Reklama

Polska

Miechów: hospicjum zachęca do Duchowej Adopcji Pacjenta

Duchowa Adopcja Pacjenta – to propozycja Hospicjum im. bł. s. Bernardyny Jabłońskiej w Miechowie z okazji Światowego Dnia Chorego, obchodzonego 11 lutego. Włączyć może się każdy.

[ TEMATY ]

hospicjum

Miechów

duchowa adopcja

pacjenci

Karol Porwich/Niedziela

Staramy się, aby ten dzień był szczególny dla naszych pacjentów, ale i dawał także okazję do wsparcia, do pomocy. Dar modlitwy może ofiarować każdy – powiedział KAI Kacper Idzik, koordynator wolontariatu hospicyjnego.

Do akcji modlitwy można się przyłączyć w prosty sposób. Na stronie internetowej i Facebooku miechowskiego hospicjum można znaleźć imiona pacjentów z placówki stacjonarnej i domowej. Należy wybrać jednego z chorych i modlić się za niego 11 lutego 2022 r. w Światowy Dzień Chorego. Można modlić się zaproponowaną przez organizatorów modlitwą albo polecać Panu Bogu intencję własnymi słowami.

Włączyć się może każdy, kto zechce. Mogą to być indywidualne adopcje, czyli takie, kiedy osobiście poleca się jednego chorego. Modlić się można we wspólnotach parafialnych, duszpasterskich. Organizatorzy zachęcają, by w danym dniu modlić się na katechezie, w szkole. Włączać się mogą szkoły, przedszkola, grupy modlitewne.

Reklama

- Włączając się w modlitwę, budujemy nie tylko duchową wspólnotę ale przede wszystkim tworzymy ogromne wsparcie dla Pacjentów Hospicjum w Miechowie, za co w ich imieniu dziękujemy – napisała na stronie internetowej placówki s. Benedykta Majzner, kierownik hospicjum.

Szczegóły na stronie www.hospicjum.miechow.net

Początki miechowskiego hospicjum sięgają 1998 r. i łączą się od początku z posługą sióstr albertynek. Hospicjum funkcjonuje w strukturze Caritas Diecezji Kieleckiej.

2022-02-04 18:55

Ocena: +3 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Cegiełka dla hospicjum

Trwa budowa pierwszego zagłębiowskiego hospicjum stacjonarnego. Koszt inwestycji to ponad 9,5 mln zł. W podstawowym zakresie budowa finansowana jest w proporcjach: 60% Urząd Marszałkowski w Katowicach i 40% środki własne stowarzyszenia hospicyjnego. 5,5 mln zł pozyskano za pośrednictwem UM w Katowicach z środków unijnych. Choć większość brakujących środków jest już zebrana, jednak ciągle potrzeba ok. miliona zł. Dlatego Hospicjum Sosnowieckie im. św. Tomasza Apostoła stara się o pozyskanie brakującej kwoty, która pozwoli wyposażyć placówkę.

CZYTAJ DALEJ

Otwarcie nowego skrzydła SOSW nr 10 we Wrocławiu

2022-12-07 15:48

Ilona Baran

7 sal lekcyjnych wyposażonych w nowoczesne tablice multimedialne, 2 świetlice i sala do muzykoterapii dla dzieci z niepełnosprawnościami - to wszystko znajduje się w rozbudowanym budynku Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 10 przy ul Parkowej.

Dziś świętujemy dobro, którym chcemy się dzielić. Dobro to płynie od człowieka do człowieka. Kiedy nim się dzielimy, ono staje się jeszcze bardziej naszym udziałem - mówił bp Maciej Małyga, a następnie pobłogosławił nową część SOSW oraz cały personel.

CZYTAJ DALEJ

Szlachetna Paczka: jeszcze ponad 1100 rodzin czeka na wsparcie

2022-12-07 14:56

[ TEMATY ]

szlachetna paczka

Materiał prasowy

W najbliższą sobotę i niedzielę odbędzie się Weekend Cudów Szlachetnej Paczki. Na wsparcie w ramach akcji wciąż czeka ponad 1100 rodzin w potrzebie.

- Wolontariusze Szlachetnej Paczki dotarli do tysięcy osób, dla których głód, osamotnienie, chłód, strach o jutro są chlebem powszednim. Ponad 14300 rodzin otrzyma pomoc, ale ponad 1100 wciąż na nią czeka. To ostatni moment, kiedy można wybrać rodzinę na www.szlachetnapaczka.pl - mówi Joanna Sadzik, prezes Stowarzyszenia WIOSNA, organizatora Szlachetnej Paczki.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję