Reklama

Niedziela Częstochowska

Wspólna modlitwa w Światowym Dniu Życia Konsekrowanego

2 lutego na wspólnej modlitwie z siostrami bernardynkami w Wieluniu spotkał się bp Andrzej Przybylski.

[ TEMATY ]

bp Andrzej Przybylski

Wieluń

siostry bernardynki

www.bernardynki.czestochowa.opoka.org.pl

Szczególną chwilą spotkania była modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji Wielunia i jego mieszkańców odmówiona przed wystawionym Najświętszym Sakramentem w kościele klasztornym św. Mikołaja.

– Chcemy dziś oddać Twojemu Miłosierdziu wszystkich tych, którzy najbardziej tego potrzebują, a są wśród nich ludzie smutni, pogrążeni w ciemności fizycznej i duchowej. W ich intencji modlą się każdego dnia osoby konsekrowane. Nieustannie za Wieluń i jego mieszkańców modlą się siostry bernardynki, siostry od modlitwy. Tak czyniła także siostra Faustyna, sekretarka Bożego Miłosierdzia. Módlmy się więc za tych, których Bóg powołuje i za tych, którzy na to powołanie odpowiedzieli. Módlmy się za powołanych z tego miasta, za tych, którzy w powołaniu wytrwali i za tych, którzy z jakichś powodów od Ciebie odeszli – zachęcał bp Przybylski, rozpoczynając modlitwę.

Polecano również zmarłych: abp. Stanisława Nowaka, siostry bernardynki i antoninki oraz kapłanów. Ponadto w modlitwie pamiętano o obchodzącym tego dnia 10. rocznicę ingresu do bazyliki archikatedralnej Świętej Rodziny w Częstochowie abp. Wacławie Depo. – Niech w tej modlitwie wspierają nas błogosławieni pochodzący z tej ziemi: ks. Ludwik Roch Gietyngier, Maksymilian Binkiewicz i s. Kanuta Chrobot – powiedział bp Przybylski.

Reklama

Kolejna część Koronki to modlitwa za Wieluń nazywany „miastem pokoju i pojednania”, za jego mieszkańców – o wiarę i życie zgodne z Dekalogiem, w intencji ludzi ubogich, chorych, samotnych, za rodziny, dzieci i młodzież.

Kończąc modlitwę, biskup mówił: – Prośmy o miłosierdzie dla wszystkich dorosłych, także duchownych, którzy popełnili grzechy w stosunku do dzieci i młodzieży, za tych, którzy w mediach deprawują dzieci i młodzież. Módlmy się za rodziców, by przykładem swego życia kształtowali pozytywne postawy własnych dzieci.

2022-02-03 15:04

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bp Przybylski: Nigdy nie dopuśćmy do jakiegoś rozdziału między konfesjonałem a Eucharystią

„Nigdy nie dopuśćmy do jakiegoś rozdziału między konfesjonałem a Eucharystią. Między spowiedzią a komunią świętą” – mówił w homilii bp Andrzej Przybylski, biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej, który przewodniczył Mszy Wieczerzy Pańskiej w archikatedrze Świętej Rodziny w Częstochowie.

Odnosząc się do gestu umycia nóg bp Przybylski pytał czy łatwiej jest komuś umyć brudne nogi, czy też łatwiej jest pozwolić sobie umyć to, co brudne? - Pan Jezus nie ma żadnych oporów, żeby wziąć miskę w wodą, ubrać się jak niewolnik i pochylić się do stóp Piotra i apostołów, żeby im umyć to, co w nich najbrudniejsze – podkreślił bp Przybylski.

CZYTAJ DALEJ

Białorusini walczący pod Bachmutem dla Radia Swoboda: rosyjskie szturmy trwają tam przez 13 godzin bez przerwy

2023-01-26 17:06

[ TEMATY ]

Białorusini

rosyjska agresja na Ukrainę

PAP/SERGEY KOZLOV

Walki w pobliżu atakowanego przez rosyjskie wojska Bachmutu, na wschodzie Ukrainy, cechują się niesłychaną intensywnością; szturmy wroga trwają przez 13 godzin bez przerwy - przyznali w czwartek białoruscy ochotnicy z pułku im. Konstantego Kalinowskiego w rozmowie z Radiem Swoboda.

"Rosjanie nieustannie rzucają do walki kolejnych ludzi i sprzęt wojskowy. Nigdy wcześniej nie widzieliśmy czegoś podobnego. (Wróg) ciągle przeprowadza rozpoznanie walką. Ludzie po prostu idą i strzelają, a w odpowiedzi otwiera się do nich ogień z artylerii, moździerzy - wszystkiego, co jest dostępne. (...) Rosyjskim żołnierzom do tego stopnia jest wszystko jedno, że nawet nie zabierają ciał (swoich poległych towarzyszy broni)" - opowiadali Białorusini walczący w szeregach ukraińskiej armii (https://tinyurl.com/452tvcrf).

CZYTAJ DALEJ

Ukraina: Caritas-Spes wspiera psychologicznie dzieci uchodźców w parafii św. Jana Pawła II we Lwowie

2023-01-26 19:07

[ TEMATY ]

Caritas

Lwów

Caritas

Caritas-Spes od 1 października ub.r. prowadzi międzynarodowy projekt AVSI, ukierunkowany na psychologiczną pomoc dzieciom. Zajęcia w Domu św. Jana Pawła II we Lwowie prowadzi psycholog Bogdana Kuczwara. Program obejmuje zajęcia psychologiczne i terapeutyczne dla dzieci oraz konsultacje dla rodziców. Malcy podzieleni są na grupy wiekowe (0-6 lat, 7-12, i 13-18). W czasie pracy z nimi stosowane są aktywizujące metody nauczania. W projekcie wzięło udział łącznie 68 dzieci.

Parafia św. Jana Pawła II we Lwowie do 24 lutego 2022 żyła swoim zwyczajnym życiem, ale już od pierwszych dni wojny zaczęła przyjmować uchodźców, zwłaszcza kobiety z dziećmi. To właśnie najmłodsi najbardziej odczuwają na sobie skutki wojny. Nie rozumieją, dlaczego znajdują się daleko od swoich domów, dlaczego musieli pozostawić ulubione zabawki i rozstali się z przyjaciółmi. Potrzebują oni nie tylko opieki ze strony rodziców, ale również pomocy zawodowych specjalistów, w tym także psychologów.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję