Reklama

Kościół

Dziś Światowy Dzień Ubogich - pięć ton opatrunków zebranych w ramach Akcji "Opatrunek na Ratunek"

Fundacja „Redemptoris Missio” działa w oparciu o polskich misjonarzy. To oni budują przychodnie, szpitale i szkoły. To do nich wysyłamy sprzęt, środki opatrunkowe i naszych wolontariuszy. Ale wolontariuszy medycznych: lekarzy, położne i ratowników medycznych. Wysyłamy ludzi, którzy mają kompetencje niedostępne na miejscu, najchętniej takich, którzy będą w stanie podzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami z miejscowym personelem medycznym. Mądra pomoc nie uzależnia, lecz rozwija.

[ TEMATY ]

pomoc

akcja

Fundacja „Redemptoris Missio”

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Pomoc to lekarstwo, a nie dieta. Trzeba ją odpowiednio dawkować, ale nikogo nie można od niej uzależniać. Właśnie zakończyliśmy Akcję „Opatrunek na Ratunek”. Akcja trwała jedynie dwa miesiące, a przyniosła ponad pięć ton środków opatrunkowych. Już jutro serdecznie Państwa zapraszamy do naszej siedziby, przy Junikowskiej 48 w Poznaniu, gdzie nasi wolontariusze będą pakować opatrunki do paczek dla misyjnych szpitali. Część z zebranych rzeczy wyruszyła już do Gambii, a część spakujemy do kontenera do Kamerunu 26 listopada. Każdego dnia trwają prace polegające na segregowaniu i liczeniu otrzymanych darów, a ciągle napływają paczki z całego kraju.

To już IX edycja tej Akcji w Polsce. Opatrunki zbierały dzieci w przedszkolach, szkołach i parafiach, zbierały je dla nas apteki, przychodnie zdrowia, lekarze rodzinni. Setki instytucji z całej Polski. Pewien pan pracujący w PKP zebrał wśród swoich kolegów z pracy przydziały środków czystości, opatrunki dostarczyła też do nas pewna pani w dziewiątym miesiącu ciąży, która postanowiła zrobić coś dobrego w swojej firmie tuż przed pójściem na urlop macierzyński. Opatrunki zbierały też pielęgniarki pracujące w polskich szpitalach. Dostaliśmy również sporo maseczek z miejsc, które dysponowały ich nadmiarem.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Oprócz bandaży, plastrów, o które prosiliśmy, Fundacja otrzymała za pośrednictwem Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu glukometry od firmy Ascensia. Dzięki zbiórce mamy też apteczki, maści i drobny sprzęt medyczny.

To wszystko uratuje życie tysiącom osób, pomoże pacjentom w najdalszych zakątkach świata, zapewni funkcjonowanie szpitalom i przychodniom, które każdego dnia pomagają niezliczonej liczbie pacjentów, mających nadzieję, że tam właśnie znajdą pomoc. Do szpitali tych często zgłaszają się już z zaawansowanymi zakażeniami, nierzadko po interwencji miejscowych szamanów i czarowników.

Chciałabym szczególnie podkreślić fakt, że szpitale misyjne pomagają swoim pacjentom niezależnie od ich wyznania i przekonań religijnych. Polscy misjonarze żyją i pracują w społeczeństwach wieloreligijnych. Osoby, szukające w nich pomocy to najczęściej ludzie ubodzy. Żyjąc na prowincji nie mają dostępu do usług medycznych, które bardziej dostępne są w dużych miastach.

Reklama

W tej chwili Fundacja „Redemptoris Missio” niosąc pomoc humanitarną i rozwojową realizuje cztery duże projekty w Senegalu, Kenii, Tanzanii i Kamerunie

Akcja „Opatrunek na Ratunek” dobiegła końca, ale opatrunki potrzebne są cały rok, więc jeśli ktoś chciałby do Akcji dołączyć, serdecznie do tego zachęcamy.

2021-11-14 13:37

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Przekażą dzieciom w Afganistanie piłki

[ TEMATY ]

akcja

WIKIPEDIA.PL

Do dzieci w Afganistanie wkrótce dotrą piłki do gry w piłkę nożną podarowane poznańskiej Fundacji Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” przez Polski Związek Piłki Nożnej. Dziś pakowane są one w siedzibie fundacji, a wkrótce dotrą do celu dzięki zaangażowaniu polskich żołnierzy.

Jak opowiada w rozmowie z KAI Justyna Janiec-Palczewska, wiceprezes zarządu „Redemptoris Missio”, kiedy wolontariusz fundacji Dawid Mir spotkał w Poznaniu Zbigniewa Bońka, opowiedział mu o tym, jak afgańskie dzieci grają piłkami własnoręcznie zrobionymi ze szmat obwiązanych sznurkiem.

CZYTAJ DALEJ

Abp Gądecki: władze cywilne mają obowiązek bronić wolności religijnej

2024-02-29 18:45

[ TEMATY ]

abp Stanisław Gądecki

gala

wolność religijna

PAP/Marcin Obara

Metropolita poznański abp Stanisław Gądecki na jubileuszowej XX gali wręczenia wyróżnienia przyznawanego przez Fundację "Solidarna Wieś".

Metropolita poznański abp Stanisław Gądecki na jubileuszowej XX gali wręczenia wyróżnienia przyznawanego przez Fundację

Władze cywilne mają obowiązek bronić wolności religijnej. Nie dlatego, że są jej dysponentami, ale dlatego, że są jej stróżami - powiedział abp Stanisław Gądecki. Przewodniczący Episkopatu Polski przemawiał w czwartek podczas gali wręczenia Nagrody im. ks. bp. Romana Andrzejewskiego Zespołowi Szkół nr 3 im. Stanisława Staszica we Włoszczowie. Uroczystość odbyła się w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski.

Nagroda przyznawana jest przez Fundację „Solidarna Wieś” osobom i instytucjom szczególnie zasłużonym dla rozwoju kulturalnego i gospodarczego rolnictwa, wsi i małych miast w Polsce.

CZYTAJ DALEJ

Caritas kielecka zachęca do przekazania 1,5% podatku na dzieła miłosierdzia

2024-03-01 18:37

[ TEMATY ]

Caritas kielecka

1,5% podatku

Caritas.pl

Caritas kielecka - największa organizacja pożytku publicznego w regionie, prowadząca ok. 80 różnego typu placówek, zachęca do przekazania 1,5 % podatku, by w ten sposób wesprzeć dzieła miłosierdzia realizowane w diecezji kieleckiej. Organizacja pomaga od 35 lat.

Przekazana tą drogą pomoc może stać się wsparciem dla osób chorych, cierpiących, bezdomnych, starszych oraz dzieci i rodzin ubogich. Dzięki wsparciu darczyńców, Caritas kielecka może prowadzić hospicja, domy opieki, świetlice środowiskowe, schroniska dla bezdomnych i stołówki charytatywne. Organizacja pomaga osobom dotkniętym zdarzeniami losowymi, przekazuje żywność potrzebującym, organizuje kolonie charytatywne oraz szereg innych dzieł miłosierdzia. Zrealizowała szereg akcji pomocowych skierowanych na Ukrainę i wobec dotkniętych skutkami wojny uchodźców.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję