Reklama

Niezwykła pamiątka Ojca Pio

Niedziela częstochowska 26/2002

W Muzeum Archidiecezji Częstochowskiej, ul. Św. Barbary 41, w Częstochowie można zobaczyć niezwykłą pamiątkę po Ojcu Pio. Jest to niewielki krzyż (wysokości 35 cm), drewniany, wolnostojący, umocowany na okrągłej podstawie, lekko pochylony, bez pasyjki. W miejscu przybicia dłoni i stóp Chrystusa wbite są cztery kowalskie gwoździe, pośrodku napis wgłębny, wypalony podobnymi gwoździami - "INRI". U podstawy tego dziwnego Pacyfikału jest serce, wycięte z drewna, z trzema gwoździami ( w imię Trójcy Świętej), a po lewej stronie miejsce, oznaczone trzema wbitymi do połowy gwoździami, na świeczkę. Krzyż ten wykonał sam Ojciec Pio z drewna oliwkowego. Miał go u siebie w pokoju i przed tym krzyżem się modlił. Świeczka, która jest na tym krzyżu jest oryginalną świeczką używaną przez św. Ojca Pio.

Czy krzyż jest prawdziwy? Wykonany rzeczywiście przez Ojca Pio? Skąd się wziął w Polsce?

Dla sceptyków żadne argumenty nie są prawdziwe. Takich też nie ma w postaci jakiegoś dokumentu pisanego, krzyż nie jest podpisany przez Ojca Pio. Autentyczność krzyża opieramy na ustnych relacjach, które otrzymaliśmy od Sióstr Antoninek i Ojców Kapucynów z Asyżu. Otóż krzyż ten Ojciec Pio miał wykonać krótko przed swoją śmiercią w San Giovanni Rotondo, gdzie mieszkał. Ofiarował go rodzinie swojej siostry, która krzyż ten przetrzymywała u siebie do dnia beatyfikacji Ojca Pio 2 maja 1999 r., kiedy Papież Jan Paweł II ogłosił Ojca Pio błogosławionym. Rodzina oddała go wtedy ojcu prowincjałowi, który przywiózł go do Asyżu. We wrześniu 2000 r., kiedy ciężko zachorowała matka generalna Sióstr Antoninek Regina Gluza, ojciec prowincjał Kapucynów Celestino di Nardo podarował jej ten krzyż, by się modliła przed nim o łaskę zdrowia. Krzyż z Asyżu przywiozła s. Jadwiga, jedna z sióstr, które pracują w Asyżu, w Domu Rekolekcyjnym należącym do Ojców Kapucynów. W ten sposób krzyż trafił do Domu Generalnego w Wieluniu i został nam wypożyczony, by więcej osób mogło go zobaczyć.

Biografowie i autorzy książek o Ojcu Pio piszą o zjawisku dawania znaku o swojej obecności przez zapach kwiatów, który roznosił się w powietrzu, nawet gdy Ojciec nie był tam fizycznie obecny. Niektóre osoby, które modliły się przy tym krzyżu, twierdzą, że taki zapach czuły.

Do nawiedzenia krzyża Ojca Pio zapraszamy od wtorku do soboty włącznie, w godzinach od 9.00 do 13.00, do 11 lipca br. w naszym Muzeum przy Wyższym Seminarium Duchownym.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Archidiecezja katowicka: Proboszczowie przechodzący na emeryturę

2021-06-08 08:47

[ TEMATY ]

abp Wiktor Skworc

Katowice

zmiany księży

zmiany personalne

archidiecezjakatowicka.pl

Metropolita katowicki spotkał się w Kurii Metropolitalnej z proboszczami przechodzącymi w tym roku na emeryturę. W spotkaniu, które odbyło się w dwóch grupach, uczestniczył także kanclerz kurii ks. Jan Smolec.

Podczas spotkania proboszczowie dzielili się swoim doświadczeniem. Na zakończenie z rąk arcybiskupa i kanclerza kurii otrzymali dekrety zwalniające ich z dniem 31 lipca z funkcji proboszczów. W tym roku jest ich 19.

CZYTAJ DALEJ

Biskup tarnowski wręczył nominacje neoprezbiterom

2021-06-02 07:58

[ TEMATY ]

Tarnów

Diecezja Tarnowska

1 czerwca br. Biskup Tarnowski Andrzej Jeż wręczył nominacje na pierwsze parafie czternastu neoprezbiterom diecezji tarnowskiej.

Posłani kapłani przyjadą do tych parafii w ostatnich dniach sierpnia. Zapraszamy do zapoznania się z poniższą listą.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek przestrzega przed zakorzenianiem się "chwastu nieufności" w Kościele

2021-06-13 12:42

[ TEMATY ]

Franciszek

youtube.com/vaticannews

Przed zakorzenianiem się "chwastu nieufności" w Kościele, zwłaszcza, gdy jesteśmy świadkami kryzysu wiary i niepowodzeń różnych projektów i inicjatyw - przestrzegł Franciszek podczas dzisiejszej modlitwy "Anioł Pański" w Watykanie. Zachęcił do pielęgnowania postawy ufności, że "jesteśmy w rękach Boga a jednocześnie cierpliwie i wytrwale starać się wszyscy o odbudowę i rozpoczęcia od nowa". Papież wezwał: "Jakże ważna jest ta postawa także dla dobrego wyjścia z pandemii!" Podkreślił, że dobro zawsze wzrasta w sposób pokorny, ukryty, często niewidzialny.

Publikujemy tekst papieskiego rozważania.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję