Reklama

Chrońmy Pana przed szydercami

Taka pozornie miała być wymowa satyrycznego (?) przesłania kolejnego wydania Kabaretu Olgi Lipińskiej, emitowanego 1 czerwca br. Tytuł nadanego w Dniu Dziecka odcinka na antenie TV 1 - Dziecinnie proste mógł bowiem sugerować, że autorka telewizyjnego programu odniesie się tym razem z większą niż zwykle powagą i należnym szacunkiem do problematyki rodzinnej, z tym przecież świętem kojarzonej i przypominanej.
Oglądający to widowisko słusznie jednak podejrzewali, że będzie to tylko kolejny dobry pretekst do "przyłożenia" obrońcom wartości, które są obce promotorom tego rodzaju satyrycznych widowisk. I nie pomylili się. Zgodnie bowiem z założeniami tego programu - odważne upominanie się o należne miejsce dziecka w rodzinie i o jego ochronę zostało i tutaj bezceremonialnie zakwestionowane i wręcz ośmieszone, przy czym nie zapomniano o zironizowaniu prorodzinnego programu społecznego Ligi Polskich Rodzin.
Skoro zaś z reguły katolicki kler bywa tutaj co i raz " przywoływany do tablicy", jako ten rzekomo łamiący zasady państwa demokratycznego, bo... "nakazuje" przestrzeganie takiej czy innej zasady postępowania, nie mogło się i tym razem obyć bez powtarzanych do znudzenia uszczypliwości i prostackich złośliwości. Dotyczyło to również ośmieszanej przez Kabaret prorodzinnej nauki Kościoła.
Ażeby jednak zachować pozory wiary w "coś" i w ten sposób próbować uwiarygodnić się przed widzem (tym mniej krytycznym), pozostawiono poza zasięgiem właściwych temu spektaklowi satyrycznych uszczypliwości -
"Pana" (w domyśle - Pana Boga). Ale i ta "nabożna" ostrożność czy raczej przebiegłość miała także posłużyć jedynie kamuflowaniu świadomego budzenia nieufności słuchacza do Kościoła i jego nauki. Bo do czegoż to innego miałyby odnosić się powtarzane w rytm frenetycznych podrygiwań wykonawców przyśpiewki, w rodzaju: "Chrońmy Pana przed Kościołem, a Kościół przed klerem...".
To nie pierwszy i zapewne nie ostatni raz pospolite szyderstwo z otaczanych powszechnym szacunkiem przekonań religijnych ubierane jest w naszych publicznych mediach w szaty cywilizowanej rzekomo satyry.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Biskup tarnowski wręczył nominacje neoprezbiterom

2021-06-02 07:58

[ TEMATY ]

Tarnów

Diecezja Tarnowska

1 czerwca br. Biskup Tarnowski Andrzej Jeż wręczył nominacje na pierwsze parafie czternastu neoprezbiterom diecezji tarnowskiej.

Posłani kapłani przyjadą do tych parafii w ostatnich dniach sierpnia. Zapraszamy do zapoznania się z poniższą listą.

CZYTAJ DALEJ

Sanktuarium św. Józefa w Krakowie: skradziono relikwie św. Brata Alberta

2021-06-11 08:25

[ TEMATY ]

Kraków

św. Brat Albert

kradzież

Graziako

Jak dowiadujemy się z Facebooka parafii i sanktuarium św. Józefa w Krakowie, skradzione zostały relikwie św. Brata Alberta.

INFORMACJA PARAFII:

CZYTAJ DALEJ

Wystawa pielgrzymkowa u franciszkanów na Karłowicach

2021-06-12 14:42

ks. Łukasz Romańczuk

Od wczoraj, przy kościele pw. św. Antoniego przy ul. Kasprowicza we Wrocławiu - Karłowicach (franciszkanie), można oglądać wystawę: „Homo viator, czyli wyrusz w drogę - Czterdzieści lat Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej na Jasną Górę”

Prezentacja wystawy dostępna na naszym kanale YouTube:

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję