Reklama

Polska

Brakuje blisko 10 tys. wolontariuszy. Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości pilnie poszukują chętnych

Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości pilnie poszukują wolontariuszy. Brakuje blisko 10 tyś. osób. To już ostatni moment, by się zgłosić. Rekrutacja potrwa jeszcze tylko dwa tygodnie.

2021-09-21 14:31

[ TEMATY ]

szlachetna paczka

facebook.com/szlachetna.paczka

Z obecną liczbą wolontariuszy Szlachetna Paczka może dotrzeć jedynie do 8 tys. rodzin, to o 60% mniej niż w poprzednim roku. Skala pomocy może być w tym roku zdecydowanie mniejsza także w Akademii Przyszłości. Jeżeli nie uda się zrekrutować brakującej liczby wolontariuszy, wsparciem zostanie objętych o 1600 mniej dzieci w porównaniu do poprzedniej edycji.

– Chcieliśmy w tym roku dotrzeć do 25 tysięcy domów, w których czekają rodziny. Rodziny, które są w kryzysie i potrzebują naszej pomocy. Wydaje nam się, że nie będzie to możliwe – mówi Joanna Sadzik, Prezeska Stowarzyszenia WIOSNA organizującego Szlachetną Paczkę i Akademię Przyszłości.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Szlachetna Paczka dotarła do potrzebujących

Niedziela świdnicka 2/2017, str. 6

[ TEMATY ]

szlachetna paczka

Archiwum Patrycji i Marcina Krzeszowskich

Wałbrzyscy wolontariusze Szlachetnej Paczki

Wałbrzyscy wolontariusze Szlachetnej Paczki

Dzięki wielkiemu zaangażowaniu wolontariuszy rodziny w naszym regionie znajdujące się w bardzo trudnej sytuacji materialnej mogły spędzić święta Bożego Narodzenia godnie i radośnie

W Polsce akcję zorganizowano już po raz szesnasty, w rejonie Wałbrzycha po raz siódmy, a w Boguszowie-Gorcach po raz pierwszy. Do projektu Szlachetnej Paczki w Wałbrzychu włączono czterdzieści sześć rodzin, a w Boguszowie-Gorcach dwadzieścia. Finał akcji miał miejsce odpowiednio w Starej Kopalni – Centrum Nauki i Sztuki w Wałbrzychu i w Centrum „Witold” w Boguszowie-Gorcach. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu wolontariuszy rodziny w naszym regionie znajdujące się w bardzo trudnej sytuacji materialnej mogły spędzić święta Bożego Narodzenia godnie i radośnie. Finał Szlachetnej Paczki był zwieńczeniem akcji, do której przygotowania rozpoczęły się już latem. W pierwszym etapie miała miejsce rekrutacja wolontariuszy, następnie szkolenia i odwiedzanie rodzin, do których ostatecznie miała trafić pomoc. Kolejnym etapem było poszukiwanie darczyńców. W końcu podczas dwudniowego finału wolontariusze roznosili przygotowane paczki do domów. Dzięki sprawnej organizacji, szczodrobliwości darczyńców i bezinteresownej pracy wolontariuszy akcja zakończyła się sukcesem i w wielu domach osób, które w niezawiniony sposób znalazły się w trudnej sytuacji materialnej, mogła zapanować radość i świąteczna atmosfera. Jak co roku wałbrzyskich wolontariuszy wspierali funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej.

CZYTAJ DALEJ

Marsjański łazik pokonał 2,6 km i potwierdził istnienie jeziora oraz rzeki na Czerwonej Planecie

2021-10-17 10:39

[ TEMATY ]

kosmos

Mars

wikipedia.org

Marsjański łazik Perseverance (Wytrwałość) wystrzelony w ramach misji badawczej amerykańskiej agencji kosmicznej NASA od lutego pokonał już 2,6 km, potwierdził istnienie jeziora oraz rzeki na Marsie i pozyskal dwie z ok. 40 planowanych próbek.

Perseverance wylądował w lutym 2021 roku na dnie szerokiego na 45 kilometrów krateru Jezero, który został wybrany głównie dlatego, że wcześniejsze obserwacje sugerowały, iż w zamierzchłej przeszłości znajdowało się tam duże jezioro.

CZYTAJ DALEJ

Ten spór - to spór o wszystko

2021-10-19 08:10

[ TEMATY ]

komentarz

Michal-Osmenda-Foter-CC-BY-SA

Czwartkowe wystąpienie w Sejmie Pana Premiera Morawieckiego wskazuje, że dotychczasowy spór na płaszczyźnie prawnej pomiędzy Unią Europejską i Polską, kanalizowany z jednej strony przez TSUE, a z drugiej przez Trybunał Konstytucyjny, wszedł w drugą fazę: retoryki i działań politycznych. Czy to ruch dobry?

Nie tyle dobry, co konieczny i jedyny możliwy. Dlaczego? Po pierwsze, spór ten de facto nigdy sporem prawnym nie był, mimo, że takie cechy chciano mu nadać, więc i oczekiwanie rozstrzygnięcia na tej niwie skazane było na niepowodzenie, co najwyżej na ropiejący i destruktywny pat. Po drugie, nabiera realnych, materialnych cech, bo to na rządzie, a nie trybunałach ciąży odpowiedzialność za egzekucję i obronę naszych praw w środowisku międzynarodowym, do czego rząd ma i demokratyczny mandat, i potrzebne narzędzia.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję