Reklama

Kościół nad Odrą i Bałtykiem

Pogrzeb ofiar wypadku spowodowanego przez pijanego kierowcę

[ TEMATY ]

pogrzeb

GRAZIAKO

Kamień Pomorski pożegnał pierwsze ofiary tragicznego wypadku, do którego w Nowy Rok doszło na ulicach miasta. Pijany kierowca wjechał wtedy w grupę spacerujących i zabił sześć osób. Trzy z nich: policjant, jego żona i syn, spoczęli w środę na kamieńskim cmentarzu.

W południe Mszy św. w konkatedrze przewodniczył proboszcz ks. Dariusz Żarkowski.

- Żegnamy tych, którzy swoim życiem starali się służyć bliskim, przyjaciołom, znajomym, a także bezpieczeństwu nas, mieszkańców. Wiemy, że ich dobre czyny idą za nimi przed tron Boży, dlatego z ufnością polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu w naszej modlitwie - powiedział ks. Żarkowski.

Jak informuje Radio Szczecin, pogrzeb odbył się z zachowaniem pełnego ceremoniału policyjnego. Uczestniczyli w nim m.in. minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz, komendant główny policji nadinspektor Marek Działoszyński, a także kilkuset policjantów m.in. ze Świnoujścia czy Trzebieży.

Reklama

Kondukt żałobny przeszedł ulicami Kamienia. Przeszło w nim około tysiąca osób.

- Głęboko wierzę, że ta katastrofa pozostawi w obywatelach RP refleksje i przekonanie, że nieustanna walka z nietrzeźwymi kierowcami wiozącymi śmierć na polskich drogach jest i będzie naszym wspólnym wyzwaniem - mówił Działoszyński.

Zmarły aspirant Paweł Jankiewicz miał 39 lat. Służbę pełnił od 17 lat. Był przewodnikiem psa tropiącego.

W czwartek o godz. 12 i 14 odbędą się pogrzeby pozostałych ofiar wypadku.

Mateuszowi S. za spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym, pod wpływem alkoholu i narkotyków grozi 15 lat więzienia. Obecnie przebywa w areszcie.

2014-01-09 08:58

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bożków. Spodobał się Bogu - pogrzeb Piotra Tomko

[ TEMATY ]

pogrzeb

Marek Zygmunt

Żałobną Eucharystię koncelebrowali także ks. Marian Kopko, ks. Tomasz Nuckowski, ks. Wiesław Pisarski i ks. Jan Ordowski

Żałobną Eucharystię koncelebrowali także ks. Marian Kopko, ks. Tomasz Nuckowski, ks. Wiesław Pisarski i ks. Jan Ordowski

W kościele Św. Ap. Piotra i Pawła 22 stycznia pożegnano Piotra Tomko, bratanka pochodzącego z pobliskiego Święcka ks. prof. Andrzeja Tomko z PWT we Wrocławiu.

We wprowadzeniu do Mszy św. pogrzebowej przewodniczący liturgii bp Ignacy Dec wskazał na postawę wdzięczności: - Chcemy podziękować Panu Bogu za dar życia, którym obdarzył Piotra 35 lat temu i za to dobro, które Pan Bóg przekazał ludziom poprzez jego posługę rodzicom, rodzeństwu, tym ludziom, którym pomagał. Moi drodzy uwierzmy w to, że Piotr spodobał się Bogu i Bóg zapragnął go już mieć przy sobie – podkreślił bp senior.

CZYTAJ DALEJ

Pierwsze spotkanie Rady Duszpasterskiej Archidiecezji Częstochowskiej nowej kadencji

7 lutego w Kurii Metropolitalnej w Częstochowie po raz pierwszy w nowym składzie spotkała się Rada Duszpasterska Archidiecezji Częstochowskiej.

Po krótkiej modlitwie abp Wacław Depo wręczył dekrety nominacyjne członkom Rady. Następnie przedstawione zostały jej zadania i kompetencje. Członkowie Rady zostali również wprowadzeni w tematy związane z przygotowaniami do nawiedzenia kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w archidiecezji w latach 2024-25, poprzedzających to wydarzenie misji ewangelizacyjnych oraz jubileuszu 100. rocznicy powstania diecezji.

CZYTAJ DALEJ

Częstochowa: Spotkanie Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji

2023-02-08 13:25

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Biuro Prasowe Jasnej Górze

Na Jasnej Górze sprawowana była Msza św. w ramach roboczego spotkania Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji przy Konferencji Episkopatu Polski odbywającego się w Częstochowie. Wśród tematów obrad znalazły się m.in. propozycje duszpasterskie na Rok Jubileuszowy 2025, w tym wypracowanie nowych narzędzi (np. w mediach społecznościowych) pozwalających zwłaszcza młodym, a także w parafiach, odkrywać, czym jest Kościół w świetle nauczania Soboru Watykańskiego II.

By zagadnienia związane z soborem i jego kluczowymi kwestiami nauczania trafiły do powszechnej świadomości, będą np. przygotowywane krótkie filmy czy wykorzystywany TikTok i Instagram. Planowany jest także konkurs związany z recepcją nauczania soborowego adresowany do młodych.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję