Reklama

Terminarz rekolekcji kapłańskich i warsztatów katechetycznych w Zakopanem „Księżówce” w 2005 r.

Seria

Data

Prowadzący rekolekcje

0

27-30 czerwca

ks. kan. dr Wojciech Nowacki - dyrektor do spraw wychowania katolickiego Kurii Diecezjalnej w Łomży.

I

12-15 września

ks. kan. dr Zdzisław Golan - profesor UKSW w Warszawie i WSD w Łomży

II

19-22 września

ks. dr hab. Mieczysław Ozorowski - profesor UKSW w Warszawie i WSD w Łomży

III

26-29 września

ks. prał. dr Jan Sołowianiuk - wikariusz biskupi ds. duszpasterstwa ogólnego i profesor WSD w Łomży

IV

3-6 października

ks. prał. dr Jan Sołowianiuk - wikariusz biskupi ds. duszpasterstwa ogólnego i profesor WSD w Łomży

V

10-13 października

ks. kan. lic. Franciszek Wróblewski - diecezjalny ojciec duchowny

VI

17-20 października

ks. prał. dr Andrzej Miałchowski - rektor WSD w Łomży

VII

24-27 października

ks. prał. lic. Jan Okuła - ojciec duchowny WSD w Łomży

VIII

7-10 listopada

bp Stanisław Stefanek - biskup łomżyński

IX

14-17 listopada

ks. kan. lic. Franciszek Wróblewski - diecezjalny ojciec duchowny

X

21-24 listopada

ks. prał. lic. Jan Okuła - ojciec duchowny WSD w Łomży

XI

28 listopada - 1 grudnia

ks. kan. dr Wojciech Nowacki - dyrektor do spraw wychowania katolickiego Kurii Diecezjalnej w Łomży

XII

5-8 grudnia

ks. dr Kazimierz Wołpiuk - prefekt WSD w Łomży

XIII

12-15 grudnia

ks. dr Włodzimierz Gałązka - ojciec duchowny WSD w Łomży

Rekolekcje prowadzi diecezja łomżyńska.
Rozpoczęcie - w poniedziałek o godz. 18.00, zakończenie - w czwartek obiadem.

Reklama

Dom Rekolekcyjny Konferencji Episkopatu Polski „Księżówka”
Al. Przewodników Tatrzańskich 2, 34-500 Zakopane, tel. (0-18) 201-51-33

Od Redakcji: Publikując powyższe ogłoszenie w poprzednim numerze Niedzieli podaliśmy złe terminy IV, V, VI i VII serii rekolekcji kapłańskich i warsztatów katechetycznych w Zakopanem „Księżówce” w 2005 r. Przepraszamy za tę redakcyjną pomyłkę. Teraz drukujemy właściwe terminy.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Od nowego roku klerycy z Paradyża studiować będą w Gorzowie

2020-08-07 17:15

[ TEMATY ]

Paradyż

Archiwum Aspektów

Dom Biskupi w Gorzowie

Kryzys nie może nas jednak skłaniać do obniżania wymagań stawianych kandydatom do święceń, wręcz przeciwnie, musi motywować do przygotowywania młodych ludzi do kapłaństwa świętego, otwartego na ludzi potrzebujących pomocy i zdolnych do budowania lokalnych wspólnot.

Od nowego roku akademickiego klerycy WSD w Paradyżu studiować będą w Instytucie im. bp. Wilhelma Pluty w Gorzowie. Informuje o tym bp Tadeusz Lityński w specjalnym komunikacie z 6 sierpnia, który zostanie odczytany we wszystkich kościołach diecezji zielonogórsko-gorzowskiej w najbliższą niedzielę.

Oto jego fragment:


By było to możliwe, sami kandydaci do święceń muszą doświadczyć wspólnoty wiary, osiągnąć ludzką dojrzałość i stać się uczniami Chrystusa. Dlatego od października – pozostając alumnami seminarium w Paradyżu – będą przebywać w Instytucie Biskupa Wilhelma Pluty w Gorzowie Wlkp. Zmiana miejsca ich formacji związana jest z koniecznością podjęcia poważnych prac remontowych w gmachu paradyskiego seminarium. Jestem przekonany, że gorzowski instytut zapewni klerykom dobre warunki formacji i da okazję do nowych duszpasterskich doświadczeń, zaś paradyski kompleks pocysterski nabierze jako sanktuarium jeszcze większego duchowego znaczenia i nowego blasku.

CZYTAJ DALEJ

Papież rozszerza jurysdykcję patriarchów na Półwyspie Arabskim

2020-08-07 20:26

[ TEMATY ]

papież Franciszek

patriarcha

Półwysep Arabski

Vatican News

Papież Franciszek rozszerzył jurysdykcję Katolickich Patriarchów Wschodnich na Półwyspie Arabskim, który obejmuje wikariaty apostolskie Arabii Północnej i Południowej. Jest to odpowiedź Ojca Świętego na prośbę samych patriarchów uwzględniającą większe duchowe dobro wiernych oraz historyczne prerogatywy ich jurysdykcji na tym terytorium. Ich troska duszpasterska o wiernych obrządków wschodnich ma być realizowana w ścisłej współpracy z wikariuszami apostolskimi.

To nowe postanowienie dotyczy sześciu Kościołów patriarchalnych tradycji wschodniej: koptyjskiego, maronickiego, syryjskiego, melchickiego, chaldejskiego oraz ormiańskiego. Bez uszczerbku dla prerogatyw reprezentantów papieskich, to wikariusze apostolscy są przedstawicielami Kościoła katolickiego wobec władz politycznych swoich krajów. I to do nich patriarchowie wschodni mogą odwoływać się w sprawach tej natury. W kontekście zdecydowanej większości muzułmańskiej w regionie oraz wobec różnorodności tradycji, Kościół poprzez obecny reskrypt pragnie wspierać komunię oraz ochronę i promocję wspólnej wizji działania duszpasterskiego, zrozumienia i współpracy.

Chodzi także o skuteczne zapobieganie mnożeniu się rozmówców wobec przestawicieli władz politycznych. Tutaj głównymi partnerami ze strony Kościoła katolickiego pozostają reprezentanci papiestwa oraz wikariusze apostolscy. W myśl reskryptu Kościoły patriarchalne będą mogły sprawować bezpośrednią opiekę nad wiernymi, którzy od 2003 r. znajdowali się pod opieką łacińskich wikariuszy apostolskich. Jednoczesnie Kościoły łacińskie i wschodnie mogą teraz, w bardziej skoordynowany sposób podejmować posługę na rzecz emigrantów w regionie, aby mogli usłyszeć Ewangelię oraz być otoczeni opieką przez swoich prawowitych pasterzy.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję