Reklama

Kościół

Challenge kolędowy abp. Grzegorza Rysia

Abp Grzegorz Ryś zaprasza do świątecznego challengu kolędowego. Na czym polega wyzwanie rzucone przez metropolitę łódzkiego i Fundację Orszak Trzech Króli?

Należy nagrać dowolną kolędę, której zaśpiewanie poprzedzone jest słowami “Razem z Orszakiem Trzech Króli zbieramy na edukację w Afryce”.

Następnie umieszczamy nagranie w mediach społecznościowych z hasztagami: #OrszakwŁodzi #OrszakdlaAfryki #KoledujmyRazem #OrszakTrzechKroli oraz tym opisem.

Podziel się cytatem

Dalej do challengu należy nominować trzy osoby, które mają 48 godzin, by wziąć udziału w zabawie.

W tym roku dochód zostanie rzeznaczony na pomoc dla szkoły Eastlands, w stolicy Kenii - Nairobi. Eastlands znajduje się w jednej z biedniejszych dzielnic Nairobi - Donholm, a wokół niej są slumsy. Placówka umożliwia kształcenie młodych chłopców w zawodach, które są pożądane na rynku pracy. Dzięki wykształceniu mają oni szansę, by odpowiedzialnie wejść w dorosłość, a także zacząć utrzymywać swoje rodziny.

Jaki jest cel ?

Celem challengu jest zebranie 135 000 zł na sprzęt do dziesięciu stanowisk laboratoryjnych, służących do nauki naprawy silników. Dzięki temu uczniowie będą mogli rozwijać swoje umiejętności. Pieniądze na pomoc dla Afryki mogą wpłacać nie tylko nominowani, ale także widzowie.

Reklama

Przebieg akcji można śledzić na stronie na: www.facebook.com/OrszakTrzechKroliLodz

Więcej informacji tutaj: Zobacz

Arcybiskup Grzegorz Ryś nominował:

-> Szkołę i przedszkola "Sternikowe"

-> Zespół "Arka Noego"

-> Wszystkich księży z Łodzi

-> oraz: abp Wojciecha Polaka, Prymas Polski

Każdy może wziąć udział w śpiewanym challengu, a więcz czujmy się nominowani i zróbmy coś dobrego dla bliźnich!

Podziel się cytatem

2021-12-23 17:29

Ocena: 0 -3

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Ryś: Dokąd nie ma spotkania z Jezusem, nie ma ewangelizacji

[ TEMATY ]

duchowość

ewangelizacja

abp Grzegorz Ryś

Damian Krawczykowski /Niedziela

Abp Grzegorz Ryś był pierwszym z gości wakacyjnego cyklu spotkań pt. „Wejdź na Słowo!”, które od 5 lipca odbywają się w zakopiańskiej „Księżówce”. Metropolita łódzki w rozmowie z klerykiem częstochowskiego seminarium opowiadał zebranym o ewangelizacji.

- Paweł VI napisał taką bardzo ważną adhortację o ewangelizacji, w której definiuje ewangelizację jako spotkanie osoby z Osobą. Oczywiście jedna z tych osób jest pisana z dużej litery, a druga z małej. Czyli w ewangelizacji chodzi o to, aby doszło do spotkania człowieka z Jezusem Chrystusem. Dokąd nie dochodzi do tego spotkania, wszystko jest jeszcze preewangelizacją – mówił już na samym początku spotkania metropolita łódzki i jak dodał: - Dokąd nie ma spotkania z Jezusem, nie ma ewangelizacji.

CZYTAJ DALEJ

Święty Szarbel - wzór modlitwy

Poświęcił całe swoje życie, by adorować Boga.

Święty Szarbel, eremita z Libanu, promieniuje na wiernych przykładem prostoty i pokory. Urodził się w ubogiej maronickiej rodzinie, w niewielkiej wiosce w górach Libanu. Już jako dziecko odznaczał się pobożnością i zamiłowaniem do modlitwy, co zrodziło w nim pragnienie poszukiwania Boga w ciszy. Zrealizował je, wstępując w 1851 r. do maronickich antonianów w Maifug, później przeniósł się do klasztoru w Annaja, gdzie – pomijając czas studiów filozoficzno-teologicznych – przebywał do 1875 r. W tym roku udał się także do górskiej samotni, gdzie odseparowany niemal od wszystkiego, co ziemskie, spędził pozostałe 23 lata życia.

CZYTAJ DALEJ

Polska jest piękna! Czyli... 4 pory roku w naszych rodzimych lasach

2022-12-05 15:22

[ TEMATY ]

Lasy Państwowe

Adobe Stock

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinku we współpracy z "Niedzielą" zaprasza do wycieczki w przepiękne rejony Polski! Odwiedźcie razem z nami polskie lasy, zobaczcie, jak prezentują się nie tylko późną jesienią czy wczesną zimą, ale i w lato i na wiosnę!

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję