Reklama

Wiara

Jezu, Ty się tym zajmij!

Masz dość codziennych strapień, zmartwień i lęku? Modlisz się do Boga, ale od dłuższego czasu nic się nie zmienia? Może podchodzisz do modlitwy w niewłaściwy sposób? Polecamy niezwykłą modlitwę „Jezu, Ty się tym zajmij!” - zacznij zmianę swojego życia już dziś!

[ TEMATY ]

duchowość

modlitwa

zaufanie

Karol Porwich/Niedziela

Jak wiemy już z Pisma Świętego - modlitwa ma wielką moc. Modlitwa Jezusa czy apostołów uzdrawia, umacnia, daje życie. Często jednak podchodzimy do niej w niewłaściwy sposób, wiążąc z nią myślenie magiczne. Ojciec Dolindo Ruotolo pozostawił nam niezwykłe narzędzie ufnego przylgnięcia przy naszym Panu – Jezusie. Jak z niego właściwie korzystać?

Akt zawierzenia Ojca Dolindo, którego proces beatyfikacyjny właśnie rusza, został przez niego zapisany w liście z dnia 6 października 1940 roku. Jak powszechnie wiadomo, ks. Dolindo zapisał słowa podyktowane mu przez samego Jezusa w jednym z prywatnych objawień.

Podziel się cytatem

Reklama

Modlitwa to czuła rozmowa z samym Bogiem. To ufne oddawanie Mu swojego życia. Musimy jednak pamiętać, że Bóg nie działa jak „czarodziejska różdżka”. Jego moc i miłość w naszym życiu najczęściej objawia się przez nasze współdziałanie. Oddając Mu nasze trudności i strapienia, pełni ufności starajmy się żyć jak najlepiej i po ludzku robić wszystko, aby z naszych życiowych zawirowań wyjść. Resztą zajmie się On.

To nie działa tak, że gdy nie mam pracy – odmawiam w ufności poniższy akt zawierzenia i leżę brzuchem do góry wierząc, że Bóg sprawi, że nagle pracodawca dobrze płatnego stanowiska do mnie zadzwoni. Oczywiście bez wysłania CV…

Akt zawierzenia to aktywne życie, działanie jak najlepiej naszymi ludzkimi siłami, jednocześnie mocno wierząc w Boże prowadzenie. Kiedy Mu ufamy – On kieruje naszymi myślami i działaniami.

Dość tej teorii. Czas przejść do praktyki prawdziwej ufności i zmiany życia. Jezu, Ty się tym zajmij!

Akt zawierzenia

Jezus do duszy:

Dlaczego zamartwiacie się i niepokoicie? Zostawcie mnie troskę o wasze sprawy, a wszystko się uspokoi. Zaprawdę mówię wam, że każdy akt prawdziwego, głębokiego i całkowitego zawierzenia Mnie wywołuje pożądany przez was efekt i rozwiązuje trudne sytuacje. Zawierzenie Mnie nie oznacza zadręczania się, wzburzenia, rozpaczania, a później kierowania do Mnie modlitwy pełnej niepokoju, bym nadążał za wami; zawierzenie to jest zamiana niepokoju na modlitwę. Zawierzenie oznacza spokojne zamknięcie oczu duszy, odwrócenie myśli od udręki i oddanie się Mnie tak, bym jedynie Ja działał, mówiąc Mi: Ty się tym zajmij.

Sprzeczne z zawierzeniem jest martwienie się, zamęt, wola rozmyślania o konsekwencjach zdarzenia. Podobne jest to do zamieszania spowodowanego przez dzieci domagające się, aby mama myślała o ich potrzebach gdy tymczasem one chcą się tym zająć same, utrudniając swymi pomysłami i kaprysami jej pracę. Zamknijcie oczy i pozwólcie Mi pracować, zamknijcie oczy i myślcie o obecnej chwili, odwracając myśli od przyszłości jak od pokusy.

Reklama

Oprzyjcie się na Mnie wierząc w moją dobroć, a poprzysięgam wam na moją miłość, że kiedy z takim nastawieniem mówicie: „Ty się tym zajmij”, Ja w pełni to uczynię, pocieszę was, uwolnię i poprowadzę.

Podziel się cytatem

Reklama

A kiedy muszę was wprowadzić w życie różne od tego, jakie wy widzielibyście dla siebie, uczę was, noszę w moich ramionach, sprawiam, że jesteście jak dzieci uśpione w matczynych objęciach. To, co was niepokoi i powoduje ogromne cierpienie to wasze rozumowanie, wasze myślenie po swojemu, wasze myśli i wola, by za wszelką cenę samemu zaradzić temu, co was trapi.

Czegóż nie dokonuję, gdy dusza, tak w potrzebach duchowych jak i materialnych, zwraca się do mnie mówiąc: „Ty się tym zajmij”, zamyka oczy i uspokaja się! Dostajecie niewiele łask, kiedy męczycie się i dręczycie się, aby je otrzymać; otrzymujecie ich bardzo dużo, kiedy modlitwa jest pełnym zawierzeniem Mnie. W cierpieniu prosicie, żebym działał, ale tak jak wy pragniecie… Zwracacie się do Mnie, ale chcecie, bym to ja dostosował się do was. Nie bądźcie jak chorzy, którzy proszą lekarza o kurację, ale sami mu ją podpowiadają. Nie postępujcie tak, lecz módlcie się, jak was nauczyłem w modlitwie „Ojcze nasz”: Święć się Imię Twoje, to znaczy bądź uwielbiony w tej mojej potrzebie; Przyjdź Królestwo Twoje, to znaczy niech wszystko przyczynia się do chwały Królestwa Twego w nas i w świecie; Bądź wola Twoja jako w niebie tak i na ziemi, to znaczy Ty decyduj w tej potrzebie, uczyń to, co Tobie wydaje się lepsze dla naszego życia doczesnego i wiecznego.

Jeżeli naprawdę powiecie Mi: „Bądź wola Twoja”, co jest równoznaczne z powiedzeniem: „Ty się tym zajmij”, Ja wkroczę z całą moją wszechmocą i rozwiąże najtrudniejsze sytuacje. Gdy zobaczysz, że twoja dolegliwość zwiększa się zamiast się zmniejszać, nie martw się, zamknij oczy i z ufnością powiedz Mi: „Bądź wola Twoja, Ty się tym zajmij!”. Mówię ci, że zajmę się tym, że wdam się w tę sprawę jak lekarz, a nawet, jeśli będzie trzeba, uczynię cud. Widzisz, że sprawa ulega pogorszeniu? Nie trać ducha! Zamknij oczy i mów: Ty się tym zajmij!”. Mówię ci, że zajmę się tym i że nie ma skuteczniejszego lekarstwa nad moją interwencją miłości. Zajmę się tym jedynie wtedy, kiedy zamkniesz oczy.

Reklama

Nie możecie spać, wszystko chcecie oceniać, wszystkiego dociec, o wszystkim myśleć i w ten sposób zawierzacie siłom ludzkim albo – gorzej – ufacie tylko interwencji człowieka. A to właśnie stoi na przeszkodzie moim słowom i memu przybyciu. Och! Jakże pragnę tego waszego zawierzenia, by móc wam wyświadczyć dobrodziejstwa i jakże smucę się widząc was wzburzonymi.

Szatan właśnie do tego zmierza: aby was podburzyć, by ukryć was przed moim działaniem i rzucić na pastwę tylko ludzkich poczynań. Przeto ufajcie tylko Mnie, oprzyjcie się na mnie, zawierzcie Mnie we wszystkim. Czynię cuda proporcjonalnie do waszego zawierzenia Mnie, a nie proporcjonalnie do waszych trosk.

Podziel się cytatem

Reklama

Kiedy znajdujecie się w całkowitym ubóstwie, wylewam na was skarby moich łask. Jeżeli macie swoje zasoby, nawet niewielkie lub staracie się je posiąść, pozostajecie w naturalnym obszarze, a zatem podążacie za naturalnym biegiem rzeczy, któremu często przeszkadza szatan. Żaden człowiek rozumujący tylko według logiki ludzkiej nie czynił cudów. Lecz na sposób Boski działa ten, kto zawierza Bogu.

Kiedy widzisz, że sprawy się komplikują, powiedz z zamkniętymi oczami duszy: Jezu, Ty się tym zajmij! Postępuj tak we wszystkich twoich potrzebach. Postępujcie tak wszyscy, a zobaczycie wielkie, nieustanne i ciche cuda. To wam poprzysięgam na moją miłość.

Z pism Sługi Bożego ks. Dolindo Ruotolo

2021-08-09 08:59

Ocena: +36 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ks. Dominik Chmielewski: Dlaczego nie odczuwam Bożej obecności?

[ TEMATY ]

duchowość

Dlaczego nie odczuwam Bożej obecności? Bo wiele godzin dziennie spędzam w obecności telewizora, Facebooka, Instagrama, Internetu, seriali telewizyjnych - pisze w swojej najnowszej książce "Chrystoterapia". ks. Dominik Chmielewski. Specjalnie dla czytelników portalu niedziela.pl - fragment "Chrystoterapii". 

Dlaczego nie odczuwam Bożej obecności? Bo mój umysł i moje serce są pochłonięte inną obecnością – taką, która jest dla mnie bardziej atrakcyjna niż Bóg i jego Miłość do mnie. Na tym polega nasz problem. Uczymy małe dzieci modlitw Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo – to jest bardzo piękne.

CZYTAJ DALEJ

Bóg pragnie wsłuchiwać się w mój głos i moje pytania

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Łk 7, 31-35.

Środa, 20 września. Świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy, wsp. obow.

CZYTAJ DALEJ

Spotkanie z dr. Jackiem Bartosiakiem w Sobótce

2023-09-21 17:00

mat. pras

30 września 2023 r. o godz. 17:00 w Ślężańskim Ośrodku Kultury przy ul. F. Chopina 25 w Sobótce odbędzie się spotkanie z dr. Jackiem Bartosiakiem.

Jacek Bartosiak to ekspert ds. geopolityki, szef i założyciel Strategy&Future, dyrektor Programu Gier Wojennych i Symulacji Fundacji Pułaskiego oraz Senior Fellow w The Potomac Foundation w Waszyngtonie. Jest znanym publicystą i autorem książek, m.in. wydanego ostatnio bestsellera pt. „Najlepsze miejsce na świecie”.

CZYTAJ DALEJ
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję