Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź - Wiączyń Dolny: Rekrutacja czas start!

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archiwum Szkoły

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Już 24 stycznia rozpocznie się rekrutacja do Bernardyńskiej Szkoły Podstawowej i Bernardyńskiego Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi oraz Publicznej Bernardyńskiej Szkoły Podstawowej w Wiączyniu Dolnym na rok szkolny 2022/2023. Podstawą rozpoczęcia procesu rekrutacji jest poznanie i akceptacja przez dziecko i jego rodziców (prawnych opiekunów) misji szkoły oraz zasad zawartych w Statutach szkół. Oczekujemy, iż kandydat na ucznia naszych szkół powinien odznaczać się wysoką kulturą osobistą.

Bernardyńskie szkoły nie uczestniczą w naborze elektronicznym Urzędu Miasta Łodzi. Rekrutacja jest prowadzona bezpośrednio przez szkołę w tradycyjny sposób – w sekretariacie należy złożyć wymagane dokumenty oraz umówić się na rozmowę z dyrektorem szkoły. Całość procesu administracyjnego można przeprowadzić dzwoniąc pod nr tel. 509061482 lub pisząc na adres email: rekrutacja.bernardyni@gmail.com. Aby zwiększyć komfort i bezpieczeństwo w obecnej sytuacji zdrowotnej, nie wykluczamy rozmów w formie online.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Otwierając się na nowych uczniów, proponujemy kilka wydarzeń, dzięki którym rodzice i kandydaci mogą poznać naszą szkołę i porozmawiać z nauczycielami. Dla dzieci w wieku przedszkolnym prowadzimy spotkania w ramach Akademii Przedszkolaka, zaś dla kandydatów do wyższych klas szkoły podstawowej oraz dla młodzieży rekrutującej się do szkoły średniej proponujemy spotkania zindywidualizowane. Zachowując wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego oraz MEiN, zapraszamy do odwiedzenia szkoły i zapoznania się z ofertą edukacyjną. Termin wizyty można ustalić, kontaktując się z sekretariatem szkoły. Zachęcamy do śledzenia naszego profilu w mediach społecznościowych. Publikujemy w nich liczne relacje i filmiki z wydarzeń szkolnych, dzięki którym stwarzamy możliwość poczucia atmosfery, jaka panuje w naszej społeczności szkolnej.

Reklama

Od 4 lat w Wiączyniu Dolnym na terenie gminy Nowosolna prowadzimy także szkołę publiczną z oddziałami przedszkolnymi. Miejsce to, harmonizujące z otaczającymi polami i lasem, cechuje kameralność. Rekrutacja do szkoły i oddziałów przedszkolnych cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno mieszkańców gminy jak i pobliskich łódzkich osiedli czy rodzin z okolic Brzezin czy Andrespola. Aby lepiej poznać tę placówkę, warto dołączyć do spotkania „Przystań w Wiączyniu” dla dzieci w wieku 3-7 lat.

O propozycjach szkoły informują poprzez stronę www.pankiewicz.edu.pl oraz na Facebooku.

2022-01-20 09:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łask: Konkurs parafialny na stroik świąteczny

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archiwum prywatne

W kościele pw. św. Faustyny Kowalskiej w Łasku rozstrzygnięto konkurs parafialny na najpiękniejszy stroik świąteczny.

CZYTAJ DALEJ

Bp Artur Ważny o swojej nominacji: Idę służyć Bogu i ludziom. Pokój Tobie, diecezjo sosnowiecka!

2024-04-23 15:17

[ TEMATY ]

bp Artur Ważny

BP KEP

Bp Artur Ważny

Bp Artur Ważny

Ojciec Święty Franciszek mianował biskupem sosnowieckim dotychczasowego biskupa pomocniczego diecezji tarnowskiej Artura Ważnego. Decyzję papieża ogłosiła w południe Nuncjatura Apostolska w Polsce. W diecezji tarnowskiej nominację ogłoszono w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie. Ingres planowany jest 22 czerwca.

- Idę służyć Bogu i ludziom - powiedział bp Artur Ważny. - Tak mówi dziś Ewangelia, żebyśmy szli służyć, tam gdzie jest Jezus i tam gdzie są ci, którzy szukają Boga cały czas. To dzisiejsze posłanie z Ewangelii bardzo mnie umacnia. Bez tego po ludzku nie byłoby prosto. Kiedy tak na to patrzę, że to jest zaproszenie przez Niego do tego, żeby za Nim kroczyć, wędrować tam gdzie On chce iść, to jest to wielka radość, nadzieja i takie umocnienie, że niczego nie trzeba się obawiać - wyznał hierarcha.

CZYTAJ DALEJ

XV Jubileuszowy Konkurs Artystyczny im. Włodzimierza Pietrzaka rozstrzygnięty

2024-04-24 13:04

[ TEMATY ]

konkurs

konkurs plastyczny

konkurs literacki

konkurs fotograficzny

Szymon Ratajczyk/ mat. prasowy

XV Jubileuszowy Konkurs Artystyczny im. Włodzimierza Pietrzaka rozstrzygnięty. Laura Królak z I Liceum Ogólnokształcącego w Kaliszu z nagrodą Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzeja Dudy.

Do historii przeszedł już XV Jubileuszowy Międzynarodowy Konkurs Artystyczny im. Włodzimierza Pietrzaka pt. Całej ziemi jednym objąć nie można uściskiem. Liczba uczestników pokazuje, że konkurs wciąż się cieszy dużym zainteresowaniem. Przez XV lat w konkursie wzięło udział 15 tysięcy 739 uczestników z Polski, Australii, Austrii, Belgii, Białorusi, Chin, Czech, Hiszpanii, Holandii, Grecji, Kazachstanu, Libanu, Litwy, Mołdawii, Niemiec, Norwegii, RPA, Stanów Zjednoczonych, Ukrainy, Wielkiej Brytanii i Włoch. Honorowy Patronat nad konkursem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzej Duda. Organizowany przez Fundację Pro Arte Christiana konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży od 3 do 20 lat i podzielony na trzy edycje artystyczne: plastyka, fotografia i recytacja wierszy Włodzimierza Pietrzaka. Konkurs w tym roku zgromadził 673 uczestników z Polski, Belgii, Hiszpanii, Holandii, Litwy, Mołdawii, Ukrainy i Stanów Zjednoczonych.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję