Reklama

Cierpieć z Bogiem

Napis: „Z Chrystusem jestem przybity do krzyża” wieńczy tytułową stronę miesięcznika Apostolstwo Chorych, wydawanego przez Polski Sekretariat Apostolstwa Chorych.
Redaktor naczelny pisma - ks. Stanisław Michałowski, krajowy duszpasterz Apostolstwa Chorych, kieruje list do ludzi doświadczonych chorobą. Przypomina w nim o Roku Eucharystii, ważności adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie, uczestnictwie we Mszy św. i świętowaniu niedzieli, a przede wszystkim łączeniu swojego cierpienia z Bogiem. „Nie lękajmy się mówić o Bogu” - słowa Ojca Świętego Jana Pawła II z listu apostolskiego Mane nobiscum Domine (Zostań z nami, Panie) rozważa ks. Czesław Podleski, wskazując na duszpasterską służbę chorym i opisując Mszę św. w mieszkaniu pani Czesławy, w pobliżu kopalni „Wujek” i kaplicy w Domu Sióstr bł. Matki Teresy z Kalkuty w Katowicach.
Tekst ks. dr. Bogdana Walczykiewicza SDB Święty, którego mądrość została pochwalona jest poświęcony św. Tomaszowi z Akwinu i jego nauczaniu o Bogu, a także wyjaśnianiu cytowanych sentencji: „Bóg kocha to wszystko, co istnieje”, „Tylko Bóg może wystarczyć do zaspokojenia naszych pragnień”.
Pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Orzeszu poznajemy z recenzji Danuty Dajmund pt. Życie jest spotkaniem, która prezentuje fotograficzne dzieła Marii Śliwy z pobytu w tej placówce. Ponadto w piśmie znajdziemy: kalendarz liturgiczny, modlitwy, listy chorych.

„Apostolstwo Chorych”,
Redakcja - ul. Warszawska 58, 40-008 Katowice,
tel. /fax (0-32) 251-21-52;
adres do korespondencji:
40-958 Katowice 2, skr. poczt. 649;
internet:
www.ap-chorych.katowice.opoka.org.pl;
e-mail: Apostolstwo.Chorych@katowice.opoka.org.pl

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Czy Ducha Świętego możemy zobaczyć?

2020-05-26 18:00

Niedziela Ogólnopolska 22/2020, str. VII

[ TEMATY ]

Duch Święty

Hendrick van balen, Święta Trójca

Pytanie czytelnika:
Skoro Duch Święty jest Osobą, to czy ma twarz? Jak mogę Go zobaczyć?

CZYTAJ DALEJ

Duch Święty przychodzi w Eucharystii

2020-05-31 23:36

Agnieszka Bugała

Uroczystą sumę odpustową w kościele p.w. Ducha Świętego we Wrocławiu pod przewodnictwem ks. Andrzeja Tomki sprawowało pięciu kapłanów. W powitaniu ks. Andrzej Nicałek, proboszcz parafii dziękował za obecność wszystkim, którzy przyszli na wspólną modlitwę.

W homilii ks. Andrzej Tomko nawiązał do liturgii Kościoła wschodniego i wypowiedzi Ojców Kościoła pokazując ścisły związek między zstępującym Duchem Świętym a Eucharystią. – W żarze ognia Ducha Świętego piecze się Chleb Eucharystyczny – przypominał. Ten ogień nie tylko płonie, on też wypala oczyszcza nas ze zła. Kiedy przyjmujemy Eucharystię, Duch Święty zstępuje do naszych serc, przynoszą moc i siłę. Podkreślił też, że Duch Święty przychodzi niezależnie od tego jacy jesteśmy i z czym nie możemy sobie poradzić. – Duch Święty zstąpił na apostołów w wieczerniku nie dlatego, że byli mili i grzeczni, ale dlatego, że na Niego czekali – mówił w homilii.

Zobacz zdjęcia: Duch Święty przychodzi w Eucharystii

Uroczystość zakończyło poświęcenie figury św. Michała Archanioła ufundowane przez małżonków Sylwię i Jerzego, oraz odśpiewanie Litanii do Ducha Świętego z błogosławieństwem eucharystycznym.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

Wspierają nas

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję