowali, przekazali wam doświadczenie i wiedzę oraz umiejętność właściwego rozeznania, w jaki sposób chronić życie i służyć mu. Dziękujemy wam i prosimy Boga o moc Jego błogosławieństwa. Prosimy, aby wasze życie było wypełnione Jego mocą, abyście doświadczali tak wyjątkowej Jego łaski w waszym życiu, które będzie potwierdzała Jego wierność i opieka nad wami. I prosimy, aby to wszystko, co kierujecie do tych, którymi się opiekujecie, zawsze przynosiło jak najlepsze owoce i efekty, służące życiu i zdrowiu. By wypełniało was radością i nadzieją oraz wdzięcznością za to, czego doświadczyliście i za to, co ubogaciło innych. Niech Bóg wspiera, niech błogosławi, niech prowadzi - mówił biskup.

Reklama

Na koniec liturgii głos zabrała Małgorzata Sokulska, prezes Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Radomiu. - Obecność księdza biskupa to dla nas zaszczyt i radość. Dziękujemy za wsparcie i modlitwę. Dodam, że nie może nas być dzisiaj tutaj zbyt wielu, gdyż koledzy i koleżanki są w swoich miejscach pracy, są przy pacjentach oraz w punktach szczepień.

W koncelebrze udział wzięli: ks. Konrad Wójcik, diecezjalny duszpasterz służby zdrowia, ks. Marek Kujawski SAC, dyrektor Hospicjum Królowej Apostołów oraz ks. Przemysław Wójcik, kapelan Radomskiego Szpitala Specjalistycznego.

Msza Święta sprawowana była także w intencji bp. seniora Adama Odzimka w 36. rocznicę święceń biskupich.

2021-05-12 20:48

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bp Solarczyk: Wyjść do młodych tam, gdzie oni są

[ TEMATY ]

Bp Marek Solarczyk

Magdalena Pijewska/Niedziela

Bp Marek Solarczyk

Bp Marek Solarczyk

Potrzeba nam większej otwartości na tchnienie Ducha Świętego, by wyjść na poszukiwanie młodych tam, gdzie oni dziś są – podkreślił w rozmowie z KAI przewodniczący Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży KEP bp Marek Solarczyk. Mówiąc o wyzwaniach nowego roku przyznał też, że jedną z cennych pomocy będą wyniki ankiety przeprowadzonej wśród młodych przed obradami zbliżającego się watykańskiego synodu nt. młodego pokolenia.

– Mając głębszą świadomość, czym żyje młode pokolenie, z jakimi problemami się zmaga i co jest dla niego najważniejsze czy najtrudniejsze – dużo łatwiej będzie nam wyjść z pewnymi propozycjami, tak by właściwie odpowiedzieć na znaki czasu – powiedział bp Solarczyk.

CZYTAJ DALEJ

O. Leon Knabit: Jeszcze raz o kobietach i mężczyznach

2021-09-16 14:16

[ TEMATY ]

duchowość

rodzina

Karol Porwich

Ostatni artykuł o. Leona Knabita cieszył się dużym zainteresowaniem, odbiorem zarówno pozytywnym, jak i tym mniej. W odpowiedzi głos zabiera sam benedyktyn.

Słyszałem głosy, że mój artykuł „Miłość musi być wymagająca” (Zobacz) był stronniczy – przeciw mężczyznom. Jeśli tak zostałem zrozumiany, to tutaj stwierdzam, że jest bardzo wielu wspaniałych mężczyzn – mężów i ojców, żyjących długie lata w szczęśliwym małżeństwie, kochanych szczerze przez swoje dzieci, widzące w nich wzór do naśladowania i gwarancję bezpieczeństwa.

CZYTAJ DALEJ

Niemcy: tysiące uczestników „Marszu dla życia” w Berlinie

2021-09-19 08:09

[ TEMATY ]

życie

Niemcy

marsz dla życia

marciaperlavita.it

10. Marsz dla Życia, Rzym 2021

10. Marsz dla Życia, Rzym 2021

Około 4,5 tys. osób uczestniczyło 18 września w 17. „Marszu dla życia”, wspólnie protestując przeciw tzw. „wspomaganej śmierci” i przerywaniu ciąży. Demonstrację przygotowało niemieckie stowarzyszenie Prawo do Życia (BVL), skupiające 15 organizacji.

Według organizatorów, odbywający się rokrocznie „Marsz dla życia” jest największym w Niemczech zgromadzeniem na rzecz ochrony życia. Przeciwko temu ponownie wybuchają na nowo protesty, których uczestnicy żądają „prawa do seksualnego samookreślenia” i do nieograniczonej dopuszczalności aborcji.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję