Reklama

Kościół

Dziś Światowy Dzień Ubogich - pięć ton opatrunków zebranych w ramach Akcji "Opatrunek na Ratunek"

Fundacja „Redemptoris Missio” działa w oparciu o polskich misjonarzy. To oni budują przychodnie, szpitale i szkoły. To do nich wysyłamy sprzęt, środki opatrunkowe i naszych wolontariuszy. Ale wolontariuszy medycznych: lekarzy, położne i ratowników medycznych. Wysyłamy ludzi, którzy mają kompetencje niedostępne na miejscu, najchętniej takich, którzy będą w stanie podzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami z miejscowym personelem medycznym. Mądra pomoc nie uzależnia, lecz rozwija.

[ TEMATY ]

pomoc

akcja

Fundacja „Redemptoris Missio”

Pomoc to lekarstwo, a nie dieta. Trzeba ją odpowiednio dawkować, ale nikogo nie można od niej uzależniać. Właśnie zakończyliśmy Akcję „Opatrunek na Ratunek”. Akcja trwała jedynie dwa miesiące, a przyniosła ponad pięć ton środków opatrunkowych. Już jutro serdecznie Państwa zapraszamy do naszej siedziby, przy Junikowskiej 48 w Poznaniu, gdzie nasi wolontariusze będą pakować opatrunki do paczek dla misyjnych szpitali. Część z zebranych rzeczy wyruszyła już do Gambii, a część spakujemy do kontenera do Kamerunu 26 listopada. Każdego dnia trwają prace polegające na segregowaniu i liczeniu otrzymanych darów, a ciągle napływają paczki z całego kraju.

To już IX edycja tej Akcji w Polsce. Opatrunki zbierały dzieci w przedszkolach, szkołach i parafiach, zbierały je dla nas apteki, przychodnie zdrowia, lekarze rodzinni. Setki instytucji z całej Polski. Pewien pan pracujący w PKP zebrał wśród swoich kolegów z pracy przydziały środków czystości, opatrunki dostarczyła też do nas pewna pani w dziewiątym miesiącu ciąży, która postanowiła zrobić coś dobrego w swojej firmie tuż przed pójściem na urlop macierzyński. Opatrunki zbierały też pielęgniarki pracujące w polskich szpitalach. Dostaliśmy również sporo maseczek z miejsc, które dysponowały ich nadmiarem.

Oprócz bandaży, plastrów, o które prosiliśmy, Fundacja otrzymała za pośrednictwem Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu glukometry od firmy Ascensia. Dzięki zbiórce mamy też apteczki, maści i drobny sprzęt medyczny.

To wszystko uratuje życie tysiącom osób, pomoże pacjentom w najdalszych zakątkach świata, zapewni funkcjonowanie szpitalom i przychodniom, które każdego dnia pomagają niezliczonej liczbie pacjentów, mających nadzieję, że tam właśnie znajdą pomoc. Do szpitali tych często zgłaszają się już z zaawansowanymi zakażeniami, nierzadko po interwencji miejscowych szamanów i czarowników.

Chciałabym szczególnie podkreślić fakt, że szpitale misyjne pomagają swoim pacjentom niezależnie od ich wyznania i przekonań religijnych. Polscy misjonarze żyją i pracują w społeczeństwach wieloreligijnych. Osoby, szukające w nich pomocy to najczęściej ludzie ubodzy. Żyjąc na prowincji nie mają dostępu do usług medycznych, które bardziej dostępne są w dużych miastach.

Reklama

W tej chwili Fundacja „Redemptoris Missio” niosąc pomoc humanitarną i rozwojową realizuje cztery duże projekty w Senegalu, Kenii, Tanzanii i Kamerunie

Akcja „Opatrunek na Ratunek” dobiegła końca, ale opatrunki potrzebne są cały rok, więc jeśli ktoś chciałby do Akcji dołączyć, serdecznie do tego zachęcamy.

2021-11-14 13:37

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kraków: wielkopostna odsłona akcji „Ciacho za ciacho”

[ TEMATY ]

akcja

Barbara Gajda-Kocjan

Akcja Ciacho za ciacho przyciagnęła smakoszy ciast i fanów czytelnictwa

Akcja Ciacho za ciacho przyciagnęła smakoszy ciast i fanów czytelnictwa

Już w następną niedzielę odbędzie się kolejna edycja krakowskiej akcji „Ciacho za ciacho”. Tym razem jej celem będzie zebranie środków na pomoc podopiecznym ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Rzepienniku Biskupim.

Akcję organizuje grupa charytatywną „Szpunt”, działającą przy Duszpasterstwie Akademickim „Beczka” w Krakowie. Celem jest zebranie 80 tys. zł, gdyż taka kwota jest potrzebna, by dofinansować zakup 9-osobowego busa oraz samochodu z możliwością transportu osoby na wózku inwalidzkim.

CZYTAJ DALEJ

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

Jasna Góra: spotkanie Komisji Maryjnej Konferencji Episkopatu Polski

2022-11-26 18:24

[ TEMATY ]

abp Wacław Depo

Komisja Maryjna KEP

Karol Porwich/Niedziela

Abp Wacław Depo

Abp Wacław Depo

Na Jasnej Górze odbyło się dziś jesienne spotkanie Komisji Maryjnej Konferencji Episkopatu Polski. Wśród tematów obrad znalazły się m.in. zagadnienia wynikające z potrzeby koordynacji także treści nauczania grup modlitewnych, apostolskich o rysie maryjnym, realizacja dzieła peregrynacji kopii Jasnogórskiego Obrazu w kolejnym jego, trzecim etapie, popularyzacja dokumentu „Maryjne Vademecum Duszpasterza”.

Przewodniczący Komisji abp Wacław Depo zwrócił uwagę na potrzebę podjęcia zadania nie tylko koordynacji osobowej, ale także treści nauczania grup modlitewnych, apostolskich o rysie maryjnym, jak np. Wojownicy Maryi i innych.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję