Reklama

Dyplom dla ks. inf. Ireneusza Skubisia

Podczas walnego zebrania Stowarzyszenia Pomocy w Zapobieganiu i Leczeniu Chorób Serca "Twoje Serce" podjęto uchwałę o nadaniu członkostwa honorowego ks. dr. Ireneuszowi Skubisiowi, redaktorowi naczelnemu Tygodnika Katolickiego Niedziela. W uzasadnieniu takiego wniosku podkreślono, że największą, jak dotąd, pomoc Stowarzyszenie otrzymało od naszego tygodnika. Były to publikacje poświęcone Stowarzyszeniu połączone z apelami o udzielenie mu wsparcia finansowego, a także możliwość spotkania z czytelnikami i przedstawienia wykładu poświęconego profilaktyce chorób serca. - Ogromne znaczenie ma jednak dla nas nie tylko znaczny wymiar finansowy tej pomocy, ale również klimat życzliwości i zrozumienia, z jakim spotkała się nasza idea w redakcji, a osobiście u Księdza Infułata - podkreślił prezes Stowarzyszenia dr Zbigniew Łebek. - Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy włączyli się w naszą akcję, za pośrednictwem redakcji Niedzieli. Szczególnie chcielibyśmy podziękować tym, których nie było stać na przekazanie większych kwot, a mimo to włączyli się w zbiórkę funduszy na rzecz Stowarzyszenia, deklarując tym samym, że nasze cele są dla nich ważne i cenne.

Stowarzyszenie "Twoje Serce" rozpoczęło działalność przed rokiem. Do jego najważniejszych celów należy działalność profilaktyczna mająca na celu upowszechnianie wiedzy na temat profilaktyki miażdżycy, a także zbiórka funduszy na rzecz utworzenia Ośrodka Kardiologii Interwencyjnej w Częstochowie. Działalność profilaktyczna jest prowadzona w różnych środowiskach, m.in. wśród uczniów szkół średnich. Wiosną tego roku przeprowadzono badania ok. 500 uczniów klas maturalnych. W maju rozpoczęto cieszącą się dużą popularnością akcję "Białych sobót", w ramach których w przychodniach na terenie Częstochowy udzielane są bezpłatne konsultacje kardiologiczne połączone z badaniem poziomu cholesterolu.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Archidiecezja Katowicka: zmiany księży w parafiach

2021-06-10 13:55

[ TEMATY ]

zmiany

zmiany księży

zmiany personalne

Zmiany proboszczów

ks. Tomasz Wojtal

W katowickiej Kurii abp Wiktor Skworc wręczył dekrety dla proboszczów i administratorów.

Księża proboszczowie przeniesieni na inną parafię:

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Zmarła Mama Arcybiskupa Grzegorza Rysia

2021-06-12 17:18

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archiwum

W Święto Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny - 12 czerwca br. zaopatrzona Świętymi Sakramentami odeszła do Pana śp. Maria Ryś – Mama księdza arcybiskupa Grzegorza Ryś – metropolity łódzkiego.

CZYTAJ DALEJ

W rzymskich katakumbach odkryto najstarszy obraz Wniebowstąpienia

2021-06-13 10:54

Włodzimierz Rędzioch

Watykańskim archeologom udało się zidentyfikować najstarszy obraz Wniebowstąpienia. Znajduje się on w katakumbach Vigna Charaviglio, stanowiących część kompleksu nekropolii św. Sebastiana. Jego powstanie datuje się na przełom IV i V w.

O istnieniu tych katakumb wiedziano już od lat 20-tych ubiegłego wieku. Już wtedy przeprowadzono drobiazgowe badania wykopaliskowe i odkryto gęstą nekropolię wokół grobu męczennika Eutychiusza, z którego zachowała się piękna płyta nagrobna, wykonana na zamówienie papieża Damazego. Wydobyte z katakumb datowane inskrypcje pozwalają precyzyjnie ustalić ich zakres chronologiczny, który rozciąga się między pontyfikatami dwóch papieży Damazego (366-384) i Inocentego I (401-417).

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję