Reklama

Kościół

Modlitewny most z Ukrainą

Pallotyński Sekretariat Misyjny w sobotę 5 marca zaprasza na modlitewne spotkanie on-line przy figurze Matki Bożej Fatimskiej z Dowbysza na Ukrainie. Ta sama figura w lutym 2014 r. była obecna na kijowskim Majdanie wspierając demonstrujących.

[ TEMATY ]

modlitwa

Ukraina

Modlitwa rozpocznie się o godz. 15.15 połączeniem z Dowbyszem, skąd będzie transmitowany różaniec, następnie około g. 16.00 z Kijowem. Tam modlitwa w formie praktykowanej w Taize z ludźmi, którzy się chronią w salach pod kościołem. Modlitwę zakończy Msza Święta odprawiana w kaplicy Sekretariatu Misyjnego w Ząbkach o godz. 16.30. Do modlitwy można dołączyć w każdej chwili przez transmisję, którą przeprowadzi Pallotti.TV

Figura M.B. Fatimskiej z Dowbysza (około 120 km na wschód od Kijowa), na Ukrainie została w lutym 2014 podczas protestów przewieziona przez ówczesnego proboszcza, ks. Waldemara Pawelca, pallotyna, na Majdan Niepodległości w Kijowie. Tam została utworzona tymczasowa kaplica. Tuż przed atakiem oddziałów pacyfikujących Majdan została przeniesiona ma scenę. Uniknęła w ten sposób zniszczenia a protestującym dodawała otuchy.

Od kilku lat ta figura przebywa już na stałe w Kijowie, w parafii Chrystusa Króla Wszechświata, prowadzonej przez pallotynów. Każdego roku w rocznicę krwawych wydarzeń na Majdanie przy figurze jest odprawiane nabożeństwo.

Reklama

Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej zostało założone przez pallotynów, którzy już w 1990 r, przybyli do Dowbysza, wtedy jeszcze na terytorium Związku Radzieckiego. Figura została specjalnie do Dowbysza sprowadzona z dalekiej Fatimy. Rok później, 13 października 1991 r., J.E. ksiądz biskup Jan Purwiński, ordynariusz kijowsko-żytomierski dokonał koronacji Figury Matki Bożej.

Link do transmisji:

5 marca g. 15.00.

2022-03-03 18:31

Ocena: +3 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pogotowieduchowe.pl

[ TEMATY ]

modlitwa

inicjatywa

Pexels/pixabay.com

Wezwanie. Pogotowie rusza, choć jest nieco dziwne: lekarze bez kitli, nie dają zastrzyków, nie przepisują recept i nie zabierają do szpitala, choć zdarza się, że kierują do specjalisty. Nawet sygnał tego pogotowia jest zupełnie inny. Telefoniczny.

W tym roku minęło sześć lat od narodzin inicjatywy, której założeniem było stworzenie takiej przestrzeni, gdzie potrzebujący ludzie będą mieli bezpośredni dostęp do kapłana dokładnie wtedy, kiedy tego potrzebują. Tak powstało pogotowie duchowe, które trwa, służy i wciąż się rozwija. Jego pomysłodawcą i inicjatorem jest kapucyn br. Benedykt Pączka.

CZYTAJ DALEJ

Proroctwa bł. Bronisława Markiewicza dotyczące Polaków

[ TEMATY ]

bł. ks. Bronisław Markiewicz

Archiwum sanktuarium bł. ks. Bronisława Markiewicza

Znana jest piękna zapowiedź o przyszłych losach Polski, która wyszła spod pióra bł. Bronisława Markiewicza (†1912). W swej sztuce „Bój bezkrwawy” przepowiada on rzeczy niezwykłe.

Ponieważ Pan was więcej umiłował aniżeli inne narody, dopuścił na was ten ucisk, abyście oczyściwszy się z grzechów waszych, stali się wzorem dla innych narodów i ludów, które niebawem odbiorą karę sroższą od waszej [...]. Wojna będzie powszechna na całej kuli ziemskiej i tak krwawa, że naród położony na południu granicy Polski wyginie w niej zupełnie [...]. W końcu wojna stanie się religijna. Walczyć będą dwa obozy: obóz ludzi wierzących w Boga i obóz ludzi niewierzących w Niego. Nastąpi wreszcie bankructwo powszechne i nędza, jakiej nikt nie widział, do tego stopnia, że wojna sama ustanie z braku środków i sił. Zwycięzcy i zwyciężeni znajdą się w równej niedoli i wtedy niewierni uznają, że Bóg rządzi światem [...]. Wy, Polacy, przez ucisk ten oczyszczeni i miłością wspólną silni, nie tylko będziecie się wzajem wspomagali, ale nadto poniesiecie ratunek innym narodom i ludom, nawet niegdysiejszym waszym wrogom. I tym sposobem wprowadzicie niewidziane dawno braterstwo ludów...

CZYTAJ DALEJ

Afrykańskie orędzie Maryi. Objawienia w Kibeho

2023-01-30 19:58

[ TEMATY ]

Objawienia w Kibeho

Karol Porwich/Niedziela

Objawienia w Kibeho to pierwsze oficjalnie uznane przez Kościół afrykańskie spotkania z Maryją. Orędzie nie ma jednak charakteru lokalnego, nie dotyczy wyłącznie Rwandy, jego treść ma walor uniwersalny. To niezwykłe, że Matka Boża wybrała tak egzotyczne dla nas miejsce, by przypomnieć o swej matczynej miłości.

Alphonsine, Anathalie, Marie-Claire. A także Stephanie, Agnes, Emmanuel oraz Vestine. To imiona siedmiorga młodych ludzi, świadków objawień Matki Najświętszej w Afryce. Maryja posłużyła się wobec nich tymi samymi środkami wyrazu, co w innych objawieniach. Ukazała im swą niebiańską postać i skierowała do nich swoje słowo. Tym samym nadała objawieniom w Kibeho wymiar uniwersalny. Ale Jej orędzie zostało powtórzone przez wizjonerów w sposób niezwykły: za pomocą śpiewu, tańca, gestów, nawet postu. Taki jest „język” mieszkańców Rwandy. Dla nas jednak ich kolorowe media są mało zrozumiałe. Aby zgłębić treść objawień w Kibeho, musimy opowiedzieć je po swojemu. A mamy do tego prawo, nawet obowiązek.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję