Reklama

Polska

Debata online Wolność religijna w edukacji człowieka dojrzałego

Zapraszamy do udziału w debacie on-line WOLNOŚĆ RELIGIJNA W EDUKACJI CZŁOWIEKA DOJRZAŁEGO poświęconej znaczeniu wolności religijnej oraz sposobom edukowanie do niej w odniesieniu do człowieka dojrzałego, modelom edukacji otwartej ma pluralizm wartości i religii, jak również roli mediów oraz innych nauk w kształtowaniu osobistej i publicznej przestrzeni wolności religijnej.

[ TEMATY ]

debata

Materiał prasowy

Wirtualne spotkanie odbędzie się 22 czerwca (wtorek) o godz. 18:00

MIEJSCE: Zobacz

Uczestnicy debaty:

Reklama

dr Iwona Zamkowska – wykładowca, autorka prac z zakresu kulturoznawstwa amerykańskiego, kultury i religii oraz pedagogiki oraz członek zarządu Stowarzyszenia „Głos Prześladowanych Chrześcijan”

prof. dr hab. Stanisław Gałkowski – wykładowca, autor prac z zakresu etyki, antropologii filozoficznej, filozofii wychowania oraz filozofii społeczno-politycznej

dr hab. Damian Guzek, prof. UŚ - wykładowca, teolog, medioznawca, autor prac z zakresu mediów i religii, sfery cyfrowej oraz kartografii nowych mediów

W roli moderatora: Weronika Kudła - doktor nauk prawnych, italianistka, pedagog, ekspert Laboratorium Wolności Religijnej.

2021-06-22 08:21

Ocena: 0 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Debata: Wolność religijna w edukacji dziecka

[ TEMATY ]

debata

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy rodziców, nauczycieli, pedagogów, katechetów oraz przedstawicieli sektora oświaty do udziału w debacie:

START - poniedziałek, 22 marca, godz. 18.00

CZYTAJ DALEJ

Prenumerata Tygodnika Katolickiego "Niedziela"

Karol Porwich/Niedziela

JAK ZAMÓWIĆ PRENUMERATĘ „NIEDZIELI”

CZYTAJ DALEJ

Papież Franciszek o kapłaństwie kobiet: nie ma na to miejsca, ale nie umniejsza to godności i roli kobiety

2022-11-28 17:54

[ TEMATY ]

kobieta

kapłaństwo

Grzegorz Gałązka

O tym, że teologiczna "zasada Piotrowa" nie dopuszcza możliwości święcenia kobiet i o tym, że nie przekreśla to godności i doniosłej roli kobiety w Kościele, mówi papież Franciszek w rozmowie z jezuickim czasopismem "America", która ukazała się w poniedziałek.

Wśród wielu tematów, poruszonych w wywiadzie, udzielonym amerykańskim jezuitom, pojawia się pytanie to, co Ojciec Święty powiedziałby kobietom, które, posługując w Kościele, czują, że powołane są do kapłaństwa. Papież Franciszek odpowiada krótko, posługując się terminami "zasady Piotrowej" i "zasady maryjnej", znanymi z teologii Hansa Ursa von Balthasara.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję