Reklama

Wiara

Milion dzieci modli się na różańcu!

Z polskiej sekcji PKWP wyszła inicjatywa, by wobec wojny na Ukrainie dzieci ponownie szturmowały niebo, prosząc o pokój. Edycja specjalna kampanii „Milion dzieci modli się na różańcu” potrwa przez cały Wielki Post. Zaproszone do udziału są dzieci w każdym wieku, a także dyrektorzy szkół, nauczyciele katecheci i rodzice.

[ TEMATY ]

dzieci

modlitwa

różaniec

Biuro Prasowe PKWP Polska

W trakcie ubiegłorocznej kampanii „Milion dzieci modli się na różańcu” wspólnie z PKWP niebo szturmowało ponad 315 tys. dzieci z całego świata. Rekordową liczbę uczestników przyciągnęła Polska – 75 tys.

W obliczu wojny na Ukrainie koordynator akcji Malwina Wyszyńska wyszła z inicjatywą, by zrobić edycję specjalną. W liście do dzieci pisze, że rosyjskie bomby spadają na szkoły, przedszkola i szpitale, a prawie 2 miliony osób, zwłaszcza najsłabszych, zostało zmuszonych do ucieczki z własnych domów. Dzieci z Polski – z materiałów przygotowanych w związku z kampanią – dowiedzą się, że w ubiegłym roku w trakcie modlitwy różańcowej towarzyszyli im najmłodsi z Ukrainy. Za różaniec chwyciło 35 tys. dzieci z kraju, który dziś doświadcza tragedii wojny.

„Chcemy wyprosić pokój na Ukrainie, wyprosić nawrócenie Rosji i rozpowszechnić nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca, szczególnie wśród dzieci” – mówi Malwina Wyszyńska, która swoim pomysłem postanowiła zarazić wszystkie krajowe biura Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie na całym świecie.

Podziel się cytatem

Reklama

Kampania odpowiada na wezwanie Pani Fatimskiej z 1917 roku i rozpoczyna się już teraz; w tygodniu, w którym Ojciec Święty Franciszek poświęci Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi.

Inicjator kampanii podkreśla, że ufna modlitwa dzieci ma ogromną siłę. Przypomina słowa św. Ojca Pio: „Jeśli milion dzieci będzie modliło się na różańcu, to świat napełni się pokojem”. Wyjaśnia, że „od każdego z nas zależy, czy na świecie zapanuje pokój i czy Rosja ostatecznie się nawróci”. „To w naszych rękach jest odpowiedź na wezwanie Pani Fatimskiej, która prosi o codzienny różaniec” – dodaje.

Dzieci mogą dołączyć do kampanii w każdej chwili. Zaproszeni są wszyscy: szkoły, przedszkola, szkoły specjalne, oddziały szpitalne, parafie i całe rodziny. „Różaniec można odmawiać o dowolnej godzinie. Modlitwa może być organizowana poza szkołą, w drodze do szkoły, na przerwie, w czasie lekcji lub po lekcjach” – mówi Malwina Wyszyńska. Wskazuje, że ważne jest, by modlitwa była podejmowana codziennie. „Dlatego codziennie prosimy o odmawianie modlitwy o pokój i przynajmniej jednej dziesiątki różańca” – podkreśla.

Materiały potrzebne do tego, by włączyć się w kampanię znajdują się na stronie: MODLITWA MILIONA DZIECI. Tam najmłodsi znajdą treść modlitwy o pokój, a także list do dzieci i plakaty kampanii. Malwina Wyszyńska przypomina, że dzieci będą potrzebowały pomocy dorosłych. „Bez niej bardzo trudno będzie się im zorganizować i przyłączyć do akcji” – tłumaczy. Dodaje, że potrzebne jest zaangażowanie dyrektorów, nauczycieli, katechetów, opiekunów, rodziców i dziadków.

Kampania potrwa przez cały Wielki Post. Ostatnim dniem modlitwy będzie 17 kwietnia. W Wielkim Tygodniu wszystkie dzieci biorące udział w akcji będą mogły połączyć się online z Sanktuarium Narodowym Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem. 2 kwietnia odbędzie się nabożeństwo pierwszych sobót. Dzieci zostaną zaproszone do tego, by kontynuować je w kolejnych miesiącach.

2022-03-23 08:06

Ocena: +4 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Gądecki modlił się w intencji Polaków w kraju i za granicą

[ TEMATY ]

modlitwa

Włodzimierz Rędzioch

W polskiej kaplicy w bazylice św. Piotra w Watykanie Mszę św. w intencji Polaków i Polonii sprawował abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski wraz z abp. Konradem Krajewskim, Jałmużnikiem Papieskim.

W dolnej części bazyliki watykańskiej, przy grobie św. Piotra znajduje się kaplica polska, a w niej obraz Matki Bożej Częstochowskiej. W tej kaplicy, ufundowanej w 1958 r., niejednokrotnie celebrował Msze św. kard. Stefan Wyszyński podczas swych pobytów w Rzymie.

CZYTAJ DALEJ

Głos i droga na pustyni

2022-11-27 14:47

Magdalena Lewandowska

Bp Maciej Małyga będzie głosił rekolekcje adwentowe na dobry początek do środy w katedrze wrocławskiej.

Bp Maciej Małyga będzie głosił rekolekcje adwentowe na dobry początek do środy w katedrze wrocławskiej.

W katedrze wrocławskiej rozpoczęły się Rekolekcje na dobry początek Adwentu. Prowadzi je bp Maciej Małyga, a tematem przewodnim jest postać św. Jana Chrzciciela.

– Rozpoczynamy piękny czas Adwentu, gdy przypominamy sobie, że Pan nadejdzie. Bóg przyjdzie niespodziewanie, zaskoczy nas w prawdzie naszego życia. I dlatego św. Paweł mówi: „Żyjmy jak w jasny dzień”, ciągle świadomi bliskości Pana, Jego obecności – mówił podczas niedzielnego rozważania bp Maciej.

CZYTAJ DALEJ

Żyć Słowem Bożym

2022-11-27 17:25

Ks. Wojciech Kania

Zakończył się jesienny XXVIII Tydzień Biblijny w Diecezji Sandomierskiej.

Ostatnie dni kończącego się roku liturgicznego już od 28 lat przebiegają w naszej diecezji w kontekście modlitwy Słowem Bożym. Tydzień biblijny, który zakończyliśmy był okazją do zwrócenia jeszcze bardziej uwagi na rolę jaką Pismo Święte – Słowo samego Boga powinno odgrywać w naszym życiu. Czas ten był więc okazją do wyjaśniania tajników Biblii tak młodym jak i starszym. Bibliści prowadzący na co dzień zajęcia wykładowe dla seminarzystów spotkali się z tymi, którzy w swoim życiu starają się żyć Słowem Bożym. Ks. Paweł Lasek, wicerektor w seminarium duchownym zaprosił w jego mury uczestników sandomierskiej Szkoły Biblijnej. Spotkanie odbyło się w serdecznej atmosferze czytania Bożego Słowa. Ks. Michał Powęska, prefekt naszych alumnów wygłosił konferencje biblijne dla katechetów, którzy odbywali swoje skupienie w ośrodku rekolekcyjnym w Radomyślu nad Sanem. Ponadto ks. prefekt przeprowadził w Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej w Stalowej Woli szereg katechez biblijnych, przekazując tym samym młodym ludziom kilka prostych kroków niezbędnych podczas lektury Pisma Świętego. W kilka dniu później już w spotkaniu on-line, zatytułowanym „Samarytanin i to jeszcze miłosierny” ks. Michał zwrócił uwagę uczestników na zagadnienie miłosierdzia obecne na kartach Ewangelii św. Łukasza. W seminarium odbyły się także rekolekcje dla młodzieży męskiej, podczas których rekolektanci uczyli się jak obronić wiarę mając za wzór św. Jana Chrzciciela oraz bł. Antoniego Rewerę. Czas skupienia rozpoczął się w piątek w kościele seminaryjnym medytacją biblijną przygotowaną przez naszych alumnów. Materiały duszpasterskie, będące pomocą dla przeprowadzenia katechez biblijnych w parafiach opracował jak co roku ks. Roman Sieroń.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję