Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź - Wiączyń Dolny: Rekrutacja czas start!

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archiwum Szkoły

Już 24 stycznia rozpocznie się rekrutacja do Bernardyńskiej Szkoły Podstawowej i Bernardyńskiego Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi oraz Publicznej Bernardyńskiej Szkoły Podstawowej w Wiączyniu Dolnym na rok szkolny 2022/2023. Podstawą rozpoczęcia procesu rekrutacji jest poznanie i akceptacja przez dziecko i jego rodziców (prawnych opiekunów) misji szkoły oraz zasad zawartych w Statutach szkół. Oczekujemy, iż kandydat na ucznia naszych szkół powinien odznaczać się wysoką kulturą osobistą.

Bernardyńskie szkoły nie uczestniczą w naborze elektronicznym Urzędu Miasta Łodzi. Rekrutacja jest prowadzona bezpośrednio przez szkołę w tradycyjny sposób – w sekretariacie należy złożyć wymagane dokumenty oraz umówić się na rozmowę z dyrektorem szkoły. Całość procesu administracyjnego można przeprowadzić dzwoniąc pod nr tel. 509061482 lub pisząc na adres email: rekrutacja.bernardyni@gmail.com. Aby zwiększyć komfort i bezpieczeństwo w obecnej sytuacji zdrowotnej, nie wykluczamy rozmów w formie online.

Otwierając się na nowych uczniów, proponujemy kilka wydarzeń, dzięki którym rodzice i kandydaci mogą poznać naszą szkołę i porozmawiać z nauczycielami. Dla dzieci w wieku przedszkolnym prowadzimy spotkania w ramach Akademii Przedszkolaka, zaś dla kandydatów do wyższych klas szkoły podstawowej oraz dla młodzieży rekrutującej się do szkoły średniej proponujemy spotkania zindywidualizowane. Zachowując wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego oraz MEiN, zapraszamy do odwiedzenia szkoły i zapoznania się z ofertą edukacyjną. Termin wizyty można ustalić, kontaktując się z sekretariatem szkoły. Zachęcamy do śledzenia naszego profilu w mediach społecznościowych. Publikujemy w nich liczne relacje i filmiki z wydarzeń szkolnych, dzięki którym stwarzamy możliwość poczucia atmosfery, jaka panuje w naszej społeczności szkolnej.

Reklama

Od 4 lat w Wiączyniu Dolnym na terenie gminy Nowosolna prowadzimy także szkołę publiczną z oddziałami przedszkolnymi. Miejsce to, harmonizujące z otaczającymi polami i lasem, cechuje kameralność. Rekrutacja do szkoły i oddziałów przedszkolnych cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno mieszkańców gminy jak i pobliskich łódzkich osiedli czy rodzin z okolic Brzezin czy Andrespola. Aby lepiej poznać tę placówkę, warto dołączyć do spotkania „Przystań w Wiączyniu” dla dzieci w wieku 3-7 lat.

O propozycjach szkoły informują poprzez stronę www.pankiewicz.edu.pl oraz na Facebooku.

2022-01-20 09:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zgierz: Wakacje z Bogiem

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archiwum

Ksiądz Proboszcz parafii Matki Boskiej Dobrej Rady w Zgierzu wspólnie z Akcją Katolicką Archidiecezji Łódzkiej przygotowali wypoczynek letni w formie półkolonii dla najmłodszych parafian i mieszkańców Zgierza.

CZYTAJ DALEJ

Wystawa w Galerii Sztuki Stacji Dialog

2022-05-26 20:30

Marzena Cyfert

Alfons Maria Nawarecki podczas otwarcia wystawy "Ziemia obraz" w Galerii Sztuki Stacji Dialog

Alfons Maria Nawarecki podczas otwarcia wystawy

Z udziałem przedstawicieli Papieskiego Towarzystwa „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” i Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich - Oddział Dolnośląski otwarto wystawę malarstwa Alfonsa Marii Nawareckiego „Ziemia obraz”.

Prace artysty można zobaczyć w Galerii Sztuki Stacji Dialog na Dworcu Głównym PKP we Wrocławiu. – Cieszę się, że p. Alfons przyjął zaproszenie do uczestnictwa w naszym cyklu wystaw w Galerii Dialogu. Jest to możliwe dzięki profesorowi Zbigniewowi Makarewiczowi, ponieważ to on wynajduje te perełki sztuki wrocławskiej – mówił ks. Andrzej Paś, dyrektor Klubu Stacja Dialog Papieskiego Stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”.

CZYTAJ DALEJ

Białystok: pięciu alumnów przyjęło święcenia diakonatu

2022-05-27 19:24

[ TEMATY ]

Białystok

święcenia diakonatu

Diakoni

pixabay.com

„Święcenia diakonatu są dla was zaproszeniem, aby całych siebie dać na służbę Bogu, Kościołowi i drugiemu człowiekowi” - mówił do nowo wyświęconych diakonów bp Henryk Ciereszko. W białostockiej archikatedrze święcenia przyjęło czterech alumnów piątego roku Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku.

„Urząd diakonatu jest powołaniem, jest wprowadzeniem w urząd duchowny w Kościele, jest wołaniem, które wymaga zaangażowania całego siebie, całej swojej osoby. Nie jest rzędu tych zawodów czy posług, które kończą się wraz z godzinami pracy, a później jest już tylko własne i prywatne życie” - podkreślał biskup pomocniczy Archidiecezji Białostockiej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję